Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom degradáló megnevezést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom degradáló megnevezést használt rám?

Figyelt kérdés

Az egyik nap egy társasági eseményen pánikrohamom volt, de az a fajta, amikor lefagyok mozdulatlanul. Ilyenkor csak nézek magam elé és gyorsul a szívem. Leszidtam a páromat, hogy rám nézett vagy tízszer és mégsem szólt volna oda, ő pedig azt mondta, hogy azt hitte, hogy csak bambulok és nem tudok a témához szólni. Ezek után kimentem sétálni és fél óra után utánam jött, hogy menjek be és bent beszéljük meg, de ne az utcán magyarázzam, hogy miért ő a rossz, mert nem vette észre, hogy bajom van. Ezek után össze vesztünk, majd egy óra veszekedés után azt mondta, hogy "inkább voltál egy hisztis p1csa, minthogy bent maradj és szólj, hogy valami baj van és segíteni tudjak".

Jogos vagy nem a megnevezés, így nem beszélhetne, főleg nem egy négy éves kapcsolatban, amiben már együtt is élünk.

Hogyan lehetne kellő tiszteletet és megfelelő határokat kialakítani?

24n


2023. okt. 1. 12:09
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
19 Valóban nagyon sz@rul voltam. A barátnak mondtam is, amikor megjött. A páromnak előző nap mondtam, hogy egy hete ez megy. Az viszont tény, hogy rá tett az is, hogy jobban esett volna, ha észre van véve, mint ha ki kell mondanom ott helyben. Cikinek éreztem, mert sosem voltam mások előtt rosszul.
2023. okt. 1. 13:20
 22/41 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az a véleményem, hogy szóval elvárod hogy egy teljesen új helyzetben gondolatolvasó legyen (azt írtad ilyen típusú pánikrohamod nem volt), nem szóltál, nem jeleztél, de azért leb*sztad a saját egódból, mert ő nem találta ki az aktuális problémád. Majd elvárod ezekután hogy ne akadjon fent és így akarod magadnak kivívni a tiszteletet. Ezzel a problémamegoldással és kommunikációs készségeddel nemhogy tisztelni nem fog a férfid, de még pár ilyet benyomsz és egész hamar be is fog sokallni. Talán olyat szólt ami neked nem esett jól, de azért te se voltál piskóta. Magyarán hisztiztél ahelyett hogy szépen elmondtad volna és lekommunikáltad volna a problémáid. Ő is egy tapló, de az igazság néha fáj és el kéne gondolkodni hogy lehet okkal mondd ilyet ahelyett hogy megsértődnél rajta. Ettől még nem tartom helyesnek és valóban nem engedném meg hogy így kommunikáljon velem, de lehet legmélyen neked is ki kéne látnod a hisztizsák egód mögül. 19/L
2023. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Számomra logikus volt, ha valaki tíz percig nem mozdul, akkor hozzá szólunk. Az elején normálisan mondtam el, hogy "srácok, azért ha ilyen van, jó lenne hozzám szólni, egyértelmű, hogy valami nem stimmel", de ők mindketten azzal jöttek tök higgadtan, hogy hát pedig én szoktam így bambulni és nem egyszer látták. Ez után mentem ki az utcára, és amikor be akart hívni, akkor folytattam, hogy azért tényleg nem lett volna rossz, ha észre vesz, mert marhára be voltam parázva ettől az új érzéstől és reméltem, hogy valaki kizökket
2023. okt. 1. 13:35
 24/41 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy szerintem a tisztelet és a szeretet kézenfogva jár. Ha valaki cselédet csinál magából (nem rád gondolok ebben az esetben) és mindent megenged akkor azt se nem szeretik, se nem tisztelik, max jó a langyos kényelem. Ha valaki hisztérikát csinál magából hosszútávon azt se nem szeretik, se nem tisztelik, jó a szex és a langyos kényelem, de hosszútávon egyik férfi sem fogja tűrni. A tisztelet és a valódi szeretet, vonzalom annak a nőnek jár akinek vannak éles határai, amiket be is tarttat vagy viszlát világ, tud kommunikálni és nem hisztizik/ordít/nyavalyog állandóan, hanem értelmes palettája van kommunikációs szempontból. Ezeket én megtanultam már, mert én is hisztérika voltam, amióta ezt elhagytam úgy 90%ban végre értelmes női lényként tekintenek rám a férfiak és végre magam mellett is tudok egyet már egész régóta. Ha valaki nem tisztel= nem szeret pont. Ha egy férfi istenigazából tudja hogy 2 nap alatt össze tudnál kukázni egy olyat mint ő, illetve olyan értéket képviselsz a szemében amit más nő nem tudna helyettesíteni akkor 2x meg fogja gondolni mit mond neked, hogyan szol hozzád, hogyan bánik veled. Azaz tisztel.
2023. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
#22 voltam
2023. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
94%
Számodra logikus volt. Számára nem. Nekem se lenne az, pedig nő vagyok. És ha valaki ilyennel jönne hogy neki ez logikus volt akkor lehet megmondanám neki hogy akkor logikázz azon hogy nem egy 5 éves gyereket akarok magam mellett aki a saját elképzelései szerint tartja logikusnak az egész világ működését, beleértve az én logikámat is. Aztán lehet ki is ábrándulnék, mert nekem épkézláb ember kell aki ki tudja nyitni a száját és egyenes velem, nem játszmázik meg logikázik. Mert ez az, már neharagudj.. brah...
2023. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

24 Hm, érdekes. Tehát ha valakit nem tisztelnek, arról ő tehet? Azaz, magamnak csináltam, ha nem is ezzel az esettel, de mással korábban? Mert ha igen, ez alapján ha valaki 180 fokban változik, akkor tisztelni fogják...

26 Ez is érthető, de én úgy érzékeltem, hogy normálisan közöltem azzal, hogy amikor végre hozzám szólt, akkor szóvá tettem, hogy rosszul voltam és jó lett volna hamarabb észre vennie

2023. okt. 1. 13:50
 28/41 anonim ***** válasza:
2023. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
De nem a párod dolga észrevenni, hanem a te dolgod lekommunikálni, főleg, ha nem látványos rosszullétről van szó. Mondták, hogy láttak már így bambulni korábban is, honnan a fenéből kellett volna tudniuk, hogy ez most más. Tanulj meg kommunikálni a környezeteddel és akkor a pasid sem fogja felhúzni magát, mert nem várod el tőle, hogy gondolatolvasó legyen.
2023. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer HP vagy, akkor vállald és javíts rajta!
2023. okt. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!