Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik a közös gyerek miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik a közös gyerek miatt békültek ki az exükkel utána hogy alakult a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél idős terhes voltam mikor szakítottam vele, ugyanis felnőtt férfi léttére az anyja hülyeségeinek hitt akik kemény dolgokkal bántottak engem (előtte sosem láttam ezt az oldalukat, teljesen elfogadtak a szülei). Mivel nem volt képes nekem hinni vagy mellém állni ezért leléptem, ami elvileg őt zavarta de gyakorlatilag nem. Ezután három hónapig “próbálkoztunk” megmenteni a dolgot több kevesebb sikerrel, néha éreztem hogy tesz értünk de ott volt bennem a dolog hogy ami miatt eljöttem (az anyjáék) abba semmi sem változott. Mivel minden konfliktusunkat azzal akarta megoldani hogy leráz és ezeket kb 2 naponta ezerszer leírta: “köszi megértettem hogy nem kellek szia!” (ez nem így volt, nem mondtam neki ilyet de állandóan kombinált) ezért 3 hónap után levettem a kezem sztoriról és én is elengedtem ezt az egészet, innestől nem beszéltünk semmit. 1.5 hónapra rá megszületett a babánk aki kb 2 hetes volt mikor felkeresett (nem tudhatta mikor szültem, nem értesítettem, nem posztoltam nyilvánosan). Jelenleg megbánta a történteket és belátja hogy nagyot hibázott, minket akar, mert elvileg már látja hogy nem ok nélkül menekültem el onnan. A szülei leszarják az unokát is, gondolom ez segített neki belátni milyen emberek is ezek akik az orránál fogva vezették.. Ti mit tennétek a helyembe? Kibékülnétek egy ilyen emberrel vagy már késő?

Nem akarok ártatlannak tűnni a történetbe, nyilván én is ingerült voltam a szakítás után meg voltak kemény szavaim hozzá amiket unhatott, de szerintem mind jogos volt a kialakult történetbe.

Ha nem lenne a gyerek nem érdekelne, pedig szeretem még, viszont a gyerek miatt lehet félre tudnám tenni az egóm és adni egy utolsó esélyt.


szept. 3. 07:10
 1/3 A kérdező kommentje:
A fő kérdés és a leírás nem feltétlen tükrözi egymást ne haragudjatok :/ mindenesetre tanácsokat, történeteket hallanék szívesen
szept. 3. 07:16
 2/3 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem próbáld meg a békülést. A gyereknek FELTÉTLENÜL(!) szüksége van az apjára!


Mondogass neki példákat, hogyan viselkedik egy felelősségteljes, felnőtt férfi - egy APA!


Érdemes szakirodalmi könyveket olvasni a témában. (A reformátusoknál láttam korábban olyan kiadványokat, amelyek kifejezetten a családoknak szólnak.)


Már nem járok abba a felekezetbe, mert most szűnik meg egy középkorúak társaságát egybegyűjtő közösség, amely nagyon hosszú éveken át működött, még nyári üdültetésként is, de talán van még másik.

szept. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az eddigi viselkedése alapján ezt a férfit egy jellemtelen embernek gondolom. Az ő gyerekét vártad, és ő közben elárult, megalázott az anyjáék szeszélye miatt. Én a helyedben nem adnék neki több esélyt arra, hogy ezt tegye velem. Épp a gyerek miatt. Most a baba újdonság neki, de a következő problémánál mégis mire lehetne számítani tőle ezek után?

Ha kibékülsz vele, akkor csakis hónapok múlva, amennyiben ő ezekben a hónapokban bizonyít, teper, udvarol, törődik veletek. Ha csak úgy simán visszaengeded, semmi értéked nem lesz a szemében.

Okos legyél és jó egészséget kívánok neked és a babának.

szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!