Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Jogosam adok ultimátumot ha nem használ a szép szó?
Barátnőm orvos által diagnosztizált pánikbeteg (és hipochonder is) és az orvos gyógyszereket írt fel neki, amelyeknél kihangsúlyozta, hogy muszáj szednie őket.
Ő egy ideig szedte, majd elkezdte utálni, az orvosnak viszont esze ágában nem volt leállítani róla, szóval egyeztetés nélkül rakta le ő maga, és nem ment vissza többé kontrollra.
Azóta az a mániája, hogy ő nem beteg, ő kontroll alatt tudja tartani a dolgokat, egészséges életmódot él, figyel magára, sportol, eleget pihen, gyökeresen változtatott az életszemléletén. Én egyáltalán nem hiszek ebben, az orvosnak sokkal jobban hiszek, és attól félek, hogy ez az egész húzása arra utal, hogy nagyobb baja van, mint pánikbetegség. De egyáltalán meg sem akarja hallani az érveimet, pedig a gondolataimnak még a negyedét sem tudtam elmondani neki, olyan gyorsan leállított. Az sem megnyugtató, hogy régebben 3x kellett kardiológián kivizsgálni, olyan magas pulzus rohamok törtek rá, és most ennek ellenére otthon csinál mindenféle nehéz intervallum edzést.
Szemétség lenne, ha eléállnék, és ultimátumot adnék, hogy vagy visszamegy a szakemberhez és szedi, amit felír, vagy vége, én ebben nem veszek részt + figyelmeztetem a szüleit is?
Sőt, az is lehetséges, hogy mindenféle indok nélkül pánikbeteg valaki, teljesen endogén módon. Nem mindig kell keresni az okokat, mert egyáltalán nem biztos, hogy van. Nagyon komplex az agy működése. Ezért kell gyógyszer + pszichoterápia.
Ha az agyi kémia nem jó, akkor terápiázhat bármennyit a beteg, nem lesz megoldva a problémája.
Igen, a pszichiátriai gyógyszerek a tünetek kezelésére vannak, mert ezek a betegségek (még) nem gyógyíthatók. Aki egyszer pánikos volt, annál bármikor újra kialakulhat. Szintén a szorongással, depresszióval.
Egyáltalán nem ördögtől való dolgok ám a gyógyszerek.. Aki az orvos utasításai szerint jár el, maximálisan együttműködő, rendesen kommunikál, nem megy a saját feje után, az hosszútávon, sikeresen tudja kezelni a problémáját.
"Ha az agyi kémia nem jó, akkor terápiázhat bármennyit a beteg, nem lesz megoldva a problémája."
Ez azért nem teljesen igaz, mert nemcsak mélylélektani terápiák léteznek.
A kognitív viselkedésterápia ugyanolyan mértékben működik, mint a gyógyszer, a kettő kombinációja meg nem hatákonyabb, mint egyedül a CBT.
Kutatások vannak erről
Magaddal kapcsolatban úgy jársz el, ahogy akarsz, de az álláspontod nem kellene erőltetned másra, és ha valaki tudta mondjuk gyógyszer nélkül kezelni a problémát, akkor nem kell elhitelteleníteni, meg szomorú jövőt jósolni neki, vagy egyenesen betegségtudat nélküli elmebetegnek kikiáltani. Minden eset más.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!