Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal nagyon nehéz a kapcsolat, sokszor eldurvul a veszekedés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi párommal fél éve vagyok együtt. Ő 25 éves fiú, én 20 lány. Azt kell tudni róla, hogy csak félig magyar, félig lengyel, és a magyar csak a második anyanyelve. És habár a magyart is az anyanyelveként beszélni, sok alapszót nem ért, a lényeg hogy Lengyelül sokkal jobban beszél. Komoly családi traumái vannak, az apja tulajdonképpen egyáltalán nincs jelen az életében 4 éves kora óta, az anyja egyedül nevelte.


Nekem nagyon traumatizáló gyerekkorom volt, az anyukám súlyosan mentális beteg, nagyon sokat bántott gyermekkoromban, amiből azóta sikeresen kimemekültem, de a traumáim és az azokból származó rossz működési módok velem maradtak és habár dolgozom rajtuk, a változás nagyon lassú folyamat.



Nagyjából akkor kezdődtek a problémák miután összejöttünk. Állandóan veszekszünk, balhézunk. Ő sokszor megbánt engem, ezek gyakran abból származnak hogy ő nem érzi a magyar szavak súlyát, és valami súlyosan bántó dolgot mond.

Én is rosszul kezelem a szituációkat, visszabántom, és elindul egy veszekedés. Én sírok és kivagyok, ő csak egyedül akar lenni amit én nem bírok (mármint hogy nem tudjuk azonnal megbeszélni.)

A balhék után megbeszéljük a dolgokat külcsönösen reflektálunk a hibáinkra. Én is, ő is maximálisan elismerjük hogy vannak traumáink amik miatt rosszul reagálunk bizonyos dolgokra, bocsánatot kérünk. Ez a része mindkettőnk felől nagyon önreflektív és konstruktív szokott lenni.


Ez megy, szinte minden nap. Viszont mikor nincs balhé akkor minden csodálatos. Kedves, szeretetteljes, segít, támogató, odaadó. Jókat beszélgetünk, megöleljük egymást, és egyébként a szex egyszerűen tökéletes vele. tehát összességében nagyon szeret és tisztel engem, én is őt kölcsönösen.


Ma történt hogy egy nagy veszekedés után azt mondta hogy szakít, (már többször volt ilyen, előző nap is de a veszekedésen után mindig megbeszéljük hogy szeretjük egymast, és egymás segítségével valtoztatni fogunk) Erre én kiaadtam (előjött a gyerekkori elhagyatástól való félelem) mondta hogy egyedül akar lenni. Én nem hagytam, mentem utána sírva.

Erre ő nagyon kiakadt. Tombolt, megfogott meglökött, azt mondta utál, a többit nem szeretnél leírni de bántott. Ezt megelőzően én is nyúltam hozzá durván de nem annyira mint ő hozzám.


Ezek abból fakadnak, hogy egy pontos annyira ideges és tehetetlen, hogy nem tudja mit tegyen. Nem akar bántani és neki is fájt hogy így bánt velem.



Nem szakítottunk, azt mondtuk még egyszer újra próbáljuk. Mindkettőnknek volt már párkapcsolata korábban, de egymás első igazi szerelmei vegyunk.


Azt mondta soha többet nem akar velem ilyeneket tenni, és ha egyébként nem ismerném, ezt nem hinném el, de mélyem ha magamba nézek látom, hogy ezt én is kiprovokáltam.



Egyik pillanatban a világ legcsodálatosabb szerelmes párja vagyunk, akik képesek bármit megtenni egymásért, őszintén, szerettel. Masik pillanatban meg ez történik.


Ha nem lennénk szerelmesek, már hónapokkal ezelőtt szakítottunk volna.


De szeretem. Ő is engem és mindketten meg akarjuk oldani, csak egyre nehezebbek és durvábbak a dolgok.



Mit gondoltok... Azért írom ki ide, mert tanácstalan vagyok. Ha valami nem tiszta nyugodtan kerdezzetek, lehet valamit kihagytam.



júl. 13. 14:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Őszintén szeretjük egymást. Ő ilyenekt mond, hogy velem akar gyerekeket, és soha senkit nem szerett ennyire, én is így érzek, és mikor nincs vita akkor ő a vilag legúriemberebb férfija. Mégis, ez a mai túl durva volt.
júl. 13. 14:43
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyilván nehéz lenne, de ha ez egy tipikus bántalmazó kapcsolat lenne, mindketten ki tudnánk lépni. Azt kell látni, hogy a problémáink, traumáink, rossz mintáink juttattak idáig. És azért fájna otthagyni a másikat mert mindketten tudjuk ezt, hogy ilyenkor a traumáint balhéznak egymással és nem mi. Szerintetek ezt meg lehet oldani?
júl. 13. 14:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire sok a konfliktus akkor el kell engedni ezt a kapcsolatot.
júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha mindketten érzelmi roncsok vagytok, akkor nem egymást kéne kínozni, hanem önmagatokat rendbe tenni.

Keress egy olyan férfit, aki 1) magyarul anyanyelvi szinten beszél, hogy ne kelljen/lehessen félreérteni dolgokat és 2) aki nem traumatizált családból jön mindenféle sérelemmel.


De ezt is csak akkor, ha ezt a kapcsolatot lezárod, és egy pszichológus segítségével ráébredsz, hogy miért sértődsz meg minden szaron. Bocsánat az explicit nyelvhasználatért.

júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Külön kéne válni mert ti nektek fogalmatok nincs a szerelemről, szeretetről és még az egymás iránti tiszteletről sem. Mindketten lelkileg sérültek vagytok és egymásban keresitek a megmentőt, betegesen kötődtök egymáshoz és azt nevezitek szerelemnek, szeretetnek. De ha nem kaptattok elég szeretetet otthon és nem dogloztátok fel a traumákat szakember segítségével és még egymásra is találtatok, egymást kínozzátok nem szerethetitek egymást mert önmagatokat sem szeretitek!!!

Szakítani kell még nem teszitek egymást teljesen a padlóra, vagy tragédia nem történik és pszichológushoz illene fordulni.

Együtt hiába mentek hozzá, a traumák feldolgozása, önmagad gyógyítása ÉN IDŐ-s munka és hosszú folyamat.

júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted kérdező, nagyon is. Egy ehhez kísértetélyesen hasonló kapcsolatom ért véget nemrég. Így utólag belátom viszont, hogy jobb kilépni és inkább a másik nélkül folytatni, mintsem tönkremenni mégjobban és neked is ezt tanácsolom.

Ha úgy érzed segítene, megoszthatom veled, hogy miket tapasztaltam egy ilyen kapcsolatban és hogy mi lett a vége.

júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit tégy, nem nyilvánvaló? Szakíts és irány az agyturkász!

Minél tovább maradsz vele annál inkább el fog fajulni köztetek a helyzet és annál inkább együtt maradtok.

Gondolom megütötted és visszakézből visszaütött.

Arra vársz, hogy a temetőben kössön ki valamelyikőtök a másik meg a börtönben, vagy a csodára?

Csoda nincs csak döntések sorozata és ha te vele maradsz arról te tehetsz!

júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

"És azért fájna otthagyni a másikat mert mindketten tudjuk ezt, hogy ilyenkor a traumáint balhéznak egymással és nem mi."



Newflash:


Ne fogd kérlek szépen arra, hogy a gyermekkor nem volt felhőtlen egyikőtök számára sem mert már felnőtt emberek vagytok! - Mást és másokat könnyebb hibáztatni mint változtatni.


Ti nem voltatok azon még amikor szinglik voltatok, hogy javuljon a mentális állapot. - Önreflexió, fejlődés hiánya.


Inkább összejötettek, abban a hitben voltatok, hogy nem fog előbukanni, hogy mentális betegek vagytok, majd mikor feltűnt azóta azzal nyugtassátok egymást, hogy majd egymáson segíteni tudtok. -Kapcsolatfüggőség.


Konklúzió:

Nem lehet önmagát becsapnia senkinek és azt a mintát amiben nevelkedtettek viszitek tovább.

Csak kihasználjátok egymást, mérgezőek vagytok és megfogjátok inni a mérget amit egymásnak készítetettek elő ha nem teszel pontot ennek a toxikus kapcsolatnak a végére...

júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mit adhat egymásnak két (érzelmi) koldus?
júl. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Kísértetiesen hasonló szituban vagyok, nálunk is általában úgy néz ki egy vita, hogy ő elvonul a megbántottságával, nem szól hozzám (állítólag azért, hogy ne bántoan meg meggondolatlanul hozzám vágott szavakkal) én viszont nem bírom elviselni, hogy így száll ki a vitából és nem ad teret megbeszélni.

Jelenleg ott tartunk, hogy próbáltam felvázolni a számomra fájó pontokat a kapcsolatunkban, amit nemes egyszerűséggel támadásnak vett, nem hajlandó megbeszélni.

Sajnálom kérdező, de szerintem nincs más megoldás, szakítani kell, az ilyen fajta kommunikáció csak rombol. Nekem még javasolták a parterapiat, mert igazábol a bajok forrása a nem megfelelő kommunikáció, de azok után hogy a felvetett próblémakra rögtön elutasításítóan vádlón reagált, nem aok értelmet látom.

Ha esetleg ti el tudtok jutni egy párterápiára,az még segíthet, mert ha alapból jó a kapcsolat, csak a kommunikáció miatt siklik ki, azt nagyon jól tudja egy ilyen terápia kezelni. Csak ahhoz mind a két félnek ugyanannyira benne kell lennie, akarnia kell.

júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!