Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is “túlzás”...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is “túlzás” tőlem, hogy vizsgaidőszakban alig találkozom a párommal? 25/l

Figyelt kérdés
Ötödéves orvostanhallgató leszek, a párommal idén áprilisban jöttünk össze. Ő már végzett az egyetemmel, gazdasági szakon. Sajnos másik városban lakik, kb. másfél óra kocsival az út. A vizsgaidőszak május közepén kezdődött, tehát kb. egy hónapnyi “nyugodt” időszakot éltünk meg együtt, rengeteg helyre mentünk, sokat voltunk együtt, de előre szóltam neki, hogy vizsgaidőszakban minden túlzás nélkül éjjel-nappal tanulok és annyira beosztom az időmet, hogy még a fürdést is egy nagyobb szünetnek számolom+eléggé kimerült és ideges is szoktam lenni. Azt mondta teljesen megérti, és nagyon támogató is volt szóban, felajánlotta, hogyha segíteni tud bárhogy akkor szóljak. Most volt az egyik legnehezebb szigorlatom, és mondtam, hogy mennyire szenvedek, sehogy sem állok vele stb, de mégis mondta, hogy előtte hétvégén menjünk el valamerre/csináljunk valamit, mert ő úgysem dolgozik. Mondtam, hogy 4 nappal a szigorlat előtt sajnos nem fog beleférni. Itt éreztem azt, hogy ő valójában nem ért meg. Persze bűntudatom is volt, hogy ennyire elhanyagolom őt, és nehezen mondtam nemet, mert nagyon szívesen mentem volna, de így sosem végezném el ezt a szakot. Mondtam, hogy 1 hetet valahogy bírjunk ki egymás nélkül (aznap találkoztunk) és a vizsga után csinálhatnánk valamit, meg is beszéltük a programot. Nyilván arra lett volna időm/igényem, hogy egy puszira/gyors kàvére találkozzunk, vagy együtt ebéddeljünk, de nyilván nem fogom elrángatni őt ilyen messzire azért, hogy fél órát együtt töltsünk. Aztán mégis eljött hétvégén, mondta, hogy enm fog zavarni csak ha van egy órás szünetem látni szeretne mert hiányzom neki. Nagyon jól esett, ő is hiányzott, de mégsem kívántam épp akkor a jelenlétét, ráadásul nyilván nincs pofám 30 perc után bevonulni a szobába és nekiállni tanulni, ha már eljött hozzám. Elég nehezen húztuk ki ezt az időszakot, több hasonló eset volt, nem bírtam tanulni, mert azon járt az eszem, hogy szegény rám vàr stb… és már előre félek a jövő évtől, arra gondoltam, hogy megbeszélem vele, hogy vizsgaidőszakban majd csak vizsgák után találkozzunk+zh-k előtt se. Szerintetek ez túlzás?

aug. 19. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Nekem vizsgaidoszakban rengeteget segitett a párom osszehozott vállalkozókkal is ilyen olyan beadandó anyagokhoz infok miatt, elnézte azt is ahogy tanulok es csodálta hogy így is milyen szexi nő vagyok, velem egyutt izgult ott volt akkor is mikor átvettem a diplomát. Es mindezt ugy hogy ő egy füves seftelős illegálisan dolgozó okmányokat is hamisító pasi..
aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
*elnézte alatt azt értem hogy csendben bámult. De simán ki is kerdezett felmondtam meg ha vmit nem értettem még ő próbált segiteni a gondolkodásban rávezetni valamiféle támpontokat adni stb.
aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
*elnézegette(talán ezba helyesebb)
aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ő is szívesen nézné ahogy tanulok, izgul velem stb… csak én képtelen vagyok úgy tanulni, hogy ő ott ül és néz. Frusztrál ha bárki néz tanulás közben és arra vár, hogy én befejezzem és végre hozzászóljak, meg akárhányszor átjött “nézni ahogy tanulok” abból sosem lett tanulás
aug. 19. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírja ki vizsidőszak alatt akkor kár vele folytatni a kapcsolatot.
aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most neki kéne megértenie. Elmúló időszak a vizsgaidőszak, annyit ki lehet bírni. Megértelek, hogy minden egyes perc amit nem tanulással töltessz feleslegesnek tartassz hiszen szeretnél vizsgázni, és a lehető legjobbat szeretnéd nyújtani. Nem, nem túlzás. Aranyos a párod, de ennyit tényleg meg kéne értenie.
aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Lemaradt. Sok sikert a vizsgához kérdező!
aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismeros a helyzet. Ha ahhoz vagytok szokva, hogy a talalkozoitok "randi" tipusuak, akkor megszokas kerdese, de gyakorolni kene az egymas mellett letezest.

Nem tudtok egy co-working hetet (vagy par napot) beiktatni ilyenkor, ahol os is dolgozik vagy elfoglalja magat?

Az en volt baratom sem volt az ilyesmire nyitott, amit sajnaltam, mert neha egyszeruen nem volt "rendes" programra idom, de megis tok jo lett volna, ha gyorsan ebedelunk egyet, vagy legalabb lefekves elott osszebujunk.

aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Az a kérdés, hogy Neked hiányzik-e?
aug. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szia!


Én saját tapasztalatot tudok megosztani. Alapozó modulban lévő orvosis vagyok, fél éve vagyunk együtt a párommal, aki pénzügyi területen már dolgozik.


Míg nem látta, mekkora könyveket kell félig latinul bevágnom (a szebb részekből bele is olvastattam vele néhányba :D ), ő is állandóan találkozni akart, ami teljesen érthető. Szerintem aki ebben nincsen benne, az egyszerűen képtelen elképzelni is ezt az egészet. (De lehet, én dramatizálom túl, ezt csak tapasztalat alapján mondom megint.) Azonban le kellett ülnünk megbeszélni, hogy én egy húzós szakra járok, jó esetben 2x annyi idő elvégezni, mint amennyi ideig ő járt egyetemre, rengeteg a kötelező szeminárium, gyakorlat késő délutánig, nem csak vizsgaidőszakban elég tanulni, akkor viszont sokszor szükséges, mint a güzü, ha tényleg képzett orvos szeretnék lenni és nem csak bukdácsolni akarok, stb.

Elmondtam neki, hogy nagyon szeretem, de nagyon fontos nekem ez a hivatás és minden nehézség ellenére orvos szeretnék lenni és szeretnék önellátó felnőtté válni is.


Ugyan nyilván nagyon hiányzunk egymásnak, de mi szorgalmi időszakban zh-khoz/ő programjaihoz igazítva heti 1-2x találkoztunk néhány órára/könnyebb heteken hétvégén együtt aludtunk, vizsgaidőszakban pedig vizsgák után egész nap együtt voltunk, néha tanulás közbeni kikapcsolódási időben videochateltünk 1 órácskát (itthon tanulok és én sem tudok más mellett tanulni, szóval nem opció mellette lenni tanulási idő alatt), de tény, hogy a fizikai kontakt olyankor szörnyen hiányzik. Nálam van egy pólója az illatával, hogy legalább annyi azalatt a pár hét alatt velem legyen belőle találkozások között is. Nagyon nem ugyanaz. De ha nem tudsz mellette tanulni, sajnos nekem eddig ennyi ötletem volt csak.


Nekünk annyi könnyebbségünk van, hogy abban a városban tanulok (koliban), ahol ő lakik.

Én messze lakom tőle úgy amúgy, úgyhogy "szünetekben" mivel diák vagyok, olcsóbban utazom tömegközlekedésen, úgyhogy én szoktam elmenni hozzá.


Nem tudom, a párod a szüleivel él-e, van-e ilyenre hely, de esetleg külön szobában próbáltál tanulni? És akkor közben tanulási időn kívül legalább együtt esztek, aludtok, néha pihenési időben sétáltok fél órát, beszélgettek?


Szerintem próbáld meg megbeszélni a pároddal, hogy ez most egy húzós időszak az életedben, a rezidens élet sem egyszerű ügyeletekkel, de ha kitart melletted ezekben az időkben, több időtök lehet egymással később, közben pedig igyekeztek, de neked fontos az egyetem is és jelenleg tanítási időszakban arra koncentrálnál. Ha szeret és toleráns és talán meg tudja érteni vagy legalább megpróbálja elfogadni, akkor hátha sikerül dűlőre jutnotok.


Minden kapcsolatban vannak kihívások, nehézségek, kívánom, hogy sikerüljön megoldanotok ezt valahogyan!

Én próbálom elengedni azt, hogy a párom kedvetlenebb, ha ritkábban jön csak össze a találkozó. Felnőttek vagyunk (viszonylag :D ) éretten, saját élettel, célokkal, amikben támogassuk egymást és erőnkhöz mérten nyilván elégítsük ki a másik kívánságait is, hiszen szeretjük és fontos nekünk. De nem szabad összeomolnunk teljesen, akkor tanulni se tud az ember rendesen, valami kompromisszumot kéne keresni és próbáld meg megbeszélni magaddal (ez idő, míg neked is sikerül megtanulni nem szarul érezni magad emiatt, légy türelmes magaddal), hogy - szerintem, mint orvosis, aki ebben benne van - ne szorongj ezen. Mindfullness - ha tanulás van, arra kell koncentrálni. Ha arra teljesen tudsz figyelni, több időd is marad kikapcsolódni. Ha kiégsz teljesen és semmi se megy már az agyadba meg még a párodon is kattogsz, nem lesz könnyebb.


Mindenesetre kitartást kívánok a tanulmányokhoz és a beszélgetéshez is a pároddal! Hajrá!!! :)

aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!