Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ciki, vagy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ciki, vagy nem ciki, ha a férfi vezeti a háztartást?

Figyelt kérdés

Illik-e egy férfihoz a főzés-mosás-takarítás-gyermeknevelés? És jól működhet-e, ha felcseréljük a szerepeket?

Kérlek, írjátok oda a hsz-ekhez, hogy férfiak vagy nők vagytok!


2010. szept. 13. 20:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Valami ilyesmit gondoltam én is. A párom biztos rosszul lenne, ha ő keresne kevesebbet, ráadásul hosszú távon, és ezért felcserélnénk a szerepeket. Valahogy nem férne bele a magáról kialakított képbe, hogy kötényt köt, mos, vasal, és a gyerkőcöket kísérgeti a játszótérre.

Azért kíváncsi lennék, a többi pasi mit gondol erről.

2010. szept. 14. 11:46
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

semmit.sztm is 1 normális férj.az én férjem azt hiszi h aranyba kell önteni a farkát mert ő dolgozik,és h milyen fáradt mert egész héten uton van...mikor hazajön non stop alszik.alig törődik velunk.Én bezzeg mossak főzzek takaritsak neveljen a 20 honapos gyerekünket,akit imádok,de néha a páron ugy feldühit h jön h felrugjam'nemrég költöztünk át a saját lakásunkba igy még több dolgom akardt,ő meg azt hiszi h egész nap alszom és milyen buli otthol lenni.az meg sem fordul a fejébe h én sem alszom többet mint é,mert a fiam felébred van h 5x is éjszka,reggel 6kor kelek vasani,éjfélbe fekszem le ,h napközben játszodhassunk és csavaroghassunk.minden elismerésem az ilyen apukáké.

mondjuk én nem tudnám itthol hagyni a gyerekemet.erről megint más a véleményem.de az az ilyen apukák előtt le a kalappal!

2010. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
utolsónak üzenem hogy a férjet otthon kéne hagyni a gyerekkel egyedül hogy megtudja milyen is gyereket nevelni,forgatnak angliában egy ilyen sorozatot és a legtöbb férfi hirtelen megérti hogy az asszony nem a tv előtt tesped gyereknevelés címén,vagy ha ezt nem mered bevállalni akkor éjszaka őt is fel kell kelteni amikor bömböl a gyerek így ő is fáradt lesz és talán megérti nem is olyan jó neked.
2010. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Szó se róla, én tisztelem azokat a férfiakat, akik a mai világban képesek fenntartani a családjukat egyetlen jövedelemből. És azokat a nőket is, akik az életüket teszik rá, hogy a férjüknek rendezett, tiszta otthona legyen, ne kelljen a munkáján kívül máson is aggódnia. Ezzel nincs is semmi bajom, hiszen ez régóta megy a házastársak között, bár kezd eltűnni.

Hiszen ma egy férfi csak ritkán tud eltartani egy egész családot, sokszor a nőnek is dolgoznia kell, még ha szívesebben maradna is otthon a gyerekével.

Ugyanakkor ez az új jelenség, hogy felcseréljük a szerepeket, veszélyeket is hordoz magában, szerintem.

Fiúk, férfiak, mit gondoltok?

2010. szept. 14. 15:59
 15/25 anonim ***** válasza:
13:55ös vagyok.mondtam neki,amugy azért hajt h nekünk a legjobb legyen mindenből.mondjuk tényleg mindenünk megvan amit csak kivánhatok,saját ház,lux lakás lux berendezésekkel,de nagyon hiányzik sokszor ,csak néha 1-1 beköpése akaszt ki.pl.ha megkér valamire és épp mást csinálok és visszakérdezh de miért nincs...és még neki áll feljebb h az nem nagy kérés.
2010. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a veszélye az lehet, hogy mindkét fél elkényelmesedik, s a gyerek sem az eredeti mintát látja otthon.

Ha a férfinek csak az a dolga, hogy dolgozzon, s a háztartásban semmi, akkor elvárja, hogy minden este, mikor hazaér, a felesége behűtött sörrel és friss sajtóval várja. Letelepszik a TV elé, s megkéri, hagyjuk békén, míg a feleség a mosogató fölött görnyed, majd a gyerekeket leckéit ellenőrzi, s altat.


Ha viszont mindezt a férfire hagyjuk, s a nő dolgozik, akkor felborul az -az egyensúly, ami a munkamegosztást illeti. A férfinek kisebbségi érzése is lehet, hogy bár ő mindent megtesz (mos, vasal stb.) viszont a nő kezében ott az adu-ász, hogy ő hozza a pénzt. Esetleg ilyenkor a nő érzékeltetheti a férfivel, hogy ő viseli a nadrágot, amit lássuk be, senkinek sem esne jól, ha nyíltan megmondanák, hogy "te nem csinálsz semmit, bezzeg én".


Ugyanakkor ismerek olyan ismert házaspárt, ahol a férfi volt gyesen, s a nő azt csinálhatta, amit szeret, dolgozhatott. (Mert kapott egy olyan lehetőséget, amely nem adatik meg mindenkinek s ilyen lehetőség általában nem sok jön egy életben) Ez közös döntés volt, s egyik fél sem bánta meg, s még a gyerkőcök is profitáltak belőle, hiszen többet lehettek az édesapjukkal.


Mégis, fontos az egyensúly. A gyerekek több mindent észrevesznek, s azt is , ha a szülők között feszültség van a szerepek miatt. Ugyanakkor a házasságra sincs jó hatással. A feszültség még több feszültséget szül.


A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 08:16 vagyok.

2010. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már én gondolkodok modernen, de nekem egy férfi sem parancsol. A mai férfiak nagyon eltunyultak, főleg akik nem kertes házban laknak.
2010. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a nőnek ciki (bár ő ezt gondolom nem így gondolja)

Én azt sem értem, hogy hogy vehet el egy pasi egy olyan nőt, aki nem tud főzni! Én ha pasi lennék, ez lenne a minimum!

21/L

2010. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Szerintem jó, ha időnként kiveszi a részét a férfi is a háztartásból, de a kérdésem nem erre vonatkozott.

Hogy a férfi parancsol? Nem értelek. A hagyományos férfi és női szerepekről beszélek, nem másról. Bár lehet, hogy nőként te jobban szeretsz fát hasogatni, szenet lapátolni, mint főzni vagy mosogatni, de én nem így vagyok ezzel.

2010. szept. 20. 10:37
 20/25 anonim ***** válasza:
TE MEG KOCSIT SZEREJÉ
2010. szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!