Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a valódi háttere annak, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a valódi háttere annak, ha egy nő bántalmazó kapcsolatban van?

Figyelt kérdés

Amiket a NANE oldalán vagy pszichológiai cikkekben olvasok, az számomra állandóan erőltetett. Nem tudom elhinni, hogy ténylegesen le lehet építeni embereket, és az önbizalomhiány miatt nem tudják felismerni, hogy nem normális, hogy kutyául bánnak velük, akár ütik-verik őket. Pláne nem manapság, amikor a nők önbizalma minden csatornán keresztül van az egekbe tolva. Próbáltam sokszor elhinni, olvasgatni, megérteni, de egyszerűen homály, idegen, nem veszi be a gyomrom.

Ellenben azt sokkal inkább el tudom képzelni, hogy büszke arra, hogy helyes, sikeres pasija van, mert egyfajta státuszt ad neki, vagy a vonzalmat összekeveri a szeretettel, iszonyúan bizsereg, és ezek miatt sokmindent elnéz a nő, mert még így is sokkal jobban megéri neki, mint egy átlagos vagy átlag alatti de rendes sráccal lenni. Magyarán "eladja a lelkét az ördögnek", csak aztán egy idő után hirtelen messzebbre ment a srác, mint amennyit el tud viselni, vagy megunja. Ez sokkal közelebb áll az általános emberi természethez is (sajnos). Főleg, hogy az összes esetben látni lehetett volna előre is, hogy milyen a másik fél.

Ti mit gondoltok?



2022. jún. 15. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Szóval te jobban kiismered magad, mint a pszichológusok. Gratutálok.

A tied velemény, nem tény. Attól, hogy te valamit nem tudsz elképzelni, lehet úgy. Főleg ha szakértők bizonyítják

2022. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Az a helyzet, hogy de, le lehet rombolni egy ember önbizalmát ennyire és sok esetben a félelem is akadályozó tényező abban, hogy ne hagyják el a bántalmazót.
2022. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az onbizalom rombolasa , es a bantalmazas is sok idot vesz igenybe! Nem egyik naprol a masikra tortenik ! Ezek az "emberek " , bantalmazok , pontosab tudjak , hogyan tegyek tonkre a masik embert ! Csak az tud ezek ellen vedekezni aki ezen mar keresztul ment , mert felismeri a jeleket !
2022. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Incel alert (ferfikent mondom)
2022. jún. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig úgy van, ahogyan olvastad, nem úgy, ahogy gondolod.

Én is keresztülmentem ezen, és

1. "Pláne nem manapság, amikor a nők önbizalma minden csatornán keresztül van az egekbe tolva" Ez f.szság. Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz, amióta az eszemet tudom, mindig is én voltam a legönbizalomhiányosabb ember, akit csak ismertem, folyamatosan bántottak is. Lehet, hogy van 1-2 instamodell tíz-, vagy százezres követőtáborral, akik nyaliznak nekik minden képük alatt, de nem ez az átlag.

2. A srác, aki ezt megtette velem, kifejezetten csúnya volt, ugyanott dolgoztunk (nem egy jó helyen), szinte ugyanannyi fizetésért (én még valamivel többet is kaptam nála), nem volt semmilyen végzettsége, se jogsija, se kocsija, se semmi ilyesmije, amivel még szoktatok jönni. Az egyetlen megnyerő (de NEM jó) dolga, ami volt, az a manipulatív személyisége volt.


Plusz, amiket az első bekezdésedben írtál, azon kívül mégegy pszichológiai jelenség, hogy minden ember tudat alatt olyan kapcsolatokat keres, amilyeneket gyerek, illetve csecsemőkorában tapasztalt. Én nem tudom értelmesen elmagyarázni, de olvass utána a sémáknak és a kötődési típusoknak. Két könyv, amikben pont most olvastam ezekről: Sémáink fogságában, és Hogyan szeretsz? Ezért találja meg egymást a manipulatív bántalmazó, és az önbizalomhiányos behódoló. Sémakémiának hívják ezt a jelenséget, tudat alatt vonzódnak egymáshoz az ilyen egyének.

2022. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
De igen, le lehet epiteni igy. De a sokszor az empatia a ludas. Vajon hany emberre veszelnek a szulei rondan,folyton a lelkebe gazol a, o megse tudja megszakitani a kapcsolatot veluk? Mert "megis csak az apad, anyad", hiaba mondja hogy hulye vagy ku.rva vagy, vagy azzal fenyeget hogy fejbecsap radut. Mentegeted azzal hogy iskolazatlan cagy beteg, meg megis csak mit mondananak a rokonok hogy tobbet nem allsz szoba anyadekkal. Ferjjel ugyanez ez a helyzet.
2022. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj, h a "bántalmazók" a legjobbak a sexben(tapasztalat).Ami boldogság érzetet szabadít föl. Sokszor az ember ezáltali rózsaszín felhőtől észre sem veszi kezdetben h mibe keveredett. Aztán jön szépen lassan a bántalmazás fokai a jó sexxel enyhítve. Majd jön a kritikus pont, amikor már szinte mossa az agyad h te nem vagy jó, nem vagy szép, senkinek nem kellesz rajta kívül. Illetve kezdetben kisajátít egy pár kamu dumával(szükségem van rád, annyira szeretlek h minden időd tölts velem) , amit elhisz az ember s hajlik rá. Amikor elmaradsz mindenkitől, vált, azt mondja senki nem foglalkozik veled, mert nem érdekelsz senkit. Egy idő után elhiszed. Amikor már látja h elgyengültél, na akkor jön az egyre keményebb fokozat. Aztán reménykedsz h hátha visszaváltozik. Majd rájösz h nem fog, bántalmazó kapcsolatban vagy. Nekem a szakítás után 3 évembe telt felépülni. Akkor tudtam újra férfira nézni, de folyton figyeltem mindenre ne hogy újra.. . A 4ik évet taposom, most vagyok rendben. A sex senkivel nem volt olyan jó mint a bántalmazóval, de az emberség sokkal értékesebb.

Üdv. : egy bántalmazott 🙂

2022. jún. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

8 általános azért megvan, kérdező?


" Pláne nem manapság, amikor a nők önbizalma minden csatornán keresztül van az egekbe tolva"

Melyik csatornán? Ha minden csatornán, akkor gondolom példákat is tudsz. Én egyáltalán nem látom úgy, hogy bárhol az egekbe lenne tolva a nők önbizalma. Persze, vannak sikeres női sztárok, YouTuberek, de ugyannyi sikeres, ismert férfi is van.


"büszke arra, hogy helyes, sikeres pasija van, mert egyfajta státuszt ad neki, vagy a vonzalmat összekeveri a szeretettel, iszonyúan bizsereg, és ezek miatt sokmindent elnéz a nő, mert még így is sokkal jobban megéri neki, mint egy átlagos vagy átlag alatti de rendes sráccal lenni"

Exem nem volt valami szép (sikeres meg főleg nem), mesélte is, hogy előttem legalább annyi elutasítást kapott életében, mint te. Velem veszítette el huszonévesen, az ismerőseim megjegyezték, hogy sokkal jobb külsejűt is kaphatnék, mégis meg tudott fogni. Igen, én sem értettem, hogy miért volt az, hogy egyik nap élete szerelme voltam, akit így imád, úgy imád, ígérte, hogy örökre vigyázni fog rám... Másnap meg üvöltözött, meg csapkodott, ha nem akartam szexelni.


"Főleg, hogy az összes esetben látni lehetett volna előre is, hogy milyen a másik fél."

Lehetett volna, de szerintem előre te sem tudod megmondani, hogy a másik azért volt veled pl. picit undokabb az nap, mert rossz napja volt, egész éjjel fájt a foga, vagy azért, mert ő ilyen személyiség, amit általában leplezni próbál.

2022. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Az én exem nagyon jó pasi volt, én se nézek ki rosszul. Mindketten jól kerestünk. De igen, az ágyban nekem is ő volt a legjobb. Lépcsőfokonként bekebelezett, mint a 7-es válaszolónál, ugyanaz történt. Én 2 év alatt jöttem helyre. A pszichológusom szerint semmi köze a gyerekkorhoz, az a bántalmazóra igaz. A bántalmazott csak hisz benne, feltétel nélküli szeretet ad neki..
2022. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
7. Írhattok itt bármit, csak a fogyatékos, buta, ostoba embereket lehet így megvezetni, nekem nem tudjátok bemagyarázni, hogy bárkivel megeshet!
2022. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!