Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 5 hónapos terhes vagyok, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 hónapos terhes vagyok, a párommal megromlott a kapcsolatom. Van még remény, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, a párommal (jegyben járunk) teljesen megromlott a kapcsolatunk. Jelenleg 5 hónapos kismama vagyok. Mindössze 20 éves. Nagyon szerettük volna ezt a kisbabát, kiegyensúlyozott és boldog élettársi kapcsolatban éltünk. Mostanában teljesen kifordult magából. Sokat hanyagol, ha itthon van akkor egész nap a telefonját nyomkodja, nem hajlandó kikelni az ágyból (MÉG ENNI SE), kötegszik. A nemi éltünk már vagy 4 hónapja ne működik, nem akar felizgatni, nem gyengéd csak be akarja tenni. Persze ha nemet mondok én vagyok a hibás. Pedig most kéne a legjobban gyengédnek lennie… Sokszor kiabál, illetve kívánja a babánk halálát és hogy vetéljek el (ha lenyugszik bocsánatot kér, “nem gondolta komolyan”). Lelkileg folyamatosan bánt, az elején olyanokkal hogy d*gadék, undorító vagy , b*dös k*rva, utállak, megcsallak, hánynom kell tőled. Mostmár viszont a múltamat vágja hozzám, abban történő eseményeket ami miatt évekig jártam pszichológushoz. Az elmúlt egy hónapban viszont túllépet a lelki bántalmazáson. Mostmár testileg is megteszi. Elsőre csak fenyegetett vele, megindult, már ez is nagyon megijesztett sokszor. Mostmár viszont sokszor oda is üt. Nem mondom, hogy belilulok tőle mert nem akkorát, de nem hiszem hogy ez rendben van…

2022. nov. 8. 05:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Nincs remény ez már visszafordíthatatlan, amit tenni tudsz az az hogy csomagolsz.
2022. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom nem komoly a kérdés.

Ha valakivel ilyet csinál a párja nem ide jön írogatni hanem csomagol és menekül...

2022. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezen nincs mit csodálkozni. Teljesen tisztában van azzal, hogy a gyerek születése után minden a gyerek körül forog majd és rá a családapa-szerep vár. Rengeteg lesz az olyan kötöttség az életében, ami eddig nem volt. S erről a kényszerű és tartós szerepről hallani sem akar. "Élni" szeretne még tovább, fiatalosan, gondtalanul. Mivel a gyerek hamarosan megérkezik, nem lehet már visszakoznia, a kétségbeesés és a tehetetlenség érzése gyötri, s ezt a feszültséget vezeti le agresszióval rajtad.


Sajnos nem lehet megjósolni, hogy mennyi az esélye, hogy megváltozzon. Szerintem nem sok. Esetleg elmehettek párterápiára, ha ő erre hajlandó. Én a helyedben mindenesetre már eltervezném a kapcsolatból való kimenekülés útját és módját.

2022. nov. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el, nyilván.
2022. nov. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
70%

Jobban jársz,ha örökbeadod a babát, hiaba lesz most ez népszerütlen, vannak olyan családok ahol nem lehet baba és mindent megadnának neki, te fiatal vagy még nagyon, a párod meg menjen rakja bele a húsdarálóba. A kicsinek is az lenne az érdeke.

Nagyon sajnálom. A pároddal nincs remény,szülés utan amikor amúgyis csúnyanak érzed magad amúgyis a hormonjaid jatszanak veles, majd jön a depresszió, ha akkor nem támogat akkor nagyon össze fogsz törni

2022. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szerintem is elakar üldözni, babástul, mindenestül. Hol a családod, miért nem mész hozzájuk?
2022. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
40%

Ki az az "ember" , aki erre azt tanácsolja, hogy adja örökbe a gyerekét?

A gyereknek azért ne legyen anyja, mert szétmentek/szétmennek a szülei?

A gyereknek az az érdeke, hogy az anyjával legyen.


Neveld fel a szüleiddel vagy egyedül, kérdező!

2022. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
56%

19


Persze, az ember azért szül, hogy aztán a nagyszülők tartsak el a gyerekeit is meg öt is nem?

Amúgy csupasz sggre nem kell gyereket vallalni. Ha meg az ember mindenáron akar, akkor teremtse már meg ELŐTTE azt az egzisztenciát, amit igényelni fog a gyereknevelés, ne pedig utólag találja ki, hogy miből vesz neki enni inni. Ez egy komoly dolog, nem szabad ilyen felelőtlenül belefogni, mondjuk azt sem értem, 20 évesen hova a banatba vállal valaki gyereket, mikor legkorábban 18 évesen érettségizik…két év munkaviszony meg lofutty.

2022. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
86%

Nem csak huszonévesen fordul elő hogy az ember párja gyerek érkezése közben/után lelécel és vagy elmérgesedik a viszony, tizen éves járások(akár jegyben) is előfordulhat. Sőt.

Az anyagi részre meg annyit hogy az ember anyagi helyzete bármikor megváltozhat a látszólag stabilnak mondható helyzetből. Főleg a mai világban…

Az meg hogy ki milyen idősen vállal egy életre felelősséget, meg mindenki döntse el maga, most ha a kérdező azt érezni hogy képes lesz minimum 20 évig felelősséget vállalni, fejlődni a gyermek érdeke végett, anyagilag és mindenhogy is, hogy a saját dolgai elé helyezni. Mindent, is.. párkapcsolatot is.. az szintén az ő döntése- ergo ő problémái innentől. Nem kell ezért szegényt a haláltusára kívánni, ha ennyire borzasztónak tartjátok a helyzetet, akkor lehet örülni hogy nem veletek történik mindez.

2022. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
23%
Senkinek semmi rosszat nem kívántam, nagyon félre értettél valamit. Na de pl ebből látszik, hogy baromira nem erett a szulosegre, mert egy valóban erett felnőtt mind végiggondolja, hogy mi van, ha ez meg az meg amaz van. Nagy szabály, hogy úgy kell gyereket vállalni, hogy BÁRMI VAN, EGYEDÜL ÉS SEGÍTSÉG nélkül is el tudd látni. Ha ezt nem tudod biztosítani, akkor NE vallalj gyereket (ekkor meg).
2022. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!