Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit jelent anyáskodni/apáskodni párod felett? Miben merül ki? Lehet e egészséges az ilyen kapcsolat?
Érdekes kérdés. Pszichológiailag egyébként ténylegesen van összefüggés a párkapcsolatoban az ilyen megnyilvánulások között.
Nem fog eszembe jutni melyik könyvben olvastam, de tény, hogy egy olyan kapcsolatban ahol mindkét fél biztonságban érzi magát, ott a férfi gyermekien kezd viselkedni, a nő pedig anyáskodóan.
A lényeg a határokon van. Hogy ne menjünk olyan szint alá, ami a párunknak már nem komfortos. Teszem azt, nekem nem nehézség felvenni a szennyeskosár mellé dobott zoknit. De tudom, hogy sok nő ezt már felháborítónak találja.
De például azt már nem tűrném, ha a párom minden házimunkát, minden feladatot rám bízna és a döntéseit is én kéne meghozzam, mert úgy érzi csakis az én véleményem lehet valid.
Nem hiszem. Vékony a határ a gondoskodás és anyaskodás között. Pl én is kiteszem párom tiszta ruháját, készítek neki vacsorát, stb. De ugyanúgy nem parancsnokok, kikérem a véleményét. Oda-vissza. Sosem keretszkedunk el egymástól, csak megkérdezzük a másikat, hogy “ugye nem baj neked, ha elmegyek….”, “nem zavar ha ma találkozom xynal, vagy lenne más programunk?”.
Egy picit szerintem a gondoskodás miatt minden kapcsolat “anyaskodo”, vagy “apaskodo”. Pl párom ha látja hogy kotom be a cipomet lehajol bekötni a másikat. Nem érzem ezt soknak, gesztus tole hogy mindenben segíteni akar nekem. Meg kell találni a középutat.
Egyébként ment már rá korábbi kapcsolatom arra, hogy a férfi nem tudta elviselni hogy ennyire gondját viselem. Pl. sok volt neki, hogy minden nap főztem rá és próbáltam mindent megadni neki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!