Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők szerint férfi aki diplomás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők szerint férfi aki diplomás, "sikeres", de alacsony fizetésű, azzal mi a baj?

Figyelt kérdés

Tehát diplomája alapján neki a "sikeres férfi" kasztba kéne tartozni, de valahogy mégsem jön össze.


Személyes ismerettség: 26 éves férfi, BME-n végzett gépészmérnökként, soha nem dolgozott benne mondván nem lehet elhelyezkedni vele, egyetem után Londonba ment árufeltöltőnek Tescohoz, majd hazatért és masszőr lett gyorstalpalón, hotelekben dolgozik havi 250.000.-ért. Megdöbbenve halgatta hogy a diplomája milyen értékes, megbecsült és keresett a munkaerőpiacon.



2022. jan. 22. 09:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Ismerek én is ilyen embert. Jogász, de 0 az önbizalma. Inkább szív havi 200e ft-ért a gyárakban... Az idegesítő pedig az benne, hogy folyton a nőjét/anyját húzza le pénzzel, mert az sosincs neki. Mellé még alkoholista is.
2022. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Napi értelmetlen vegletkerdes.

Pihenj inkább

2022. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
El tudna helyezkedni gépészmérnökként, csak lehet rájött, hogy nem az ő pályája és nem szereti csinálni. Én olyat ismerek, aki mérnök, de vezetésoktató, mert azzal 3x annyit keres. Szerintem ez sikeresség, mert van diplomája, el tudott végezni egy egyetemet, és még sokat is keres. Aki viszont diplomás, de annyit keres, mint kasszás Erzsi, az nem nevezhető sikeresnek.
2022. jan. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Ő mitől sikeres?

Egy dolog, hogy ha rájön, hogy inkább masszőr szeretne lenni, és a rosszabb fizetés ellenére is inkább azt választja, mert azt szereti. Ismerek ilyet, tanárnak ment egy mérnöki szak elvégzése után.

De az, hogy árufeltöltőnek ment, meg valami gyorstalpalót végzett, mert gépészként nem talált munkát, az nem valami sikersztori. Tekintve, hogy rengeteg jó munkalehetőség van gépészként.

2022. jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
A siker és a diploma nem függenek össze. Mindannyian ismerünk csóró diplomásokat, és jólmenő szakikat is.
2022. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

A pályaváltással nincs baj. Sokakra ráerőltetik a szülők a jogi, mérnöki vagy közgazdász pályát, aztán rájönnek, hogy mást akarnak csinálni. Én sem gazdász akarok lenni, hanem grafikus, pedig lassan a mesterdiplomámat is megszerzem.


Azt viszont nem hiszem, hogy valaki szívesen lenne árufeltöltő, és ne égne ki közben, főleg relatíve kevés pénzért. Tudom, mert diákmunkán voltam árufeltöltő is, és egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valaki szívből szeresse ezt a pályát. Nem nézem le őket, nem erről van szó, én is megcsináltam a pénzért, de nem életem álma...

2022. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Nehogy már ne lehessen gépészmérnökként elhelyezkedni :D
2022. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Majdnem illik rám a leírás, csak nem BME-n szereztem. Mondjuk tényleg fura, mert a BME gépész berkekben az isteni suli, meghallják és fel vannak véve kb. Legalábbis óriási előny, mert a legtöbb hr-es a BME-t ismeri vagy isteníti.


Én is nehezen helyezkedem el, sok helyet váltottam is. De most komolyan, elnézve, egy szoftvertesztelő tanfolyam, amit 3-4 hónap alatt el lehet végezni, keresnek b.r 700-1100000 Ft-ot havonta, én is elgondolkodtam a váltáson. Esélyes, hogy beiratkozom rá.


Az a tapasztalatom, hogy ahová felvennének, ott röhelyesen kevés a pénz, ahol meg normális tapasztalatot lehetne szerezni, normális pénzért, oda meg 30-40-50 az egyhez, hogy bekerüljön az ember.

2022. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%
Mert a nők szemében nem a diploma, hanem a pénz a lényeg.
2022. jan. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Most mégsem a jóképűség? :D
2022. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!