Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van aki hasonló helyzetben van?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van aki hasonló helyzetben van?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsit furcsa helyzetben vagyok úgy érzem, ezért írok ide.


Pár éve már kapcsolatban vagyok valakivel, nagyon fiatalon jöttünk össze.

Az utóbbi 1-másfél évben vettem észre és nyomatékosodott bennem, hogy (21 vagyok) az életemből másokhoz képest nagyon kevés dologra emlékszem, vagy nagyon nehéz felídéznem majdnem minden ha például valaki rákérdez valamire, sajnos ugyanez a helyzet a már jó pár éve tartó kapcsolatomnál is. Sokszor érzem úgy (mostanában már nagyjából mindig) hogy mintha nem lennének lelki érzéseim vagy nem tudatosan lennének. Nem tudom megmondani mikor voltam vagy vagyok boldog, szomorú, valamiért mérges sem igazán tudok lenni, elég sokszor érzek egy szorongó érzést ami akkor nincs amikor nem gondolok bele a helyzetembe.

Úgy érzem ez sok problémát szült a kapcsolatomban, de nem tudok emlékezni ezekre vagy nem tudnék kb semmit felsorolni. A barátnőmnek is megemlítettem, beszéltünk egy kicsit erről de nemigazán lett jobb. Gondoltam arra hogy depresszió, stb. de egyrészt nem akarom magamat szaktudás és szakember nélkül diagnosztizálni, illetve az életem más olyan területére ez nem hat ki ahol nem kell kommunikálnom érzéseket, egyetemre készülök és ezzel nincs semmi bajom.

Törődök a barátnőmmel ahogy tudok, igyekszem jó társ lenni, de egyre inkább úgy gondolom, hogy neki sem tesz jót, hogy ilyen vagyok. Azt sem tudom, hogy mielőtt vele voltam akkor is ilyen voltam vagy valahogy miatta lettem ilyen.


El szeretnék menni pszichológushoz, ennek tekintetében írom ki ezt, hátha van aki már atélt hasonlót.


Előre is köszönöm a válaszokat!



#párkapcsolat #érzések hiánya
jún. 10. 16:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést ha vannak helyesírási hibák
jún. 10. 16:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Valami ilyesmit éreztem én is, én nagyon megijedtem, mert olyan érzés volt mintha elvesztettem volna a személyiségemet. Mintha egy teljesen más ember lettem volna, és idegen volt még saját magamnak is ez a "valami". Mintha kivették volna az agyam, és egy másik ember agyát tették volna a fejembe. Azt hittem, hogy skizofrén lettem, tényleg nagyon megrémültem ettől, rémisztő volt. Kaptam antidepresszánst, azóta nagyon kicsivel jobb a helyzet. De én még csak pszichiáternél voltam, de szeretnék majd pszichológushoz is eljutni idővel. F
jún. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is azt mondom, hogy pszichológushoz fordulj. Lehet ez pánikrohamszerű valami, depresszió, vagy kiégés (burn out).
jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, te ne döntsd el, hogy a barátnődnek mi a jó és nem kellene ráakasztanod, hogy miatta lettél ilyen! Vállaljuk felelősséget magunkért, főleg hogy nem ő volt az anyád, nem vele voltál egy családban - a nagyobb személyiségtorzulásokat a nevelő közegünkből szerezzük, nem egy tinikapcsolatból.

Menj el pszichológushoz igen, és hagyd a csajodat, hogy ő döntse el, neki mi a jó, és te is döntsd el, hogy neked mi...

jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!