Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám megoldani ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet a következő:

Van egy párom akit nagyon szeretek, akivel egyszer már több évet voltam csak szét mentünk mert ő még élni és tapasztalni akart (én voltam neki az első). Erre én annó néha sajnos gondoltam hogy így fog történni, hogy esetleg kíváncsi lesz és hasonló. Így is lett a gond az hogy nem volt egyenes teljes mértékben, emiatt nem volt valami tisztességes a lezárás. Belekeveredett egy rosszabb társaságba, rutin lett nála a dohányzás és a sűrűbb piálás. Hálisten ezek abbamaradtak egy idő után. Azóta eltelt 2 év és végig tartottam magamban a lelket, hogy talán egy nap felkeres, megbánja a döntést, azóta nem volt semmi tartós kapcsolatom mert egyszerűen nem tudtam senkire úgy tekinteni mint rá. Ez így is lett, felkeresett. A problémám (ha nevezhetem annak), hogy egyszerűen többször nem olyan szinten van viszonozva az a fajta szeretet és tisztelet amit felé nyújtok ahogy annak alapesetben lennie kéne. Tehát elég apró dolgokon csúszik el. Egy egyszerű példát felhozva: mesélni akartam neki egy külföldi utazásomról ami nekem egy szép emlék és abszolút nem érdekelte helyette elkezdte nyomni a telefonját. Ő elmondta miben kéne változnom és úgy érzem ez sikerült is viszont nála ez nem igazán érzékelhető. Figyelek rá, igyekszem neki megadni a legtöbbet és támogatom a nehéz időkben. Megjegyzem, ez régen is probléma volt. A bizalmam még nem 100%-os felé, de ez a történtek miatt van viszont ezt nem mutatom neki igyekszem teljesen elrejteni. Csak olyan mintha neki külön erőfeszítés kéne ahhoz hogy néha egy kicsit odafigyeljen, érdeklődjön és hogy kicsit úgymond működjön odavissza ez az egész.



2022. okt. 25. 08:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyeld le , 2 év elteltével sem talàlkoznak az elvárások - egyik oldalról sem.


Adtàl a szarnak egy pofont.


Kontrollálas külön nem szimpatikus , kellett volna örülnie a bullshitednek mint egy gyereknek karácsonykor?

2022. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tanulságosak. Sajnos nagyon gyakori hogy valakit annyira szeretünk hogy inkább szenvedünk mellette csak hogy vele lehessünk... Nagy erő kell ahhoz hogy ezt csak úgy el lehessen engedni
2022. okt. 25. 09:30
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

Ez tévhit.

Nem azt szereti ilyenkor az ember aki mellett szenved, hanem önmagát nem szereti annyira hogy olyat válasszon akivel boldog.

2022. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam ezt, amit te. Nem pont ezek voltak, de az illető a végén azt csinált velem, amit csak akart és fizikai erőszakig fajult. Többször megütött. Én nem hagytam el, mert annyira de annyira szeretem. Aztán a harmadik esetnél amikor kezet emelt rám, akkor hirtelen felindulásból üvöltöttem vele, hogy itt a vége, szakítok vele. És sírva haza rohantam. A legjobb döntés volt. Ebbn a formában ez így nem egészséges hosszú távon. Én 7 évig csináltam ezt, jó nagy hülye is voltam. Nekem is az a kapcsolat volt az első, nem tudtam, hogy minek kellene normálisnak lennie. Azóta férjhez mentem egy olyan férfihoz, aki megbecsül. A két kapcsolatot össze se tudom hasonlítani. Szerintem is az lenne a legjobb, ha elengednéd a csajt, akármennyire is szereted.
2022. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes, részletes válaszokat és ezzel együtt a segítséget! Meggondolandó dolgokat írtatok.
2022. okt. 25. 09:41
 16/21 A kérdező kommentje:
Ma 9:41 itt én vagyok a férfi. Fizikai erőszakba még sosem ment át egyetlen egy kapcsolatom sem. Az már egy erős és végleges indok a továbblépésre.
2022. okt. 25. 09:43
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

Amit te érzel iránta, és magad iránt, annak semmi köze a szeretethez, szerelemhez. Személyfüggés van. Ő - ill. annak a reménye, hogy ő egyszer majd szeretni fog - olyan neked, mint a drog.

Azért alakult ki, mert egy kicsit se szereted magad, és talán egyszer megtapasztaltál valami szeretetszikrát, stb. amire rácuppantál, de nagyon.

De neki te nem kellesz, és neked sem ez kell, csak mint írtam, félsz elengedni, továbblépni...


Úgy fejlődni, továbblépni, hogy a másikat nem engeded el, nem lehet.


Ha a szív defektes, akkor használd az agyad!

2022. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem figyel rád, nem szeret, csak azért ment vissza hozzád mert nincs más az életében így elő huzta a talon kártyát ennyi.

Ha valaki nekem fontos vagy szeretem figyelek rá ez alap.

Ha nem akkor nem érdekel.

2022. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A kiélés nála pipa, érzelmi fejlődés pedig 0%. Ez ilyen, ő ezt az utat választotta. Legalább kiélte magát, örülhet. Akkor nem lépte meg veled a lehetőséget, lemondott a köztetek történő elmélyülésről, mert a felszínesség fontosabb volt számára, és ez bizony nyomot hagy a személyiségben. Kötődni meg tanuljon meg könyvekből, ha szüksége van rá. Nagyon nem valószínű, hogy tudsz vele bármit kezdeni érzelmi szinten, benne ez már tudat alatt bevésődött, sajnos. Nem az van, hogy nem vonzódik a személyiségedhez, de nem tud érdeklődni feléd mélyebben (ahogy senki más iránt sem tudna, feltehetően), mert így kondicionálódott nála a kapcsolódás fogalma.

(Elnézést a negatív fennhangért, de ez a szomorú valóság nagy általánosságban, az ehhez hasonló történeteknél.)

2022. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Baromi jó válaszokat adtok és nagyon sokat segítetek vele! Köszönöm! Utolsó válaszoló, jobban megfogalmazni én sem tudtam volna. Tökéletesen leírtad.
2022. okt. 25. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!