Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pontosan miért szerelmesek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan miért szerelmesek az emberek a másikba?

Figyelt kérdés
Teljesen véletlenül, vagy a pénz, a biztonság, a szépség, az ellentétesség, a hasonlóság miatt, egy-egy fontos közös tulajdonság, azonos érdeklődési kör, genetikai különbözőség, esetleg hogy van a másikban valami, ami bennünk nincs meg, és szükségünk van rá?
2010. aug. 31. 08:08
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy simán, hanem hogy van egy ilyen jelenség, amit számtalanszor megfigyeltem magamon is és számtalan más fiún, lányon is. Amikor valaki annyira vágyik a szerelemre, érzelmi kötődésre, szeretetre, hogy egy pusztán külsőleg "megfelelő", alig ismert személybe is ÉVEKIG képes egyoldalúan szerelmesnek lenni. Akit mivel nem ismer, a belsejébe nem lehet szerelmes, tehát marad a saját vágya és a másik vonzó külseje, ami kiváltja szerelmet.


Ehhez az kell, hogy az illető nagyon vágyjon erre a szerelmi kötelékre, illetve, hogy a másik ember rendelkezzen egy olyan külsővel, amibe ezt bele tudja képzelni. Ilyenkor a másik nem általában vett vágyaknak felel meg, hanem rendelkezik olyan külsővel, amibe a szerelemre vágyó messziről bele tudja képzelni az ideális szerelmet.

2010. szept. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

valószínüleg akkor én illuzíóban élek, mert első perctől szerettem a barátomat (tehát külsőség+saját vágy)azóta megismertem őt(rossz természet)és mégsem szakítok vele


tehát a saját vágyat látom hajlamosak vagyunk másra ráerőszakolni, csakhogy társunk legyen


de kár, hogy erősebbek álmaink vágyaink az ész akaratánál


mindet összevetve: a szerelmet nem más váltja ki belőlünk, hanem mi akarjuk érezni, ezzel megnyílva mások felé

2010. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

ismét én

levontam a végkövetkeztetést:

mindenki aki félrelép csak és kizárólag saját magát hibáztathatja.

2010. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Hát ha a belseje nem szeretetreméltó, akkor abba nem tudsz szerelmesnek lenni, mert azt nem lehet szeretni. Tehát a belsején kívüli dolgok váltják ki belőled azt, amit "szerelemnek" nevezel. Ez lehet ragaszkodásod + emlékeid + illúzióid plusz az ő külseje valszeg
2010. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Ismét az utolsó vagyok:


az általam megfigyelt jelenségtől függetlenül LÉTEZIK az is, amikor az ember nem akar szerelmes lenni, nem is vágyik rá, mert elégedett meg elvan magával, és mégis találkozik egy olyan számára elvarázsoló személlyel, aki iránt nem tudja elkerülni a szerelmet.

Ez a legszarabb. Nekem is volt egyszer ilyen. A hátam közepére nem kívántam a szerelmet, meg el is döntöttem, hogy nekem nem kell szerelem, meg kapcsolat meg a velejáró érzelmi játszma meg szarakodás, jó egyedül. Erre belépett az életembe egy olyan ember, aki addig ismeretlen érzelmekkel dúlta fel a lelkemet. Őt mondjuk azóta is szeretem, de nem olyan intenzíven.

Szóval több féle szerelem van, több dolog válthatja ki, több dolgon alapulhat, lehet önző, birtokló, önzetlen stb. Csakhát az emberek többségének nem adatik meg egy boldog, viszonzott szerelem. Bár az emberek többségében nincs is nagyon mit szeretni, szóval nehéz.

2010. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

a legrosszabb, hogy nem irányítható

biztosan tudom, hogy nem szabad belemenni, vagy biztosan tudom, hogy ki kell szállni, vagy biztosan tudom, hogy nem akarom,de mégsem megy!

ez az érzés, akár szerelem/birtoklási vágy/ragaszkodás, bármi NEM irányítható, sok szenvedést okoz, a sok pofonból tanulunk, egyre jobbak leszünk, de a többiek nem.

és újabb pofon

mintha önpusztítás lenne az egész

ennyire belénk van vésve, hogy az ember társas lény.

2010. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!