Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most értünk meg a kapcsolatra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most értünk meg a kapcsolatra, de túl sok a múltbeli sérelem. Hogyan lehetne ezt rendbe tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azzal kezdeném, hogy mi még az a kategória vagyunk a barátommal, akik a régi mellett akarnak kitartani.

Közel négy éve vagyunk együtt. Minden elképzelhető hibát elkövettünk a félrelépésen kívül. Én kontroll mániás, idegbajos, hirtelenharagú, mindenen hetekig lovagló, agresszív voltam. A párom a kapcsolatunk elején beteges baromságokkal foglalkozott, titkolózott, hazudott, figyelmetlen volt és nem akart megérteni.

Mindez megváltozott, felnőttünk. Ő beismerte az utolsó hazugságait és változtatott, oda figyel, törődik, gondomat viseli, felelősségteljes lett. Én beismertem, hogy ketrecben tartottam, és mindent felfújtam, azóta szabad lehet mellettem és 3x meggondolom, mire hogyan reagálok.

Azonban annyira sok sérelem történt, hogy folyamatosan feljön. Ő a kapcsolatunk elején és azelőtt olyan butaságokkal töltötte például itt gykn az idejét, olyan dolgokra keresett rá, hogy azóta le vagyok sokkolva. Mintha egy másik ember lenne mellettem és a neten, itt valami idióta kis tini, mellettem pedig egy férfi. Az utolsó hazugságának a témája is gyakran feljön bennem, de ezen sokat tudtam dolgozni. Ő pedig nehezen nyílik meg, mert még nincsen hozzá szokva ahhoz, hogy már nem fogok úgy reagálni, hogy abból 2 nap veszekedés legyen.

Olyan szépen bánunk egymással, tiszta szeretet és törődés, de mintha minden be lenne mocskolva a múlttal, én nem tudom, hogyan engedjem el, hogy előttem szánalmasan és betegesen viselkedett, kellemetlen ember volt, ő pedig nem tudja, hogyan engedje el, hogy házi sárkány voltam.

Nem akarom azt mondani, hogy ebben ennyi volt, tanulópénz. Kérlek, adjatok tippeket. Köszönöm.


2023. máj. 5. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ott a baj, hogy elfelejteni akarjátok, nem pedig elfogadni, meg kell tanulni együttélni a múlttal, igen zavaró dolog a múlt, hogyan legyen minden idilli, derűs, ha a múltban patkány módon bántatok egymással?

Mintha egy kellemetlen kavics lenne a cipődben, hiába kényelmes, meg szép, ha az a krva telibebszott kavics szétbssza a lábadat...

Sajnos ez a hátránya a nagy "eszmélésnek", hogy mindig ott lesz a múlt, és a károk amiket okozott a jelenben is utánfutóként követnek titeket.

Mit lehetne tenni....?

Semmit, ez az a bizonyos tanulópénz, de ha mindkettőtök szereti a két végén égetni a gyertyát, hát rajta, jatszatok kiröffenésig, előbb utóbb valamelyikőtökben kihúny a dolog, hogy vége, nem bírom tovább, ennyi volt....ami számotokra szükség lenne az a szellemi fejlődés, az a bizonyos tudat, a más szemmel nézés, sajnos ezek évek, tíz éve évek míg végbemegy, hogy az a láng annyi ideig megmaradjon mindkettőtökben kicsi az esély.

2023. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2023. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"meg kell tanulni együttélni a múlttal"

Tudnál erről többet írni nekem?

Neki talán jobban megy a dolog, mert én az elejétől fogva kimutattam a hibaim, a rossz oldalam, ezért neki már nem volt újdonság. Viszont én nemrégiben tudtam meg, hogy hazudozott és azt is, hogy évekig mániákus szinten böngészte a gykt, olyan buta stílusban, ami bárkit kiábrándítana. Nehéz felfogni, hogy ilyen gondolatai voltak annak, akire most érett emberként tekintek,hiszen körülbelül másfél éve is űzte még ezt a "hobbit", ami nem volt olyan régen.

2023. máj. 5. 13:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Kettes, igen, enyém, de ott leginkább egy konkrét problémára koncentráltam, itt az összkép a lényeg.
2023. máj. 5. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Már mégis miért ne lehetne tenni valamit?

Én azt mondom, első körben mindkettőtökre ráfér egy rövidebb üléssorozat egy pszichológussal. Külön-külön, ugyanis itt nem a kapcsolattal van gond, hanem azzal, hogy tüskék maradtak bennetek és nehezen tudtok rálátni arra, hogy az az ember aki mellettetek van, megváltozott.

Szóval ezt elsősorban magatokban kell feldolgoznotok.

Felnőttetek, tucatszor átbeszéltétek, ezért a pszichológusnak is el tudjátok mondani, hogy józan ésszel látjátok, hogy már nem kéne a régi sémák szerint reagálnotok, de mégsem megy az elengedés. Ezért nincs szükség a párotok jelenlétére a saját terápiátokon.


De persze ha ez megvan és még mindig nem az igazi, mehettek párterápiára is, ahol esetleg segítenek az új reflexek kialakításában. De szerintem ilyesmire nem is lesz szükség.


Persze az is fontos, hogy tudjatok erről beszélni otthon. Igenis fontos, hogy ki tudd mondani a párodnak, hogy "azt érzem még mindig úgy tekintek rád, mintha úgy viselkednél, mint régen, pedig tudom, hogy már nem olyan vagy" és ő is kimondja, hogy "úgy érzem még mindig úgy tartok tőled, mint anno, amikor mindent folyamatosan kontroll alatt akartál tartani". Pusztán azzal, hogy ezt belátjátok, már megtettétek az első lépést a feloldás felé.

2023. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ő nem hajlandó terápiára menni. A sok felkavaró keresése között volt olyan is, ami arra utalt, hogy nem volt jól egy időben és semmiképp nem akar orvoshoz menni. Én járok rendszeresen. Sajnos rá nem tudom erőltetni. Úgy érzem, ha én teljesen normális tudnék lenni, ő elengedné, de bevallom, nagyon nehéz. Úgy tudom megfogalmazni, hogy mindenkinek van egy taszító ember típus, akivel nem járna. Az, amilyen gondolatai voltak ide a gykra kivetítve, számomra pont olyan. Van bennem egy kettős mérce is, amikor én 13 éves voltam, nekem volt egy 17 éves barátom, viszont amikor megláttam, hogy a párom olyanokat irogatott be 20 évesen, hogy hogyan közelítse meg a 16 éves lányt, meg hogy mennyire gáz 19-20 évesen egy 16 évessel lenni, akkor lesokkoltam. Tudom, hogy ilyen nem történt vele a valóságban, egyetlen barátnője volt, de akkor is kiráz a hideg, hogy egyáltalán erre gondolt.
2023. máj. 5. 13:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor járj el te pszichoterápiára. ahogy nézem ez elsősorban akkor neked tüske, téged zavar.


Én úgy vagyok vele, hogy minden embernek vannak démonai, "sötét dolgai". Deee legalábbis a legtöbb férfinak:D

De ettől még a tetteink határoznak meg minket. Katolikusoknál létezik a gondolatbűn fogalma, ami kissé kihangosodott úgy, hogy vissza lehet nézni mások kereséseit.. de igazából az még mindig csak gondolat. Márpedig az ember saját gondolatait senki nem kérheti számon rajta, mert senkinek sincs köze hozzá.

Te belemászátl a fejébe és megdöbbentél mit láttál ott, miközben ő dolgozik azon, hogy azt te ne lásd. Nem azért mert megcsal, hanem pl mert pont ezáltal akar jobbá válni.


De na száz szónak is egy a vége: benned feldolgozatlan hatások vannak amik miatt nem tudsz az aktuálisra, a valósra reagálni. Dolgozd fel szaki segítségével és jó lesz:)

2023. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hmm...úgy látom egy több hetes, de lehet hónapos beszélgetés kellene a kezdetét vegye köztetek.

Elmondani minden apró dolgot egymásról, mint testi, lelki, szexuális értelemben.

A nulláról való kezdés nem fog menni, hanem ebből kell kialakitsatok valami élhetőt. Ehhez elengedhetetlen a kommunikáció, hogy minden apró dolgot elé tárj, ő is eléd, atbeszelitek, mi miért volt, stb, itt jön egy mélypont majd, hogy raddobbensz, hogy milyen a párod valójában amit eddig elrejtett, aztán ugyanez a párod részéről is végbemegy. Kell 1-2 hónap míg leülepszik, aztán jönnek az aprobetus részek, hogy az a bizonyos dolog, hogy is volt, miért volt?

Itt újra eltelik 1-2 hónap, aztán jön a körítés, hogy az pontosabban hogyan is volt, ez fog menni addig addig amíg már minden egyes apró betűt, szót, hangot helyretettetek és boldogan éltek míg meg nem haltok, na meg a nagy fszt!!!! Utána jön az undor, a kétségbeesés, hogy ha tudott úgy viselkedni, akkor mi van ha most is így viselkedik, és mi van ha ugyanazt csinálja, itt jönnek a veszekedések, viták, hidegháborúk, atomháborúk, űrháborúk, galaxis szakadás, ősrobbanás....aztán a káosz valahogy rendeződni kezd, de csak azt hitted, mert megint feljön a dolog.....egy vége láthatatlan harc lesz, aminek a vége az lesz, hogy megolitek egymásban az érzelmeket.

És már érzelem nélkül lesztek benne ebben a kapcsolatban, megszokás, az évek stb tart majd össze.

Az atomhaboru és a galaxis szakadás közti állapotban kellene zoldagra vergődnőtök, a káoszban kellene egy rendszert találnotok.

Amit írtam, azokon túl kell essetek, a tüskék, a fájdalmak, az okok, okozatok túl kell rágjátok, ehhez idő kell, hónapok, rosszabb esetben évek....

Együtt élni a múlttal szerintem akkor a legegyszerűbb, ha a múltat egyfajta mércének használjátok, hogy tudjátok róla, hogy oda soha nem akartok visszakerülni.


Bár, hogy ezt a sok szrt normális ember nem csinálná végig az holtbiztos.

2023. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Velünk kérdező szó szerint ez volt a helyzet! Én voltam a házisárkány, aki napokig egy témán lovagolt. Ő meg a hazug, titkolózó. Megcsalás egyik fél részéről sem történt. Próbáltuk helyrehozni, de állandóan a múlton járt az agyunk. Nem tudtunk "tiszta lappal" indítani. Mindig bennünk maradtak a régi sebek. Én nem tudtam úgy tekinteni rá, mint azelőtt. Szakítás lett ismét, és végérvényesen!
2023. máj. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!