Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne legyek önző, ti hogyan csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok az első (és utolsó) pici babánkkal, régóta vágytunk rá, engem szétvet a boldogság.


A páromnak ma reggel elhunyt egy közeli szerette, még beszélni sem tudtam vele, nem veszi fel a telefont, nem hív vissza, nem válaszol az üzenetemre.


Ő nagyon rosszul, magába fordulósan éli meg a negatív dolgokat, ráül a depresszió és meghal neki a világ (ezt mutatja az is, hogy nem kommunikál, miközben én is épp pl meghalhatnék valahol terhesen úgy, hogy nem is tudna róla, mert ugye az ő bánata most mindennél fontosabb - felveheti munkaidőben a telefont bármikor, ilyenkor itthon is az neki a módi, hogy nem szól hozzám).

Nagyon szeretnék neki a támasza lenni, meghallgatni, együtt sírni, fogni a kezét és segíteni minden teendőben ahogyan az normális, de közben itt vagyok én és a bébi aki engem egyszerűen hatalmas boldogsággal tölt el, viszont ismerem a párom, ő engem most kb ki fog zárni az életéből, nem fogjuk érdekelni pozitív szempontból, max kötelességből pl. elvisz dokihoz és kifizeti, de magasról tesz az ultrahang képre, inkább csak teher leszünk, főleg ha mosoly lesz az arcomon.


Nem szeretnék önző lenni, de teher sem, nagyon patt helyzetnek érzem azt ami most jelenleg készülődik, nem szeretném a mostani állapotomba beengedni a depressziót, örömmel szeretnék megélni minden pillanatot miközben mély együttérzést tanúsítok.


2021. okt. 15. 15:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Azért a mai napon legalább békén hagyhatnád, ő nem veled együtt akar siránkozni, hanem egyedül, más típusú ember, neked is meg kell érteni, hogy nem mindenki azt és úgy akarja, ahogyan te elképzelted.
2021. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nyilván nem megyek neki harapófogóval, de neki az ilyesmik 1-2 éves lelki traumák. Ha tudná normálisan kezelni mint kb mindenki akit ismerek és tudnám, hogy egy hónap alatt túl leszünk rajta akkor fel sem merült volna bennem a kérdés.
2021. okt. 15. 15:49
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

És te miért nem vagy képes tiszteletben tartani, hogy ő egyedül akarja ezt feldolgozni? Ez az érzelmi zsarolós, mártírkodós “jaj én is meghalhatok, azt fel se veszi” szöveged valami minősíthetetlenül okádék, már bocs, hogy ilyen bunkón fogalmazok. De ez kritikán aluli, mondjuk baromság is, mert ha meghaltál, nem fogod felhívni őt 😂

Szállj magadba, mert katasztrófa a hozzáállásod. Nem, nem az, hogy örülsz a babának, mert ez teljesen rendben van. Hanem az, hogy minimálisan sem vagy képes tisztelni a férjed érzéseit, még egy ilyen szomorú helyzetben sem.

2021. okt. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
25%
Hú de egy agyhalott társaság itt is a válaszadók kicsiny kupaca :D inkább privátban írok normálisat :D
2021. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem 3as mér let lepontozva,lehet kicsit durván fogalmazot de en teljesen igazat adok neki
2021. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
A gyászt mindenki máshogy éli meg. Ez egy folyamat, amin végig kell menni, itt nincs olyan, hogy "normális". Persze ne 5 évig sírjon egyhuzamban, de 1-2 év nagyon is reális, egészséges időtartam a gyászra.
2021. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%

Azért az sem egészen normális dolog, ha valaki ennyire kizárja a társát, hogy 1-2 évig depressziós valami miatt. Na de ezt eddig is tudtad róla gondolom, és úgy döntöttél, hogy vele fogsz családot alapítani 🤷‍♀️

Várnék a helyedben egy pár napot amíg elmondom neki, utána hát igen, valószínű hogy egyedül fogsz örömködni, és ez nehéz lesz, csak tényleg nem értem mire számítottál. Szomorú. Biztosítsd az együttérzésedről, nem tudom milyen módszerekkel tudod ezt megtenni, amire nyitott, de tedd azt. Közben te örülj a kicsinek. Azt gondolom, neked még szabad ezt érezned annak ellenére, hogy ő szomorú.

2021. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd, hadd élje meg a gyászt ahogy akarja. Most nem te vagy a középpontban, fogadd el.
2021. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
szeret téged és babát a párod,de egyedül létre magányra van szüksége. ő a gyász egyedül akarja feldgozni.nem vagyunk egyformák.en szomorkodj kérdező jo család lesztek.ha ap árod megnyugszik beszél veled
2021. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem fog kizárni az életéből, elhiheted nekem. Most szüksége van pár nap magányra, de aztán minden visszaáll a rendes kerékvágásba. Annyi, hogy egy pár hétig nem lesznek nagy mulatások. De az Uh kép stb ugyanúgy érdekelni fogja
2021. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!