Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Téged zavarna, ha az élettársa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Téged zavarna, ha az élettársad minden nap az egyik ellenkező nemű csoporttársával messengerezne?

Figyelt kérdés
2023. okt. 6. 15:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Miről?
2023. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
En is messengereznék mással akkor.
2023. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#1


Mindenféléről. A többiek fikazasa, egészségügyi dolgok, tanulás, stb.

2023. okt. 6. 15:55
 4/22 anonim ***** válasza:
24%
Az ilyenfajta, gyenge alapokon álló féltékenykedés mögött mindig a bizonytalan önértékelés áll, és a legtöbb esetben semmi valós megcsalási szándék nincsen. Akik ilyen féltékenykedésre hajlamosak, azokon sajnos csak egy jó pszichológus segíthet. Ha ugyanis az ilyen ember a társának rendszeresen megvallja a féltékenységét, vagy egyenesen megköveteli tőle, hogy ne tartson kapcsolatot ellenkező neműekkel, akkor nagy lépést tesz afelé, hogy a másik félnek egy idő után elege lesz a vádaskodásokból és lelép. Ha viszont magában tartja a gyanúsítgatásait, akkor is látni lehet rajta, hogy morcos, és az ok nélküli morcosság egy idő után annyira idegesítő tud lenni, hogy a másik fél ezért fog eltávolodni. Mondom, az egyetlen hatékony megoldás a pszichológus, akivel le lehet építeni a félelmeket és erősebb önbecsülést lehet felépíteni. A kellően megalapozatlan féltékenykedés elsősorban a féltékenykedő emberről szól, neki kell megváltoznia.
2023. okt. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Lehet gay best friend. :)
2023. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#4

Köszi, ez nagyon hasznos komment volt. Én is hiszek abban, hogy egy jó pszichológus sok mindenben segíthet az embernek. Alapvetően ezzel is egyet értek, amit írtál, de jelen esetben nem egészen erről van szó. Nem vagyok minden ellenkező neműre féltékeny, nem is tiltom meg neki, hogy nem irogathat neki, vagy akarkinek. Ezzel a lánnyal más probléma van, szerintem átlép egy határt, amit a páromnak kéne jól leülnie, de szerintem nem kezeli jól. Aztán az is lehet, hogy én tulzom el a dolgokat.

2023. okt. 6. 16:21
 7/22 A kérdező kommentje:
*nem leülnie, hanem kezelnie.
2023. okt. 6. 16:22
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

#4 de naív vagy:D neked kéne egy jó pszichológus az önbecsülésed fejleszteni, mert van a beteges féltékenység, meg van a "ne nézz madárnak effektus", ami annyit takar hogy nem engedsz meg mindent a másiknak ami átlagban az emberek nagy részét bántja, vajon miért... ha megcsalják is elküldöd pszichológushoz, hiszen ettől még őt szereti a párja??🤣 anyám...


Kézzelfoghatóbb és költséghatékonyabb megoldást tudnék javasolni kedves kérdező, a minden napos cseverészés teljesen joggal aggaszt, hidd el, hiszen konkrétan azt a szerepet tölti be a 3. lány a szexualitáson kívül mint te. Én szépen elmondanám a páromnak, hogy most lehet eldönteni ki a legfontosabb lény a számára, ugyanis az van, hogyha veled van nem tűröd el ezt, mert rögvest elkezdessz te is olyan férfiarátokat gyűjteni magad köré hogy ihajcsuhaj, akikkel akkora puszipajtások lesztek hogy minden nap mikor megnyitod a messengert előtte annyit fog látni az alkalmazásodban, hogy "Nagy Feri, Kiss Gábor, Juhász András, Lakatos Ciceró" és sorolhatnám, aztán minden nap lenne pár mesélnivalóm nekik😃 holnaptól kezdeném is, aztán ha ezután is csinálja akkor kivágnám mint macskát. A férfipárom tiszteljen meg azzal hogy ezeket egészséges mértékben űzi, az én páromnak is van 1-2 lányHAVERJA, akikkel heti 1x max 2x vált pár mondatot, de ők az én haverjaim is - itt kezdődik, és ott folytatódik, hogy a napi szintű puszipajti kiverné a biztosítékot. Aki akarja tűrje el, ha engem kérdezel akkor tűrje el akinek 2 anyja van tudod, amúgy sem hiszek a férfi-női ikerlángban, meg mélybaráságban, meg tudomisén:D 19/L

2023. okt. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#8

Igen, valami ilyesmi az én problémám is. Konkrétan a csaj olyanokat ír neki, hogy te vagy a legjobb barátom, meg mi lenne velem nélküled, stb. Túl bizalmas, túl tolakodó. Este 11-kor is ír akár.

2023. okt. 6. 16:52
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 4es, az önbecsülés pedig nem ott kezdődik, hogy cselédet csinálsz magadból és lenyeled azokat a dolgokat amik alapvetően zavarnak és még jó képet is vágsz hozzájuk, sőt még pszichológushoz is elmész csak azért mert kapcsolatfüggő vagy és nem tudsz magadnak, se a kapcsolatodnak határokat szabni (EZ az önbecsülés, ha a határaidat felvállalod és tartod is magad hozzájuk, ha a másik nem tartja magát hozzá pedig a több tízezresz pszichológus helyett keresel olyan embert, aki tiszteletben tartja azokat).

Az az önbecsülés, ha becsülöd magad annyira, tudod/ismered az értékeidet annyira hogy tudod, hogy nem éred be kevesebbel mint amennyire vágysz. Alapvetően nem akartál te rosszat, csak el nem tudod képzelni mekkora toxikus a te gondolkodásmódod meg a pszichomókushoz való fordulás tanácsolása, mert nem kell feltétlen mindent elnyomnia az embernek magában. A kérdező nem azt mondta hogy paranoiás skizofréniával küzd, hanem azt hogy zavarja valami okkal. De tudom, már mindenért pszichomókushoz kell járni, mert tartást szerezni nehezebb... 8as voltam

2023. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!