Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szociális párral hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szociális párral hogy lehet átvészelni a családi eseményeket? Tényleg inkább ne hívjam soha?

Figyelt kérdés

A barátom nem túl szociális. Olyan szinten nem, hogy ideges lesz, ha találkoznia kell olyannal, akit nem annyira ismer. Amikor bemutattam őt a családomnak, barátaimnak, nagyon stresszeltem, mert amíg nem jött el a találkozás, annyira izgult, hogy próbált poénkodni, hogy "ugye csak odamegyünk kezet fogok és jövünk is?" meg ilyen szintűeket mondott. Két éve vagyunk együtt, együtt is élünk, a szüleimet kb másfél éve ismeri, odáig eljutottunk, hogy nem izgul, ha jön velem látogatóba, de ritkán jön, tehát ilyen fél évente 2 alkalommal. A távolabbi családommal szoktunk szülinapozni és karácsonyozni, ezekre nem akar jönni, annyit megtesz mondjuk, hogy az én szülinapomra eljött. Amit amúgy nem is gondolok kötelezőnek, nem baj, ha a többiekére nem jön, de most a karácsonyt is ki akarja hagyni. Tavaly nem jött, mert beteg volt. Azért nincs olyan sok "kötelező" látogatás, nagyon zavar, hogy erre az évi két alkalomra is úgy jön, hogy nem akar, húzza a száját, majd amikor ott van, nem beszél senkivel, max ha kérdezik válaszol, látszik rajta, hogy feszeng, és velem se nagyon beszél olyankor, csak ha én odamegyek hozzá, de én közben szeretnék a többiekkel is lenni. Ő nem érti, miért kell neki családlátogatásra jönnie, mindezt úgy, hogy én meg megyek vele mindenhova, nem csak karácsonyra meg szülinapra, hanem csak úgy is. Ritkán hagyok ki alkalmakat. Van ilyen, hogy szól a tesója, hogy átmegyünk-e úgy, hogy most indulunk, és én abban is benne vagyok, ő meg az egy hónappal előre megbeszélt karácsonyra nem akar jönni. És ismétlem, azzal nincs bajom, ha ritkán jön, meg nem gondolom, hogy mindenhova együtt kell mennünk, de ennyit azért kibírhatna. Én sem vagyok oda kifejezetten azért, hogy az ő családjával töltsek sok időt, de mégis megyek vele, volt olyan hónap, hogy heti kétszer találkoztam velük. Ami még zavar, erről nem ő tehet, de tőlem minden alkalommal megkérdezik, hogy őt miért nem hoztam, miért nem akart jönni (igen, így teszik fel a kérdést), meg mindig meglepődnek, hogyha egyedül megyek. Nekem meg mindig magyarázkodnom kell, kitalálni mindenféle kifogást, betegséget, utazást stb-t bekamuzni, mert ha azt mondom, hogy csak szimplán nem akart jönni, pihenne inkább, akkor el van könyvelve szemétnek.


Nem tudom, hogy én kérek-e túl sokat évi kettő eseménnyel, de lényegtelen, megváltozni nem fog. Szerintetek inkább ne is hívjam sehova? Belefáradtam a kamuzásokba is, mondjam meg, hogy nem volt kedve jönni?


2023. nov. 27. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Antiszoc és nem tudom le lehet-e ezt küzdeni főleg ha nem fűl hozzá a foga. Hosszú távon ez így biztos, hogy nem lesz jó ha nem tudod elfogadni őt vagy nem változik meg...
2023. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Én nem erőltetném rá. Engem nőként nagyon zavarnak, fárasztanak ezek a kötelező, nem kötelező családi események, vagy pofa vizitek. Ki minek gondolja. Évi 1x is sok, ha valaki nem szeret emberek között lenni a szabad idejében is. Mivel antiszociális ő is, soha nem fog rajongani az ilyen eseményekért. Ha tényleg szereted, akkor felvállod a család előtt őszintén, hogy ő ilyen, és leszarod, hogy mit gondolnak róla. Nektek jó egymással és ez a lényeg.

Lehet nyugodtan nem egyetérteni. Én nőként vállaltam fel az antiszociális személyiségemet.

2023. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondanád a családodnak, hogy szociális fóbiás vagy aszociális és hogy nem olyan könnyű ezzel élni, akkor talán könnyebb lenne mindenkinek. Mondjuk kezelni is lehetne, ha akarná, de ez azért nem olyan könnyű. Sajnos én is ilyen vagyok. De nálunk tudják is, bár így sem kedvelnek. Ez van.
2023. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

kifogások helyett vállalni kéne, hogy ő ilyen. a családtagjaid idővel szépen elfogadnák és nem kérdezgetnének.

másrészt nem tudom, ilyen szintű társas szorongás mellett mennyire lehet jövőt tervezni. ha majd gyerekeitek lesznek, apa mindig elhúz otthonról, ha jönnek a szüleid?

2023. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szüleimmel nincs baja, meg ők csak ketten vannak az nem nagy tömeg
2023. nov. 27. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon jó, hogy a szüleiddel tényleg nincs baja. Ha ez valóban így van, akkor én nem erőltetném. Én is utálom ezeket a viziteket. Egy ilyen emberből sosem lesz társasági ember, sosem fogja alig várni, hogy az unokatesóiddal haverkodjon, ez testidegen neki. Szülőkhöz nyilván hívd el, ünnepeljetek négyesben, de máshova ne, ne fáraszd ezzel. Tökre megértem a barátodat, én is ilyen vagyok. Vannak maguknak való emberek.
2023. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Esetleg, ha kicsit szervezettebb, az nem segít? Pl. ha társasoztok, VR-oztok karácsonykor, akkor nem tud esetleg jobban feloldódni? Vagy ha van valami feladata, pl. karácsonyfa dekoráció vagy bármi? Ha szegény végig egyedül üldögél, akkor tényleg nem lehet neki nagy élmény, valószínűleg egyre rosszabb minden alkalom után.


Esetleg az is segítség lehet, ha témával megy pl. xy kérjen tőle segítséget pénzügyekben, telefonválasztásban, jó sorozatban, autóvásárlásban vagy bármiben, amihez a párod ért és szívesen beszél róla. 2-4 ilyen alkalom után szívesen megnyílnak általában. Pl. egyetemen volt, akivel mindig a lol-ról kellett beszélgetni. Eleinte egy órát, aztán néhány ilyen session után felet, majd negyedet. Én be kell valljam már nagyon untam, de szomszédos szobában laktunk és egy tankörbe jártunk, úgyhogy próbáltam haverkodni. Egy másik srác vonatőrült volt, vele a mai napig jóban vagyunk, azóta szépen fejlődött is (ő aspergeres/autista volt) és már egész sok barátja/haverja van, miután velünk jóban lett. Szóval, ha van energiája valakinek a családban ilyesmire, akkor ezzel lehet próbálkozni.

2023. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!