Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért játsza a mártírt?

Figyelt kérdés

Össze vesztem az egyik (hála istennek már csak) volt barátommal. Amikor megkérdeztem hogy akar-e békülni akkor felhúzott orral, nagyképűen közli hogy : "Nem"

Később valaki szervezni akart egy bulit, engem is meghívott, de nem akartam elmenni erre közli az a volt barát hogy "Pedig ott kibékültem volna".

Holott jól tudom hogy annyi lett volna a békülés hogy "Kibékülnék ha bocsánatot kérsz", ezt pedig nem fogom megtenni mert neki kéne kérnie.


Ezek után miért játszta a mártírt meg a megsértett szűz Máriát hogy "Ő békülni akart de én meg milyen vagyok hogy nem akartam...."


Miért van az hogy sok ember (tisztelet a kivételnek) játsza a mártírt holott nem is neki kéne, meg sajnáltatja magát ténylegesen a semmiért?

Szerintem aki önszántából sajnáltatja magát az nagyon szánalmas....


Ti mit gondoltok?


2010. okt. 28. 06:30
1 2
 1/16 Neonhal válasza:

Nekem máshonnan ismerős a történet. Eltartási szerződést kötöttünk egy bácsival, aki mindenféle betegséget kitalált nekünk, csakhogy vele foglalkozzunk. A szerződés persze fel is bomlott, hiszen nem tudtunk volna 5-10 éven át CSAK vele foglalkozni. Szó szerint éjjel-nappal. Persze, még így is úgy szólt a vád, hogy keveset foglalkozunk vele, nem kap tőlünk elég törődést, szeretetet.

Sok ember van, akinek oka lenne sajnáltatni magát, mégsem teszi, hanem küzd. Akinek nincs semmi baja, az örüljön az életnek, és ne mártírkodjon!

2010. okt. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Engem elsősorban kollégák részéről szokott kikészíteni az ilyen mártírkodó típus,utálom őket !De minden élethelyzetben baromi idegesítőek!

Nos,én úgy vettem észre,aki mártírkodás tulajdonképpen taktikázás,megjátszás.Nem össze tévesztendő a sértődöttséggel.

Aki így viselkedik,annak elsősorban az a célja,hogy az ő sérelme miatt valamilyen módon te kerülhess megalázó helyzetbe.

A volt barát például lehet,hogy azt tervezte,hogy ott a buliban ,majd kieszközli,hogy mindenki szeme láttára bocsánatot kérj tőle és akkor majd ő lesz a többiek szemében a jó kisfiú.

Összefoglalva:a mártír típust jobb messzire elkerülni!

2010. okt. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem erről az a véleményem, hogy ő soha nem volt jó barát és nem azért mert összevesztetek ez a kapcsolatokkal együtt jár, hogy néha nem egyezik a vélemény vagy a tett és ebből adódnak konfliktusok, ez természetes, de amikor az ember lehiggad rájön, hogy nem akarja elveszíteni a barátját mert szereti, mindegy ki bántott meg kit, mindent meg lehet beszélni de ha utána játszunk a másikkal , vagy zsaroljuk érzelmileg az nem fér bele! Ha mártír akar lenni legyen, emelt fővel menj tovább és többé ne foglalkozz vele és a történtekkel sem! Megtetted a lépést ami egy baráttól elvárható, kezdeményezted a békülést és , hogy ő erre nem volt hajlandó , sőt tovább játszik az csak annyit jelent, hogy szórakozik veled és ezt talán még élvezi is , ne legyél a játékszere!
2010. okt. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Emberi játszmák (Eric Berne írta ezen a címen), tehát benne van a címében. Emberi tulajdonság, a játszmával valamit kompenzál.
2010. okt. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Emberi tulajdonság akkor ha a játékot mindkét ember élvezi, pl flört, de ha így kínozzuk a másik lelkét az már nem olyan emberi!

A játékoknak is megvannak a szabályai arra , hogy megérdemeljék, hogy megkapják az "emberi" jelzőt!

2010. okt. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Felejtos a pasi, ne is aggodj rajta. Szerintem aki martirkodni szeret, az sosem lesz jo partner (hosszutavra gondolok)Az ilyen akkor is martirkodni fog es megsertodni, amikor a gyermeked ele teszed le eloszor a vacsorat es nem neki. En nem foglalkoznek vele - ne legyel te is martir, hogy "de en felaldoztam x idomet-tevekenyseget erte".
2010. okt. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Heh.


- 'Amikor megkérdeztem hogy akar-e békülni akkor felhúzott orral, nagyképűen közli hogy : "Nem"'


- 'Holott jól tudom hogy annyi lett volna a békülés hogy "Kibékülnék ha bocsánatot kérsz", ezt pedig nem fogom megtenni'


"Ti mit gondoltok?"


Nem fog tetszeni, de elmondom. Te pontosan ugyanolyan kicsinyes vagy, mint ő. Szavakon lovagolsz, lovagoltok, egy 4 betűs szó előbbre való, mint a közös múlt, a lehetséges közös jövő, a barátság, az érzések. Ez egyszerű emberi kicsinyesség és makacsság, mentálisan éretlen kölykökre hasonlítotok, pedig ha jól sejtem, felnőttek vagytok. Hidd el, az igazi, önzetlen érzésekben nem a kimondott szavak számítanak, hanem a kimondhatatlan gondolatok. Tudod, nem minden bokorban találsz olyan igazi barátot, akivel már elég egy összenézés is, hogy tudd, mire gondol. Nem csak tőle neked, vagy tőled neki kellene bocsánatot kérni, hanem saját magatoktól is, amiért ennyire megalázzátok egymást és magatokat.

Bocsi!

2010. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

08:32 ! Na pont ilyen kotekedo tipusok keseritik meg a bekes emberek eletet!

Kerdezonek, a pasid egy manipulator, erzeketlen egoista es csak magat szereti.Soha nem lesz jo partner.

2010. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
08.32! Szavakon lovagol mindenki mert az ember szavakkal kommunikál és a szavaknak súlya van és a szó lehet veszélyes fegyver, de ki is ütheti a "fegyvert" a másik kezéből! Hogy ki a kicsinyes és ki nagyvonalú, ki a nemes szívű azt könnyen rásütjük a másikra , mit ahogy te teszed és észre sem veszed, hogy ezáltal te magad lettél kicsinyes, mert egy pár mondatos komment alapján ítéletet mondasz egy másik ember felett, semmit nem tudsz csak találgatsz. A kommentből világosan látszik , hogy ők még gyerekek, lehet hogy 19 -20 évesek, lehet, hogy 15-16 és az is lehet , hogy 22 , de még egyértelműen gyerekek , ez csak 2 gyerek civakodása , de ha már itt tartunk a kérdező megsértődött, talán jogosan, talán nem, de békülni akart és ha abba nem megy bele, hogy egy eszköz legyen a másik egojának a növelésére akkor jól teszi és ez nem kicsinyesség ez önbecsülés!!
2010. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
09:02 - Kötekedő?! Én? Hát te fordítva működsz vzg.
2010. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!