Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pontosan miért szerelmesek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan miért szerelmesek az emberek a másikba?

Figyelt kérdés
Teljesen véletlenül, vagy a pénz, a biztonság, a szépség, az ellentétesség, a hasonlóság miatt, egy-egy fontos közös tulajdonság, azonos érdeklődési kör, genetikai különbözőség, esetleg hogy van a másikban valami, ami bennünk nincs meg, és szükségünk van rá?
2010. aug. 31. 08:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Én úgy fogalmazok,hogy Ő a másik felem,a lelki társam.Érzelmileg egyformák vagyunk(ami alatt nem a hasonló érdeklődési kört értem-bár az is van),egyformán gondolkodunk a párkapcsolatról és szerintem ez a fontos.Ő egyben a legjobb barátom is,akivel mindent megbeszélhetek.Ő is ugyanígy látja és ez tartja össze a kapcsolatunkat annak ellenére,hogy mégis mennyi veszekedés volt.

A hormonos dolog csak a testi vonzalomra vonatkozik,annyira utálom,amikor erre "fogják" a szerelmet.

21/L

2010. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

a fent leírtak alapján elvileg nem lennénk szerelmesek olyanba, aki nem illik hozzánk.....

csak a számunkra tökéletesbe

de ez nem így van....

2010. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Szerintem aki nem illik hozzánk, azokba valóban nem is lehetünk szerelmesek, az csupán fellángolás, ami általában hamar (hetek, hónapok) elmúlik.
2010. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

nemhiszem, hogy elmúlik, mert nagyon sokan szenvednek ettől.

amikor felfogjuk, hogy megbántottak, csalódtunk a szerelem miatt képesek vagyunk azzal maradni aki mindezt tette velünk.és még harcolni érte, meg kapaszkodni utána.

2010. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Én írtam fentebb.

Nem úgy értettem,hogy tökéletesen meg kell egyezni,de egy hullámhosszon kell lenni bizonyos alap dolgokban,hiszen barátnak sem azt választja az ember (már gyerekkorában sem)aki teljesen más,mint ő.Mi is rengeteg dologban különbözünk(ebből is adódnak veszekedések)de az igazán fontos dolgokban megegyezünk és ez összeköt minket.

Csak hogy el pl-t írjak:

Van két ember az egyik mély érzésű,a másik felszínes(akár a kapcsolat terén,akár minden más dolog iránt)-nem valószínű,hogy együtt maradnak,mert különböző emberek

de ha a belső "értékeik" hasonlóak akkor nem gond pl,hogy az egyik nagyobb szájú a másik visszahúzódó mert ennek ellenére megérthetik egymást.

21/L

2010. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Akkor én is elmondom, nálam pl. a hasonlóság volt fontos, hogy a másikban volt egy-két dolog, ami bennem is megvolt, és mindkettőnknek nagyon fontos volt, hibák is, erények is, meg általában egy szinten voltunk sok mindenben.
2010. szept. 3. 15:08
 27/36 anonim ***** válasza:

akkor hogyhogy van egyoldalú szerelem?

szeretni olyat, aki nem szeret viszont....

az mitől van?mert ott biztos nincs sem harmónia/sem semmi

2010. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Szerintem az egyoldalú szerelem sokszor csak egy álomkép, egy illúzió, amibe az illető szerelmes. Én nagyon sok embernél látom a csalódást abban, akit azt hitt, hogy szeret, mert igazából azt az érzelmi köteléket csak elképzelte, és a szerelmet is. Van, amikor ezekre az ember nagyon vágyik, és inkább a szerelem, szeretet iránti vágyba "szerelmes", és ha van egy ember, akire nagyjából ezt rá tudja húzni egy ideig, akkor úgy tűnhet, mintha bele szerelmes. Ez olyan, mint az "első látásra szerelem". Ugyanúgy nem létezik, hanem egy szép arcba, szép külsőbe vetítünk bele valami általunk elképzelt személyt, és abba leszünk szerelmesek. Ez nem igazi, hiszen nem is ismerjük a másik lényét, akkor hogy lehetnénk valóban szerelmesek bele?

Szóval a szerelem ilyenkor szerintem csak egy illúzió, ami nem a szeretett személyról szól, hanem a szerelmes illető vágyairól, amihez keres egy célszemélyt, akibe képzelődhet.

2010. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Talán azért lehet viszonzatlan, mert bármi apróság miatt meghiúsulhat, valamelyiknek van valami hibája, amit a másik egyből elutasít, vagy rossz életszakaszban találkoznak, vagy már van kapcsolatuk, de általában az ilyen tényleg rövid ideig tart.
2010. szept. 4. 08:45
 30/36 anonim ***** válasza:
szóval, ha valakinek ismerem a vágyait, simán belém fog szerelmesedni, ha megjátszom, hogy azok meg vannak bennem?
2010. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!