Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tapasztalt értelmes nők. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalt értelmes nők. Mit jelent az, hogy "szikra"?

Figyelt kérdés
Szóval, rengetegszer hallottam már, hogy egy nő azt mondta: első találkozásnál nem volt meg a szikra, és ezért nem akart egy férfival tovább ismerkedni. De igazából sosem értettem, hogy ez mit is akar jelenteni. Várom a magyarázatokat.
2010. okt. 23. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vonzódás. Nem volt meg első látásra az, hogy "húú, hát nekem kell ez a férfi", vagy nem jöttek ki olyan jól, vagy egy kicsit erőltetett volt.. stb.
2010. okt. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsian várom a válaszokat az illetékesektől, mert engem is többen "koptattak le" így. A sors fura fintora, hogy ezek a lányok ma, évekkel később vagy még mindig nem találtak párra, vagy hozzámentek egy olyanhoz, akire még fél évvel a megismerkedésük után is panaszkodtak nekem (!), hogy mennyire nem illik hozzájuk :D
2010. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szikra számomra is azt jelenti, amit az első írt... ha első találkozás után nem érzem azt, hogy "ahhhh még csak most ment el, de már is hiányzik", akkor nincs ott az a szikra, valami nem stimmelt a randiban, nem tudtunk feloldódni, nem jött be, bármi... egyszerűen csak nem érzem azt, hogy vonzódnék hozzá olyannyira, hogy legyen értelme erőltetni...
2010. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nagyviri ***** válasza:
Nem lehet pontosan megfogalmazni. Vonzódás, vágy, szorít a gyomrod stb. Érdekel az is amit mond, nem csak a külső számít. Ha vége a talinak, alig várod, hogy felhívjon. Ha ezek nincsenek meg az első randin, akkor kicsi az esély a folytatásra.
2010. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egy szóval: kémia. Van hogy teljesen rendes a srác, jóképű, jót beszélgetünk, de hiányzik valami. Na valahogy így tudnám elmondani ezt. Gondolom hallottál már a feromonokról... Ők a bűnösök ezért :) Állítólag mikor csókolózunk, akkor is ezeket a hormonokat szagolgatjuk, és nem pusztán azért csináljuk, mert jó.

Emlékszem, amikor randizni kezdtem a jelenlegi párommal, miután elváltunk, órákig nem tudtam semmit csinálni, csak ugrándoztam otthon, hogy milyen tökéletes, én meg hű de boldog vagyok :) Van akinél ez akkor sincs meg, ha sokkal érdekesebb randit kerekít.

2010. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ok. Akkor kicsit átfogalmazom:


Miért van az, hogy a nők 90 %-a egy első randevú után - ha tényleg nincsen meg szerintük ez a "szikra" - egyáltalán nem is hajlandó folytatni. Ezzel a kémiás dologgal is több gondom van: 1. Első alkalommal általában az ember nem engedi közeli magához azt, akit életében először lát. Mondjuk, 1 méter távolságból szerintem a feromonok sem lehetnek olyan hatásosak. 2. Az élet hosszú távon nem a kémiáról szól. Magyarul: lehet akármilyen kémiai hatása két embernek egymásra, ha egyébként az, amit a világról, az életről, a saját jövőjükről gondolnak, különbözik, akkor akármilyen kémia sem segít őket összetartani, és hosszútávon bizony boldogtalanok lesznek.


Továbbá, meggyőződésem, hogy a szerelem nem egy pillanat alatt jön. Ilyen lehet a túlidealizált, romantikus lányregényekben, de a valóságban nem. Ugyanis, első találkozásnál még a két ember semmit sem tud egymásról. Most lehet erre azt mondani, hogy előtte ismerkedjenek, mondjuk a interneten, és utána találkozzanak, csak egy apró gond van ezzel: hogy az internetes ismerkedésnek köze sincsen a valósághoz. Tehát, lehet, hogy az ember elképzeli valamilyennek a másikat, és a személyes találkozásoknál meg teljesen más benyomásai lesznek.


Egész egyszerűen ez a szikra dolog olyan, mint a szerelem első látásra: ott a nő, rájön, hogy neki mennyire bejön a pasi - kémiailag -, utána meg idővel rádöbben, hogy nem is olyan a férfi viselkedése, mint amilyet ő hosszútávon szeretne. És a szikra által keltett kezdeti hatalmas fellángolás igen nagy csalódásokhoz vezet, egészen egyszerűen azért, mert első pillanatban úgy érezte, hogy igen, ez a férfi az, aki kell nekem, holott semmit sem tud róla, hisz semennyi ideje nem volt megismerni. Más férfiaknak, akikkel kapcsolatban meg nem érzi, hogy van "szikra", meg esélyt sem ad a megismerésre, hanem első alkalom után elutasítja azzal, hogy "nem volt meg a szikra". Pedig azt senki sem várhatja, hogy elsőre minden tökéletes legyen, a tökéletesség nem is létezik, másfelől pedig az ember igazi megismeréséhez idő kell nem egy pillanat műve.


Kicsit úgy tűnik nekem ez az egész, mint amikor tinédzser kislányok náluk idősebb férfiakra izgulnak fel, és ránéznek, majd elolvadnak, és kijelentik, hogy ők bizony szerelmesek, amikor pedig azt mondják nekik, hogy az nem szerelem, amit éreznek, akkor hülyének nézik az embereket. Aztán idővel megtapasztalják, hogy a szerelem sokkal többről szól, mint, hogy ránézek, és van "szikra". Szerintem.

2010. okt. 23. 16:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Tökéletesen értem és átérzem a dilemmádat. A magyarázat szerintem az, hogy nagyon sok nő a rózsaszín, kislányos álmaiban él, és ezeknek szeretne mindenáron megfelelni. Vagyis, a nagy Ő-t úgy akarja megtalálni, hogy rögtön, az első alkalommal meglátják, és megszeretik egymást, és onnantól hatalmas, tomboló, lángoló szerelem lesz az egész életük. Egészen biztosan van ilyen is, de abban is biztos vagyok, hogy a kapcsolatok többségében (bár a szimpátia megvan a kezdet kezdetén is) a szerelem lassan, fokozatosan alakul ki, ahogyan például egy közösségen belül egyre jobban megismerik egymást, megismerik a másik pozitív tulajdonságait, és ezáltal mindig közelebb és közelebb kerülnek egymáshoz, és esetleg eljön az az alkalom, amikor valóban fellángol közöttük a szerelem. Ebben sokkal inkább hiszek, és sokkal reálisabbnak, életszerűbbnek tartom, mint az első pillanatra "szikrát".


Tapasztalataim szerint sok lány, aki csak ebben a "rögtön szikrában" hisz, úgy jár, hogy először az egyetemen, aztán az életben, esetleg a társkereső oldalakon egymás után dobja az egyébként jóképű, rendes, művelt, jól szituált fiúkat, aztán a harmincas évei közepén a nagy anyasági pánikban hozzámegy egy átlagot alulról súroló link fazonhoz (szikra sehol), akivel éli az unalmas kis életét, és kesereg a barátnőinek, hogy "ilyenek ezek a pasik"...


33/F (második voltam)

2010. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Engem is most pont ugyan ezzel koptattak le. A hölgyeménnyel 2 hónapja jártunk és mondta, hogy nem érzi a szikrát, jól érezte velem magát nagyon, de valami hiányzik.


Viszont, amikor közölte utána, egyre közelebb és közelebb ült míg végül arra várt, hogy megcsókoljam, amikor ezt megtettem, nem akarta abbahagyni és közölte, hogy ez mennyire fog hiányozni neki. Utána meg el is gondolkodott a dolgokon... Most akkor tudja, hogy mit akar vagy sem?...


Lényeg a lényeg, szerintem is idő kell míg kialakul a szerelem, amíg megszeretjük a másikat. És egyetértek azzal, hogy a nők többsége az első látásra fellángoló, mindent elsöprő szerelmet várja, ami igazából nagyon nagyon ritka. Szerintem ezt nem kell magadra venned, hogy nincs meg a szikra benned, egyszerűen valamire fogni, kell és ezt a legegyszerűbb mondani.

2011. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!