Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom degradáló megnevezést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom degradáló megnevezést használt rám?

Figyelt kérdés

Az egyik nap egy társasági eseményen pánikrohamom volt, de az a fajta, amikor lefagyok mozdulatlanul. Ilyenkor csak nézek magam elé és gyorsul a szívem. Leszidtam a páromat, hogy rám nézett vagy tízszer és mégsem szólt volna oda, ő pedig azt mondta, hogy azt hitte, hogy csak bambulok és nem tudok a témához szólni. Ezek után kimentem sétálni és fél óra után utánam jött, hogy menjek be és bent beszéljük meg, de ne az utcán magyarázzam, hogy miért ő a rossz, mert nem vette észre, hogy bajom van. Ezek után össze vesztünk, majd egy óra veszekedés után azt mondta, hogy "inkább voltál egy hisztis p1csa, minthogy bent maradj és szólj, hogy valami baj van és segíteni tudjak".

Jogos vagy nem a megnevezés, így nem beszélhetne, főleg nem egy négy éves kapcsolatban, amiben már együtt is élünk.

Hogyan lehetne kellő tiszteletet és megfelelő határokat kialakítani?

24n


2023. okt. 1. 12:09
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
74%
Tipikus eset amikor az egy órás vita után rájön a nő, hogy igazából ő a hibás, úgyhogy gyorsan keres valamit amivel mégis ő jön ki áldozatként a dologból. Mert az ugye kizárt dolog hogy igaza van és hisztis p1csaként viselkedtél.
2023. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Emberek, pont azt mondtam, hogy igaza van, de nem lehet így beszélni. "Abszolút helytelenül viselkedtél" belefér, de p1csa? Ilyet nem mondunk a párunkra
2023. okt. 1. 12:48
 13/41 anonim ***** válasza:
9%
Figylej, szerintem nyugodtan maradj vele. Ennyit se érsz.
2023. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
87%
Akkor meg beszéld meg vele, hogy belátod, hogy ok nélkül hibáztattad, de neked nagyon rosszul esett, hogy azt mondta rád amit mondott. Beszéljétek meg.
2023. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
53%

Én ebben elég "szigorú" vagyok, de most nem érzem, hogy valami toxikus barom lenne a pasi, akit azonnal el kell hagyni.

A szituból és a szövegkörnyezetből én úgy látom, nem úgy gondolja, hogy hisztis p.csa vagy, hanem ott, akkor hisztis p.csaként viselkedtél, amiben meg teljesen igaza van.

Elmondanám neki, amit a #12 kommentedben írtál, ő normális esetben bocsánatot kér és az élet megy tovább. Nem lovagolnék ezen ennyit. 4 év alatt egyszer rosszul fejezte ki, hogy adott viselkedésedet elítéli. Nem akkora dráma ez szerintem.

2023. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem akárkinek van igaza egy vitában, az nem jogosítja fel, hogy degradáló néven nevezze azt az embert, akit elvileg szeret. Ez nem fér bele a másik tisztelésébe.
2023. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
90%

1. leszidtad a másikat, mert nem látott bele a fejedbe?


2. idegességében lep1zott és ez most miért annyira gáz? ha felhúzzák az embert akkor mondt füt és fát utána bocsánatot kér nem?


hogyan lehetne tisztelet? Amikor elvársz valamit a másiktól itt az elváráson van a hangsúly, ebben csalódtál, ha nem várnál el a másiktól ezt és azt nem csalódnál.


csupán a másik puszta jelellét el kellene fogadni, úgy ahogy van, de erre sokan képtelenek a mai társadalomban.


elvárás van és a másik kényszerből akar a másiknak megfelelni ez a standard felállás a mai társadalomban


a tiszteletet keresed abban a helyzetben amikor a másiktól azt követeled, hogy miért nem egy szellem vagy angyal aki körülötted leng és kitalálja minden érzésedet.


El kell keseritselek, ő nem ilyen és nem is lesz vagy elfogadod vagy nem de az elvárásaiddal egyre mélyebben fogod magad érezni ebben a kapcsolatban


találd meg az elvárás mentes kapcsolatot a másikban


fogadd el, hogy ő olyan amilyen


vagy egy opció találjatok ki egy "kéz-jelet" amit ha a másiknak mutattok akkor a másik tudja, hogy neked akkor szükséged van a másik jelenlétére ennyi

2023. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
15. Pontosan. Egyszer azt mondta, hogy degenerált módon viselkedtem, amikor utólag azt írtam, hogy rosszul lettem a melegben és sétáltam, mert nem volt kinek szólni, pedig neki szólhattam volna. Ki akadtam, hogy degeneráltnak hívott, majd azt mondta, hogy "nem vagy degenerált és nem ezt mondtam, hanem akkor úgy viselkedtél". Most is ezt mondta, hogy úgy viselkedtem mint egy hisztis p1csa.
2023. okt. 1. 13:05
 19/41 anonim ***** válasza:
64%

Sok fiatal lány ha nem érzi, hogy figyelnek rá inkább eljátsza a hattyú halálát csinálja a műbalhét bomlasztja a társaságot is.

Lelked rajta, hogy valóban volt e valami bajod vagy csak csináltad a feszkót

2023. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

16 Azt már megtanultam, hogy sajnos a tisztelet és a szeretet nem jár kézenfogva. Ezért tudnak az emberek szeretet ellenére bántani, mert nem tisztelik a másikat. Mint amikor az anya inkább megüti a gyerekét, akit szívből szeret, de annyira nem tiszteli, hogy külön emberként kezelje.

17. Erre így abszolút nem gondoltam, de igazad van

2023. okt. 1. 13:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!