Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan nyissuk fel valaki szemét ha nem érzi, hogy kezdenek tőle eltávolodni?

Figyelt kérdés

Én is a párom mindjárt 8 éve leszünk együtt, mindkettőnknek ez az első komoly kapcsolata.

A problémám az, hogy a párom nem veszi észre azt, hogy kezdek tőle eltávolodni, pedig nem akarok.

Nem jutunk előrébb a kapcsolatban, nem építjük egymást, legalábbis ő engem nem. Hétköznapi társadalmi helyzetekben, vagy a háztartásban, vagy saját magával/érzelmeivel kapcsolatban is keveset tud.

Persze nekem meg kell értenem, hogy ez a családi hátteréből adódik, de az hogy valaki majd 8 év alatt ne legyen képes jobb partnerré válni, számomra egyre elszomorítóbb.

Nem simogat, nem lep meg, nem tudja mit szeretek, nem figyel rám úgy oda, ahogy azt ennyi idő kellene. Teljes mértékben egyértelműnek veszi a jelenlétem, mintha esély sem lenne arra, hogy elhagyjátok, de ez persze részben az én hibám, mivel ha nagy gondjaink adódtak sem váltunk szét, még olyanoknak sem amiket már nem tűrnének. De úgy éreztem jó dolog, ha akkor is kitartóak amikor rossz, de ezt kezdem egyre kevésbé így érezni. Fiatalok vagyunk, és próbálom megértetni magammal, hogy nem kell azokhoz az elvárásokhoz igazodnom, mint amiket a társadalom általában elvár a korunkbéliektől.

Hogy bulizzunk, utazzunk, éljük ki magunkat, túl korán ragadtunk le egymás mellett..

Én hittem azt, hogy egy tök jó dolog az, hogy mi mások vagyunk, és próbálok is ezzel elégedett lenni, kihozni a maximumot de egyedül már nem megy.

A kapcsolatunk 3. éve óta minden hónapban legalább kell 1-2 mély beszélgetésnek lenni, mert általában addig bírom a dolgokat magamban tartani, aztán jön az hogy leígéri a csillagos eget vagy a tetőről a cserepet (nehogy mindig magas a legyen a léc), és végül ugyanoda vissza térünk, mivel semmit nem tart be, és újra és újra csak én tűrök mindennek.

Másokéhoz hasonlítom a saját problémáinkat, és néha rájövök, hogy attól mert nem ver, vagy bántalmaz, vagy csak meg, és stb, még nem lesz jó partner.

Az életben egyenként egy nagyon jó ember, munkatárs vagy barát, csak nem jó partner. Mindig én kapom belőle a legkevesebbet és a legrosszabb oldalát.

Túl gyerekeken viselkedik, nem nő fel, nem gondolkodik logikusan, nem mutat ki érzelmeket, nem ért és nem tud reagálni sok érzelmi/életbeli szituációra.

Én nagyon akartam hogy működjön ez az egész, és csak azért mert mások szerint jó ember, mindenki az ellen beszél hogy elhagyjam. De nem élnek vele, nem élik át azt amit én, csak a saját véleményük alapján hiszik azt, hogy áldanom kéne a talpa nyomát is. Nem tudom mit tegyek. Minden véleményt és tanácsot fogadok.



aug. 23. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a szöveget most egy gép rakta össze? Annyi benne az önellentmondás, hogy az valami hihetetlen.
aug. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetleg párterápia?


Ha esetleg az nem segít és/vagy a helyzet nem változik akkor ha szereted is, el kell engedni.

Persze tudom,mondani könnyű de egy életünk van ebből kell a legtöbbet kihozni.

aug. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ebben vagyok mint te körülbelül mindenhogy..36f
aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Velem ugyan ez történt, évre pontosan. Nem tudta kifejezni az érzéseit, nem lehetett vele leülni beszélgetni, szemtől-szembe elmondtam neki, hogy távolodok, de kb fel sem fogta, mert azt gondolta, hogyha már gyűrű van az ujjamon akkor már nem is kell küzdeni.

Úgyhogy szétváltak az útjaink. Bár nagyon nehéz volt, de pont a szakítás után ütötte fel a fejét, hogy nem lehet vele hosszú távon tervezni. Nem akarta megbeszélni, én nem követhettem el hibákat de ő igen. Elmondása szerint ha küzdeni kell egy kapcsolatért az már rég elromlott. Úgyhogy van, ami nem gyógyítható. Nagyon remélem, hogy Ti nem jártok úgy mint mi. De sokan képtelen felismerni, hogy a kapcsolat olyan mint egy növény, folyamatosan locsolni kell, hogy ne hervadjon el.

aug. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nektek azonos történetűeknek amúgy mennyi volt a BMI-tek, amikor elkezdtek történni ezek?
aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5. Ez nem annak a függvénye, vannak emberek akik nem képesek fejlődni a kapcsolatban. Lásd, kérdező párja.
aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az is egy szint azért, amikor éveken át nem tűnik fel, hogy stabilan hülye a béla.
aug. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. A kérdező változtatni akart többször, a partner nem társ társ. Kuka.
aug. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia hány évesek vagytok?
aug. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!