Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet végérvényesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet végérvényesen kilépni az áldozatszerepből és egy normális párkapcsolatot találni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 18. 13:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
2-es vagyok. "Bevonzáson" kb azt értettem, amit a 9. írt, csak nem sikerült ilyen szépen megfogalmaznom. Kicsit beszélni mágyár:)
2023. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%
Önismerettel lehet ezt megszakítani.
2023. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Érdekes kérdések merültek fel a kommentek között. Felnőttkoromban derült ki, hogy bántalmazó családból jövök. Ennek ellenére értelmiségi vagyok és nekem is az az alap, hogy értelmiségi, udvarias és nem balhés hátterű férfit találjak magam mellé. Minden kapcsolatom ilyen volt, nem vonzanak a rosszfiúk. Ennek ellenére futottam már bele fizikai bántalmazásba is kapcsolaton belül (a 3. húzása után otthagytam. Már az első után megijedtem tőle, de anyagi korlátaim miatt csak később tudtam lelépni). De jellemzően inkább verbálisan bántalmazó kapcsolataim voltak, amiket meg legalább 1 évig nem veszek észre, másrészről pedig nekik vannak olyan dolgaik is, ami miatt azt hiszem, hogy na ez a verbális bántalmazás csak valami félresiklás volt.. Egyszerűen nem tudom, hogy mégis hogyan vonzom be ezeket az embereket. Mit rontok el vajon? Máshol olvastam, hogy talán a "megmentési vágy" dolgozik bennem.. valahogy mindig úgy jöttem össze a párjaimmal, hogy valamiért segíteni akartam nekik. Ez lehet a gond? Vagy más?
2023. jan. 18. 14:56
 14/16 anonim ***** válasza:
86%
Pszichológus. Tudatosítani az okokat. Jól kiharagudni magadat, aztán megbocsátani, elengedni. És megtanulni, hogy értékesnek tartsd magad, ne kedvesnővérkének.
2023. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%
Pl. én nem tűrném többet el, hogy valaki kritizáljon, számon kérjen, meg nyomasszon a kapcsolat egyetlen szakaszában sem, de az első randik idején meg pláne nem. Olyan alapon, hogy amit ő gondol, az a "jó" én meg a "rosszat" csinálom. Miután egy pár lettünk, persze, ha kétségei vannak valamiről, akkor egyeztetéssel, megbeszéléssel létrehozzuk a közös álláspontot.
2023. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
15. Mennyire igazad van...
2023. jan. 19. 03:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!