Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza szerintetek?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves közös gyerekünk a férjemmel. 7.20-tól 16.00-ig lehet a gyerek az iskolában. Mikor ovis volt akkor dolgoztam, mert óvoda 6.30-tól 16.30-ig volt. Mióta sulis nem tudok dolgozni, mert nem találok olyan munkát, hogy tudjam vinni, hozni a gyereket, egy kisvárosban élünk, kevés a munka. A férjem 7től 16.30ig dolgozik, de eljár autóval. Fél 7kor indul reggel és délután 5 körül ér haza vagy ha sok a munka még később. Már többször mondta, hogy jó lenne ha én is dolgoznék. Szeretnék is, de ő nem akar ez miatt felmondani, mert jól keres, hogy eltudja vinni a gyereket vagy hazahozni. Sajnos nincs nagyszülő a közelben aki be tudna segíteni.

#Párkapcsolat, gyerek, munka, állás, munkanélküli,
júl. 5. 09:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és persze ő akart második gyereket is, de mondtam, hogy biztos nem lesz, mert akkor az életben nem tudok dolgozni.
júl. 5. 09:38
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Milyen iskola az, ahol nincs reggeli ügyelet? Nálunk minden iskola 6.30tól nyitva van. Szerintem erre jogszabály is van hogy ügyeletet kötelező biztosítani.
júl. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem az a kérdés kinek van igaza. Ti egy pár vagytok, a megoldáson kell gondolkoznotok, mégpedig közösen.

A gyerek jöjjön haza egyedül, én is egyedül jártam suliba első osztályos korom óta.

Vagy valamelyik ismerőssel menjen együtt, akiben megbíztok.

júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyikőtöknek se és mégis mindkettőtöknek. Hasonló helyzetben voltam mint te. Nekünk kellett a pénz hiába nem keresett rosszul. De nem tudtam menni mert nem volt olyan személy akire rábízhattam volna a gyermeket. Egyedül nem engedtem volna haza iskolából, de még a tanítók sem engedték volna szülői beleegyezés nélkül egyetlenegyet se. Ki kéne bírnia a párodnak míg nagyobb lesz a gyerkőc, hogy egyedül mehessen haza és el tudja magát látni otthon addig míg nem értek haza munkából. Másodikat be ne vállalj vele. Én se tettem hiába akarta.
júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#3 Már nem az a világ van, hogy 6 éves gyereket el lehet engedni egyedül iskolába...

Nem létezik olyan ismerős, aki bevállalná azt, hogy minden egyes nap viszi más gyerekét iskolába.Te sem tennéd ezt meg soha senkiért, pláne nem egy ismerős kedvéért.

De amúgy gondolom ezt az ismerőst megtalálni is kizárólag anyuka feladata lenne (nem fog ilyet találni).

júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#3 álomvilágban él. Tényleg nincs olyan rokon/ismerős/szomszéd aki el lenne napról napra más gyerekével, nem vállalná be még pénzért se mert akármi baj történne őt szednék elő. És ja olyan se van a mai rossz világban, hogy kisgyermeket egyedül engedi valaki haza iskolából a pénz miatt.


Esetleg bébiszittert alkalmazzon a férjed kérdező ha mindenáron erőlteti a munkát neked. Más választása nincsen.

júl. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Jaj el ne felejtsem azt a gyereket tanítani is kell, foglalkozni vele. Nemcsak úgy van, hogy jaj de jó több pénzünk lesz szóval megyek dolgozni és magasról szarok a gyerekemre. Mégcsak most elsős, másodikos. Legalább negyedikesnek kellene lennie, hogy elérje azt a szintet, hogy magától tanul, magának szed ételt, nem randalírozik otthon egyedül míg nem vagytok ott.


Magyarázd meg neki, hogy olyasmit vár el amit nem tudsz véghez vinni mert nincs segítséged, nincs olyan munka.


Amúgy elköltözni nagyvárosba nem akartok ahol több lehetőségetek lenne? Az is megoldás.

júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, legkorábban 3.-tól járnak itt is haza a gyerekek maguktól, de ők is csak akkor ha van otthon valaki.
júl. 5. 10:22
 9/19 A kérdező kommentje:
Annyiért nem tudnánk venni házat nagyvárosban mint amennyiért eltudnánk ezt adni. Albérletbe meg nem mennék se hitelt nem akarok felvenni ha már van saját tehermentes házunk.
júl. 5. 10:24
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el neki, légy határozott, ne engedj az álláspontodból. Az én párom húzta a száját merthogy más nő még bölcsis gyerek mellől is dolgozik, mekkora szégyen már, de aztán látta rajtam, hogy nem fogja megnyerni a harcot köztünk. Amikor idősebb lett a gyerek akkor mentem dolgozni mert még home office munka se jött össze. Különben érthetetlen, hogy mit akar mertha az a gyerek beteg akkor ki fog vele törődni? Ő fog? Munka után neki áll tanítani a gyereket vagy csak pihen? Megfőz, kitakarít? Mert ha egyiket se csinálja, vagy csak nagy néha fölöslegesen pattog. Ne hagyd magad. De persze ha neked lenne esélyed home office munkára akkor próbáld ki. Az is mumkahely.
júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!