Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szólnátok, ha ezt mondaná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok, ha ezt mondaná a párotok?

Figyelt kérdés
Távkapcsolatban élek a párommal, már harmadik éve. Mind a ketten 26 évesek vagyunk, dolgozunk. Munkalehetőséget kaptam a fővárosban, ahol a barátnőm él a szülei lakásában(a szülők fizetik a számlákat). Felvetettem neki az ötletet, hogy mit szólna, ha összeköltöznénk valami albérletbe, mert én nem költözhetek a szülei lakásába(szülei nem örülnének, ha odaköltöznék, és igazából én se szeretem a "megtűrt" szerepet játszani más lakásában). Erre fel azt reagálta, hogy nem fog a fizetéséből albérletre pazarolni, inkább magára költené azt a pénzt. Most én vagyok a hülye, hogy elvárom a páromtól, hogy szálljon be a költségekbe? Vagy jogos az elvárás, hogy igenis, ha velem képzeli el az életét akkor tessék áldozatot hozni? Különleges a helyzet, mert ha rá lenne szorulva, ha nem lenne lehetősége hol lakni, akkor biztos kapva kapna az alkalmon, de így, hogy a szülők mindent alátolnak csak azt veszi ki a dologból, hogy neki 30 ezret be kell áldoznia, azért, hogy együtt lakjunk(én a maradék részt állnám kb. 50 ezret). Megértem a helyzetét, de én gyakorlatilag miatta mennék fel Pestre, hisz munkám itt Szegeden is van. Szerettem volna, ha a kapcsolatunk elindul valamilyen irányba, de így hogy? Lakást nem fogok behitelezni, hisz nem is éltem még vele, és a mondás még mindig úgy szól, hogy lakva ismerszik meg a másik. Ez a reakciója minden esetre erősen meglepett. Vélemény?
2010. okt. 14. 08:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg az érdekel(főleg nők véleménye), hogy Ti feladnátok-e ezt a kényelmet, azért, hogy a kedvessel együtt éljetek?

Én habozás nélkül feladnám, mert mindenem a párom és már most minden vágyam, hogy együtt lakhassunk, de ez nálunk még nincs kilátásban. Én nem vagyok jómódú mint a barátnőd, de ha az lenne az ára, hogy a kényelmes lakásomból, ahol a szüleim tesznek a seggem alá mindent egy kőbányai szoba konyhás szutyokba költözzek a szerelmemmel, boldogan tenném. Aztán majd együtt kipofoznánk, csinosítgatnánk a lakást.

Egyértelmű, hogy a barátnőd nem csak egy elkényeztetett p.csa, de még csak nem is szeret, ez holt biztos.

2010. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá és azt hiszem ez mindent el fog árulni a barátnőd hozzáállásáról: az exem kitalálta, hogy költözzünk össze albérletbe abban a városban, hol az egyetemen tanulok (mi bp-iek vagyunk). Most ne úgy csináljam, ahogy szoktam, hogy egyetemista lányok mellé költözöm be 3.-4. albérlőnek, hanem keressünk együtt egy kis lakást és lakjunk ott csak mi ketten. Hát azt se tudtam, hogy hárítsak... Azzal próbáltam "érvelni", hogy nagyon sokba fog ez így kerülni, de győzködött, hogy nekem csak egy részét kell állni, a nagyja költséget majd Ő fizeti. Aztán előálltam azzal, hogy nagyon durva félévem lesz, nem lesz egymásra időnk és nem lenne jó úgy lakni mint a lakótársak.. vagyis kifogás kifogás hátán.. azt persze magamnak se nagyon szívesen vallottam be, hogy ha igazán szeretném őt, boldogan éltem volna a felkínált lehetőséggel.

A mostani Szerelmemmel viszont ha lehetőség nyílna összeköltöznöm, én lennék a legboldogabb.

Csak azért írtam le, hogy tisztán láss.

2010. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

HA szeretne,menne. de nem szeret. sajnálom. ne menj fel miatta pestre,maradj szegeden-pest utálatos hely... :) de komolyan!


én 30nm-en kezdtem a párommal,örültünk h megéltünk,de annyira jó volt h a magunk urai lehettünk!


hidd el,ezért a lányért a kisújjadat se érdemes mozdítani,nemhogy az életedet feladni és újat kezdeni!!!

2010. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Én feladnám, fel is adtam. :) Nyolc éve együtt élünk, hat éve a felesége vagyok, és van két szép lányunk, meg egy kis lakásunk, ami bár hitelre van, mégis a miénk. Nagyon úgy fest a helyzet, hogy a barátnőd nem ragaszkodik hozzád eléggé... :(
2010. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"ami bár hitelre van, mégis a miénk."


Ha már itt tartunk, kérdező, a saját lakás hitelből nem alternatíva? Tisztában vagyok én banki hitelekkel, csak egy ötlet. Mert abból a szempontból igaza van a barátnődnek, hogy az albérlet bizonyos értelemben kidobott pénz. Bár az albérlet - saját lakás dilemma manapság igazi hitvallássá fejlődött, vannak bőven érvek mindkettő mellett is és ellenük is. No, csak egy ötlet volt. :)

Amúgy hasonló véleményen vagyok az előző hozzászólókkal. Bajok vannak ott az érzelmekkel, ha egyáltalán vannak is komolyabb érzelmek.

2010. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

szia

sajnálom, de én erre azt tudom csak mondani, hogy aki tényleg szereti a abrátját és szeretné vele leélni az életét akkor ezen nem akadna ki és természetes lenne neki hogy végre összeköltözzenek :( én biztos nagyon boldog lennék ha ilyen felmerülne, de mi azért még várunk, elég friss még ehhez (2 éves)a kapcsolatunk

én elbeszélgetnék vele :S

2010. okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, az se mindegy hogy milyen okból nem akarja. Mert pl. én arra gondoltam hogy lehet inkább gyűjti a pénzét saját lakásra, mivel a hitelhez is kellene némi önerő. ILyen esetben meg kár lenne kifizetni több tízezret egy albérletre.

Ha nem emiatt spórol ennyire, akkor én sem érteném meg.

2010. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

A biztonságérzet fontos egy nőnek elsősorban.

és nem pasiban lehet bízni, hanem abban, ami már megvan.

2010. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem egyedül éltem nagy kényelemben, de amikor lehetőség volt, vállaltam hogy lépjünk. Különköltözünk ketten párommal. Mindketten előtte szüleinknél éltünk. Előtte semmit nem kellett fizetnem, amit pluszba kaptam pénzt, azt csak magamra költhettem. Most ketten vagyunk, és még tanulok, de lehetőség szerint dolgozok is mellette, és ahogy csak lehet anyagilag is beszállok a költségekbe. Magamra jóval kevesebb pénz marad, de nekem ez bőven megéri azt, hogy hozzá jövök haza, mellette kelek és mellette fekszem. Ennyit tudok a témához hozzáfűzni.

20L

2010. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Na na. Sajnos sok nőnek(?) a biztonságérzet egyenlő a kész lakással, autóval stb. Aztán miért? Mert büdös a munka, a kihívástól bet*jnak. A család szöveg csak egy duma, semmi több.
2010. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!