Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeret vagy szerelmes? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeret vagy szerelmes? Hogy lehet megkulonboztetni?

Figyelt kérdés
1 eve vagyunk egyutt,

2023. dec. 19. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak ő tudja
2023. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerelmes lennél, ez fel sem merülne kérdésként. Aki már átélte a szerelmet, tudja, mi a különbség.
2023. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó, bocsi, kettes vagyok, félreolvastam a kérdést. :D De azt is látod a másikon, ha szerelmes. Ezt a viselkedést nem lehet félreérteni.
2023. dec. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Es melyik a jobb ha szeret vagy ha szerelmes? Mert ha szeret akkor a hibaimmal elfogadott, ba szerelmes akkor meg a lilakodtol nem is latja ki vagyok valojaban
2023. dec. 19. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben még lángolni kéne a szerelemnek, friss kapcsolatban vagy, úgyhogy valószínű soha nem szeretett, vagy fellángolás volt az egész részéről irántad. Ha te szerelmes vagy belé akkor bántani fog, hogy nem szerelemmel szeret.
2023. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdés felmerül akkor nem szerelmes csak szeret.
2023. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De hogy lehet megallapjtani h sheret vagy szerelmes?
2023. dec. 19. 18:17
 8/10 anonim ***** válasza:
All in one - nem vagy-vagy.
2023. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából ha nagyon szerelmes képes lenne érted bármire, még meghalni is, számíthatsz rá, törődik veled. De ha "csak" szeret biztosan nem ugrana be érted a tűzbe. Feltétlenül egyedül anyukád szeret (ideális élethelyzetben) senki más!
2023. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első körben definiáld, hogy NEKED melyik kifejezés mit jelent, mert biztosan mást, mint nekem. De ezek érzések, érzelmek és azok kifejeződése, nincs ilyen útmutató, hogy mi alapján lehet felismerni, hiszen minden ember másképp érez, másképp fejezi ki magát.


Az én olvasatomban pl. nem ugyanazon dolognak a 2 fokozata ez a két érzelem, hanem két teljesen különálló dolog. A szeretet az, amit érzek a páromon kívül a szüleim, a tesóm, a barátaim stb. felé a tulajdonságaik, velem egyező világképük, értékeik stb. alapján, nyilván ahogy tágul a kör egyre "enyhülő" mértékben. A szerelem, az pedig egy teljesen külön valami, amit csak és kizárólag a párom felé érzek, ami a szexuális/fizikai vonzalomból és a szeretet/tisztelet kombóból "gyúródik" össze, és nagyon nehéz definiálni, de - nálam - határozottan nem a szexuális vonzódás (az egy 3. dolog) és határozottan nem "csak" a szeretet.


Mindig nagynénémék jutnak eszembe, ahogy családi ebéd után a férje felállt és megsimította nagynéném karját, hogy "maradjál mama, majd én elmosogatok", vagy fordítva, nagynéném simogatta meg és kérdezte meg, hogy "főzzek neked egy kávét papa?" Gyerekként is éreztem, hogy _ez_ az a plusz valami, ami őket összetartja 15 év után is, ez az a (akkor még számomra ismeretlen) szerelem.


És nálunk is az van, hogy csomó apróság van köztünk a férjemmel, ami alapján TUDOM, hogy szerelmes belém még mindig és én is őbelé.


Ez alapján az én olvasatomban nem lehet valaki szerelmes belém úgy, hogy nem szeret, de szerethet úgy, hogy nem szerelmes belém (ez utóbbi remélem nagyon sokáig nem következik még be az én házasságomban sem).


De mondom, szerintem nincs ilyen útmutató, hogy ha így vagy úgy viselkedik vagy ezt vagy azt csinálja, akkor tuti szerelmes beléd. Pláne nem összekeverendő a kapcsolatok első idejében fennálló "lángoló" szerelemmel, ami - tetszik, nem teszik - kémia (fermonok, hormonok), pszichológia (újdonság) és evolúció keveréke, de semmi köze ahhoz, amit pl. én klasszikusan szerelemként definiálok. :)

2023. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!