Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségem nem fürdik mindennap?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem nem fürdik mindennap?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk már együtt, van egy 7 éves és egy 4 éves gyerekünk. Úgy kezdődött az egész, hogy már gyerekek után kezdte elhanyagolni magát. Hízott kb 20 kilót, haja mindig felkötve zsírosan. Ezekre még azt gondoltam, hogy jól van, valamennyire érthető 2 gyerek után. Viszont mostanában azt vettem észre ha pl. locsolok kint vagy valamiért később megyek be, később érek haza akkor csak átöltözik hálóingbe, nem fürdik meg. Én férfi létemre egy napot nem bírok ki, hogy legalább ne zuhanyozzak meg, főleg ebben a melegben.

#Párkapcsolat, tisztálkodás, fürdés, zuhanyzás,
jún. 18. 19:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Az alátámasztott érvek elleni gúnyolódás sem az okosság mintáját tükrözi. :-)


Amúgy ez az egész napi fürdés vagy zuhanyzás egy rosszul berögzült minta.

jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Rakás cikk van erről szinte minden évben, csak itt nem nagyon lehet linkelni akármit. Ajánlok tájékozódni - akár bőrgyógyásztól is.
jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Alátámasztott érvek, hahaha!
jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Az eset nem egyedi, Európa-szerte ugyanis egyre többen egészségük megóvása céljából felhagynak a napi zuhanyzással. Arról már írtunk korábban, hogy felesleges naponta többször mosakodni és tusfürdővel erősen csutakolni. Az a bőrgyógyász-társadalom egyöntetű véleménye, hogy nem tesz jót a napi tisztálkodás semmilyen bőrnek. Kérdés, hogy ez valóban kivitelezhető-e. A mai rohanó világban másképpen nem tudunk megszabadulni a bőrünkre rakódott szennyeződésektől és pollenektől. A kemény víz, a szárító szappanok, illatos tusfürdők viszont könnyen bőrszárazsághoz és egyre gyakrabban ekcémához vezetnek. Az Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia bőrgyógyász szakorvosa szerint a fürdési szokásokat érdemes összehangolni az életvitellel: ülőmunka mellett például felesleges a napi tisztálkodás, míg rendszeresen sportolással mégis indokolt. Ugyanakkor a szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy fizikai aktivitás mellett is minimalizálni kell a fürdés idejét. Ellenkező esetben bőrirritációt, azaz kiszáradást, viszketést, hámlást tapasztalhatsz, ami rosszabb esetben ekcémát is előidézhet. Krant és Polch kiemeli továbbá a bőr jótékony baktériumait, melyek egyensúlyát felboríthatja a túlzott mosakodás és ez szintén bőrhámlással járhat. Javaslat: maximum öt percig zuhanyozzanak, illetve kerüljék a forró vizet.



Bár az lehetséges azt mondani, hogy inkább csak a vegyszerekre érvényes. Viszont a szappan hosszútávon ugyanúgy kikezdi a PH-t és a bőr nedvességét. Ugyan egészségesebb egy szempontból, de ugyanúgy nem naponta.



Ennyit a tanóráról. Ebben még az a szomorú, hogy erről márpedig nagyon régóta lehet tudni.

jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
33%
Remelem akik azt irjak, mennyire karos a mindennapi furdes, azok nem dohanyoznak, es plane nem isznak mindennap alkoholt.
jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Áltudományos okoskodás, amikor egymástól vesznek át baromságokat, és a végén már mint a hitet terjesztik.

Klinikai tesztekkel bizonyított... hát persze, habár én jól bekarmolhattam, mert semmire sem emlékszem a klinikai teszten való részvételről, ahol kiderült, hogy a napi fürdéstől jobban károsult a bőröm, mint a heti egytől.


Gondolj bele abba, hogy vannak orvosok, akik hisznek a homeopátiában...

jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
28: Dislike, mert nem erről van szó és csak ki lett tekerve az egész negatívan... Ennyi erővel azt is lehet mondani, hogy a rossz berögzültség és előítélet is hitterjesztés. Oda-vissza. Szerintem ki lett vesézve körbejárva, mindenkinek saját dolga egyébként, senkinek semmi köze hozzá egy pontig, kérdező pedig már inkább meg sem mukkan.
jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

19.


A kádfürdő sokkal inkább élvezeti forrás (fürdősóval, olajokkal, sok tusfürdővel, ha olyan a berendezés, akkor egy jó könyv olvasása gyertyafénynél), mint praktikum, szomorú, ha te ezt nem tudod élvezni.


Valóban, a zuhanyzás praktikusabb, sőt nyáron csak ez játszik, de azért néha kell egy jó kis hosszú forró fürdő is, a lélek tisztulásáért, a fizikaira jó lesz a zuhany is.

jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

26.


Szomorúbb, hogy nyugaton "az egészség nevében" csökken a higiénia szerepe, kb. a "háború béke" jellegű paradoxon.


Meg azért bevándorló barátaink rontják az átlagot, "a dzsungelba' se fürödtünk mindennap".

jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

28: Egy nagy like ide végre! :-)


Hőség ellenére pont tegnapra tartottam ilyet. Mondjuk úgy, hogy szükségét éreztem vagy kényelmes volt. (Előtte 1 nappal zuhiztam gyorsan.) Majd utána langyos-hideg-langyos zuhitól feltöltődtem és egyben később mégis nagyon jót aludtam. :3

jún. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!