Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan vehet engem ÍGY?

Figyelt kérdés

23 vagyok, lány, ő 26. Úgy igazán 3 hónapja járunk, de én úgy érzem, a kapcsolatunk alakul már vagy fél éve, bár az első három hónapban csak találkozgattunk, beszélgettünk. Elég bizonytalan vagyok az érzéseit illetően.


Nem beszél róluk abszolút. A dolgot a távolság megnehezíti, nem egy városban lakunk. Talán, ha hetente többször is látnám, könnyebben kiismerném, mennyit jelentek neki.


Amit pozitívan érthetek: elutazik hozzám mindig, nem várja, hogy én menjek, pedig 60 perces út. Felhív, rendszeresen, érdekli, mit csinálok, hogy vagyok. Úgy érzem, szívesen ér hozzám, szeret velem lenni. Sokszor hoz kis, kedves apróságokat. (csoki, képeslap, hasonlók).


Viszont. Soha nem mondja, hogy örül nekem, nagyon negatív gondolatai vannak, sokszor utal rá, hogy nem is akar már élni, és nincsen értelme az életnek. Én mindig meghallgatom, bár kihúzni nem tudom a rossz gondolataiból.


Mikor találkozunk (sajnos nem olyan gyakran), akkor úgy érzem, mintha jó lenne neki velem lenni. De egyébként, nem tudom...Sokszor annyira nem tud örülni semminek, és soha nem mondja, hogy én egyáltalán jelentenék neki bármit is.


Néha felmerül bennem, hogy igazából talán nem is maga a párkapcsolat kell neki, hanem, hogy meghallgatom a lelki bajait.

A másik, hogy nem tudom... ha tényleg úgy érzi, nincs az életnek értelme, akkor velem egyáltalán miért akar együtt lenni...


Szerintetek durva lenne nekiszegezni ezeket a kérdéseket?


2010. szept. 20. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Férfiként magamból kiindulva, ha egy Nő meghallgat és törődik Velem, akkor könnyebben jönnek az érzelmek.
2010. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Timi: ) ***** válasza:

Nem hinném,hogy csak a gondjai miatt menne hozzád,alakul ez a dolog lassan,viszont benned kétségek vannak.

Én megértem az érzéseidet,én is így reagálnék.

Légy hozzá türelmes,és nyugodtan,de óvatosan érdeklődj felőle,hogy mit is akar valójában,a beszélgetés mindenképpen személyesen történjen.

Ha nagyon zavar téged,hogy ennyire negatívan áll a világhoz,akkor próbáld vidítani,ne pedig tutujgatni".

Szerintem ebből a dologból bármi lehet,csak mondd el neki,hogy téged mi zavar,de mindeközben tudasd vele Te mit érzel és hátha megnyílik"!

23/L

2010. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 20. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy csak egy "lelki szemetesládát" lát benned, bocsi a durva hasonlatért. Figyi nekem az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy depressziós vagy valamilyen lelki betegsége van? Mindenkinek vannak rossz napjai, de ha tartósan így viselkedik és azt mondja értelmetlen az élete akkor nagyobb baj lehet.

A másik meg, hogy JÓL szeretni nehéz.:) Úgy hogy a másiknak jó legyen. Nem tudhatja, hogy neked mi kell, mire vágysz. De nem kérdezted még tőle, hogy miért mondja ezt? Hogy nincs értelme az életének? Nem lehet hogy sikertelen a karrierben vagy családi gondjai vannak? Meg lehet nem is gondolja komolyan, csak így akarja érzékeltetni, hogy rossz neki. Meg kéne tudnod hogy mi hozza ezt ki belőle.

A lényeg, hogy mindig veszi a fáradtságot, hogy elmenjen hozzád, és ha szeret hozzád érni, az nagyon jó dolog...Azt írod 3 hónapja komoly a kapcsolat. Azt az egy nagy szót még nem mondta ki?:)

Amúgy szerintem nyugodtan elbeszélgethetsz vele a kapcsolatotokról. Jó hogy tudni akarod hányadán álltok. Meg kell adnia az érzelmi biztonságot, érezned kell hogy fontos vagy neki különben mi értelme egy párkapcsolatnak:)

Szóval szerintem fontos vagy neki csak gondjai vannak...és nem tudja megoldani, kezébe venni a dolgokat. Ez abból is látszik, hogy nem mond konklúziót, nem foglalja össze, hogy mi is van kettőtökkel. Hát minden ember más:)

19/l

2010. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ, okos dolgokat írtál, tényleg. Sajnos régóta vannak rossz gondolatai, amikkel én már rengeteg kört futottam. Szerintem szüksége volna egy szakemberre, de nem akar elmenni egyhez sem.
2010. szept. 20. 23:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyi, szerintem ennek nem lesz jó vége. Egy idő után lelki terror áldozata leszel. Nem elég neki, hogy nincs értelme az életének, még Te is elhagyod. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy neked ez így nagyon rossz. De ne érted szedje össze magát, hanem saját magáért. Meg kell értetned vele, hogy sehova sem vezet, amit most csinál. Kérd meg, hogy álljon ki Veled a napra, és hívd fel a figyelmét, milyen jó, amikor az őszi hűvösben megérinti a nap melege. Hívd fel a figyelmét, milyen szépek az őszi színes levelek. És milyen jó, hogy fogjátok egymás kezét. Lassan, hagyj neki időt, hogy tényleg ÉREZZE, amiről beszélsz. Együtt egyétek meg a csokit, amit visz neked. Szólj neki, hogy lassan, élvezettel egye, ízlelje meg alaposan. Röviden: mutasd meg neki az élet apró örömeit. Nekem bejött.
2010. szept. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

parommal tobb mint 1 eve vagyunk egyut , koztunk 100 km van


suli dolgok nem nagyon tudunk talalkozni max hetvegen 2-3 napot..de ez mas ..


baratoddal ujj le beszelgetni de egeszsegesen ..

szerintem valamifele trauma erte az utobbi idobe.. csaladi elhalalozas vagy baratok kozul valaki.. vagy csak a szuleivel/barataival van nagyobb probemaja..

volt nekem is egy idoszakom amikor johetett parom h igyszeretlek ugyszeretlek en szamoltam a perceket hogy mikor halok mar meg ..

te kell atsegitsd ezen a korszakon . NE VAGD HOZZA EZEKET mert akkor :

1 ha erzekeny-elsirja magat

2 ha stresszes-nagyon felfogod huzni ,ha csak felhozod

3 ha pedig nyugott , akkor picit tobb kerdest kell feltegyel , de finoman mert akkor is kiborulhatde akkor jobban mintha tresszes lenne

ez mar egyfajta depresszio


SZOVAL LENYEG: te kell neki segits atmenni ezen az idoszakon.. par honap es szerintem helyrejon hogyha intenziven segitesz neki

SEGITES alatt mit ertek..:

nemcsak arrol van szo hogy beszelgess vele , hanem tobbek kell kedvesked: veszel neki ezt azt(persze csak amit nagyon szeret).. megcsinalod amiket ker..elinditod a kedvenc szamat.. ilyesmi


remelem tudtam segiteni :)


Udv! 16f


PS:bocs a helyesirasert es az ekezetekert

2010. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!