Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Jogosam adok ultimátumot ha nem használ a szép szó?
Barátnőm orvos által diagnosztizált pánikbeteg (és hipochonder is) és az orvos gyógyszereket írt fel neki, amelyeknél kihangsúlyozta, hogy muszáj szednie őket.
Ő egy ideig szedte, majd elkezdte utálni, az orvosnak viszont esze ágában nem volt leállítani róla, szóval egyeztetés nélkül rakta le ő maga, és nem ment vissza többé kontrollra.
Azóta az a mániája, hogy ő nem beteg, ő kontroll alatt tudja tartani a dolgokat, egészséges életmódot él, figyel magára, sportol, eleget pihen, gyökeresen változtatott az életszemléletén. Én egyáltalán nem hiszek ebben, az orvosnak sokkal jobban hiszek, és attól félek, hogy ez az egész húzása arra utal, hogy nagyobb baja van, mint pánikbetegség. De egyáltalán meg sem akarja hallani az érveimet, pedig a gondolataimnak még a negyedét sem tudtam elmondani neki, olyan gyorsan leállított. Az sem megnyugtató, hogy régebben 3x kellett kardiológián kivizsgálni, olyan magas pulzus rohamok törtek rá, és most ennek ellenére otthon csinál mindenféle nehéz intervallum edzést.
Szemétség lenne, ha eléállnék, és ultimátumot adnék, hogy vagy visszamegy a szakemberhez és szedi, amit felír, vagy vége, én ebben nem veszek részt + figyelmeztetem a szüleit is?
Te vagy a beteg kérdező. És igen, hagyd ott a csajt, hadd legyen esélye megismerni egy normális férfit, aki támogatja nem pedig még lejjebb taszítja.
Mellesleg a pánikbetegségnél csak rövid távon írnak fel gyógyszert vagy ha konkrét rohama van az illetőnek. A végleges megoldás a viselkedés terápia.
Ezek a gyógyszerek nem veszélytelenek és erős függőséget alakítanak ki. Nem megoldás, a problémát nem kezeli, csak ideiglenesen elfedi.
Miért akarsz gyóhgyszert szedetni a barátnőddel? Miért akarod betegségbe taszítani: Uralkodni akarsz egy elesetté tett nőn?
Legközelebb menj el vele a dokihoz és vizygáltasd meg magad. Neked van nagyobb szükséged kezelésre.
Ne írjunk hülyeségeket. Egyedül a nyugtatók okoznak függőséget. Az antidepresszáns-antipszichotikum-hangulatstabilizáló szerek NEM ADDIKTÍVAK.
Ez nem azt jelenti, hogy nincs megvonási tünet az elhagyásakor: de a kávé, cigi is okoz elvonási tüneteket. Az alkohol is. Ha az orvos utasítása szerint építik le a gyógyszerelést, akkor a beteg jóformán nem is veszi észre.
Egyedül a nyugtató az, amire rászokik a szervezet. De ezeket a jó orvosok fel sem írják, maximum a kezelés elején.
Amúgy mindenki addig kezeletlen betegpárti, amíg nem kényszerül rá, hogy együtt éljen vele. Akkor megváltoznak a vélemények.
+1: hatalmas tévhitekben él a társadalom.. A pszichiátriai gyógyszerek marha jó dolgok. Ha valakit diagnosztizáltak valamivel, akkor BETEG. Olyan nincs, hogy úgy diagnosztiáltak, hogy nincs betegsége. Maximum félre tudnak diagnosztizálni. De a semmi baja és a van betegsége között azért egyértelmű különbség van.
A legszarabb az, hogy asszisztálunk a betegnek abban, hogy "ő nem beteg". Na ilyenkor szokott az lenni, hogy nem kezeli a betegségét.
A pszichiátriában az a jó, ha a páciensnek VAN betegségtudata. Ha nincs, az problémás.
Illetve az önkéntes gyógyszer abbahagyás, "mert már jól vagyok".
Mint aki az allergiájára szed valamit, és miután a gyógyszer használ, abbahagyja a szedést, mert már jól van.
A mellékhatásoktol való beteges félelemnél meg azt kéne figyelembe venni, hogy a nem szedés káros hatása milyen a szedéssel jaró mellékhatásokhoz.
"Ne írjunk hülyeségeket. Egyedül a nyugtatók okoznak függőséget. "
Pánikbetegségre pont ilyesmiket szoktak felírni, benzókat, szorongáscsökkentőket és nem antidepiket. Te ne írj hülyeséget.
Pánikbetegség akut szakaszában leggyakrabban Alprazolám tartalmú gyógyszereket írnak fel, amelyek súlyos(!) függőséget okozhatnak.
Akut szakaszban még jó hogy benzót írnak, hiszen az azonnal hat.. Akut szakaszban nincs idő szépen lassan feltitrálni az antidepresszánst hetek-hónapok alatt, hiszen AKUT a probléma.
Hosszútávú megoldásra attól még antidepresszánst, esetleg antipszichotikumot írnak.
Nem igaz. Több orvossal is beszéltem, valamint a viselkedés terápiát tartó psuochologusommal is.
Ő is elmondta, hogy a gyógyszer ugyanazt csinalja az aggyal, mint a pszichoterápia. Úgyhogy nem igaz, amit írsz.
"Hosszútávú megoldásra attól még antidepresszánst"
Hosszú távú megoldás a pszichológus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!