Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit javasoljak a legjobb barátomnak? Nagyon rossz a házassága.

Figyelt kérdés

Több mint 30 éve barátok vagyunk, szinte óvodás korunk óta. Én nő vagyok ő férfi, 34 évesek vagyunk.

Tudja, hogy egy bántalmazo kapcsolatból jöttem el 2 gyerekkel.

Az ő házassága is romokban. Két gyerekük van, a nagy 4 éves, a kicsi 8 hónapos. A felesége kihasználja, úgy beszél vele mint egy kutyával. Minden nap válni készülnek. De nem mer lépni a gyerekek miatt.

De naponta többször hív, és panaszkodik a feleségére. Nem tudja túl tenni magát, hogy az asszony fojtogatta, és ütötte. Pedig ő több mint 100 kg, a felesége felé akkora. Olyan jó lelkű srác. Ráadásul több hónapja nem szexeltek, az asszony nem akar. Éjjel nappal a családjáert dolgozik. Minden barátunk, mondta neki, hogy ennek nem lesz jó vége. Már alig eszik, kezd rámenni az egészsége. Minden nap sír.

Hogy segítsek neki, én nem mondhatom, hogy váljon el, nem akarom, hogy utána engem hibáztasson és rámenjen a barátságunk.

Tudja, hogy én is hasonló helyzetben voltam, azt mondta, hogy én lelkileg erős vagyok, amúgy nem vagyok.

Hogy segítsek neki, minden nap hív többször és csak panaszkodik.


2021. jún. 21. 12:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem, inkább úgy mondanám, hogy ő is egy hozzám hasonlóval, és én is egy hozzá hasonlóval.

Olyan mintha a testvérem lenne. Soha nem úgy nézünk egymásra mint férfi és nő.

2021. jún. 21. 13:29
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem tisztazd le vele, hogy hol vannak a hataraitok. A dontest neki kell meghozni, ez tiszta. A te szereped nem a szemeteslada, hanem a tamogato barat, barhogy is dont. Ha ezt nem tartja tiszteletben, arra ramegy a baratsagotok, mert csak pakolja rad a terheket, az o terheit, de semmit nem tesz a megoldasukra. Tanacsot ker? Menjen el egy valoperes ugyvedhez. Amugy meg igaza van a 8-asnak. Az ilyen sodrodo, nem torodom, kilatastalan emberek sajat maguk eletet teszik tonkre. Nameg az utodoket. Most oszinten, akinek ilyen tragikus gyerekkora volt, es nem kezelte ki magat rendsen, az minek vallal gyereket? Tok mindegy, hogy PTSD-s, vagy autista, miert kell szaporodni mindenfele alap gondolkodasi kepesseg nelkul? Csinalt maga helyett meg ket erzelmi roncsot, mert azt hitte, hogy ettol aztan rohadt boldog lesz, ha mar gyerekkent csak szenvedett. Tenyleg eddig latnak csak az orruktol az ilyenek?
2021. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
14%
Legyen férfi. Ennyi
2021. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem küld el pszichológushoz. Egyszer egy pszichológustól hallottam, hogyha azt hallom valamelyik rokontól, hogy "xy" drogozik, de nem akar pszichológushoz menni, akkor megkérem, hogy jöjjön el hozzám, mert akinek egy drogos van a családjában és ezt nem tudja kezelni, annak is kell pszichológus.


Szerintem itt is ez a helyzet. Mindegy, hogy párterápiára mennek, vagy egyénire, de te nem vagy kompetens, hogy pszichológusként viselkedj. Egy szintig tudod támogatni, de nem veheted át egy képzett szakember helyét, mert nincs meg hozzá a tudásod, hogy mit csinálj, és a helyzetet is nagyon magadra veszed.

2021. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy hiba a gyerekre hivatkozva rossz házasságban maradni, már az ilyen pici gyerekek is érzékelik, hogy baj van, kamasz/felnőtt korukra meg már egész életükre kiható törést tud okozni.

Hozzátenném, hogy biztos vagyok benne, hogy ez nem most kezdődött, már a második gyereket sem kellett volna bevállalni..

2021. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Tudom, sajnos nálunk sem kellett volna.
2021. jún. 21. 13:56
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha panaszkodik, legyél ott neki, ébreszd rá dolgokra.

A döntést azonban neki kell meghoznia.


Egyébként ilyen bántalmazó embereknél én nem hiszek a párterápia hatásában. Egy simán ellaposodott kapcsolatot megment, de aki bántalmazó, annak egyéni terápiára van szüksége, ami akár évekig is elhúzódhat. Ezt nagyon kevesen viszik végig, sőt a legtöbben el sem kezdik, mert nem látják be, hogy szakemberre van szükségük. Lásd: a barátod felesége.

2021. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ez nem a te dolgod, ne szólj bele. Max annyit, hogy beszéljék meg egymás közt.

Ha nem lép akkor nem elég rossz. A gyerek kifogás. Esélyes, hogy csak sajnáltatni akarja magát , hogy lefeküdj vele, de az ilyenek többsége sose válik el. Max szeretőt tartanak.

Rühellem mikor az egyik fél egy házasságban egy harmadik személynek panaszkodik, egy kalap szar az élete, de nem tesz semmit csak rinyál. Ismertem ilyen embert, az egyik munkatársam volt ilyen típus, ugyanezt csinálta velem, majd fél évig a párjára panaszkodott nekem, és idővel be is próbálkozott. Nem engedtem, kiosztottam rendesen, utána már békén hagyott hála égnek.

2021. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Válás.
2021. jún. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Menjen el pszichológushoz.

Annyira nem mennék bele a dologba. Később én lennék az ok hogy elváltak. A feleség mindenhol híresztelné, ő lenne az áldozat,mi pedig a g3cik akik tuti összefeküdtek.

Sok ilyet láttam már. Mindig az szívja meg aki jóhiszeműleg segíteni próbál.


A panaszkodást egy ideig hallgattnám, utána leállítanám. Ahogy a nagyanyám mondta amilyen virágot szakítottál, olyat szagolsz. Ha nem akar lépni akkor ne panaszkodjon.

A gyerek meg hülye indok. Nem fog belehalni ha elválnak a szülők. Rengeteg embernek váltak el a szülei és ettől függetlenül sikeresek lettek az életben. Nekem is ilyen szüleim voltak, verekedtek, apám ivott is.. Jobb volt tőle külön. Ha együtt maradtak volna, akkor lett volna igazán sz4r!

A haverod gyerekeinek jó lesz majd nézni ahogy az apjukat folytogatja az anyjuk? Nekik is egészségesebb lenne ha nem maradna együtt a "család".

2021. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!