Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit javasoljak a legjobb barátomnak? Nagyon rossz a házassága.

Figyelt kérdés

Több mint 30 éve barátok vagyunk, szinte óvodás korunk óta. Én nő vagyok ő férfi, 34 évesek vagyunk.

Tudja, hogy egy bántalmazo kapcsolatból jöttem el 2 gyerekkel.

Az ő házassága is romokban. Két gyerekük van, a nagy 4 éves, a kicsi 8 hónapos. A felesége kihasználja, úgy beszél vele mint egy kutyával. Minden nap válni készülnek. De nem mer lépni a gyerekek miatt.

De naponta többször hív, és panaszkodik a feleségére. Nem tudja túl tenni magát, hogy az asszony fojtogatta, és ütötte. Pedig ő több mint 100 kg, a felesége felé akkora. Olyan jó lelkű srác. Ráadásul több hónapja nem szexeltek, az asszony nem akar. Éjjel nappal a családjáert dolgozik. Minden barátunk, mondta neki, hogy ennek nem lesz jó vége. Már alig eszik, kezd rámenni az egészsége. Minden nap sír.

Hogy segítsek neki, én nem mondhatom, hogy váljon el, nem akarom, hogy utána engem hibáztasson és rámenjen a barátságunk.

Tudja, hogy én is hasonló helyzetben voltam, azt mondta, hogy én lelkileg erős vagyok, amúgy nem vagyok.

Hogy segítsek neki, minden nap hív többször és csak panaszkodik.


2021. jún. 21. 12:35
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Sokszor olyan dolgokba is beavat, ami szerintem nem tartozik rám. Én ennyire nem szoktam részletezni a magánéletem, csak nagyvonalakban. Néha már nagyon kellemetlen, pláne mikor a szexről beszél.
2021. jún. 21. 12:38
 2/21 anonim ***** válasza:
14%
Va
2021. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy üljenek le az asszonnyal, mondja el, hogy változtatni akar, és keressenek párterapeutát. Ha idáig fajult a helyzet te nem vagy kompetens segítség, igen, te döntöttél, de a saját helyzetét neki kell mérlegelnie.

Ezzel te is megkönnyebbülsz, mert talán nem a te válladat fogja továbbra is pakolni a gondjaival. (Ezt nyilván ne mondd neki)

2021. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Már sokszor próbáltak beszélni, nem hajlandó a felesége párterápiára menni.
2021. jún. 21. 12:58
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kénytelen lesz dönteni, ha benne marad, akkor meg ne panaszkodjon, hanem keressen pszichológust.
2021. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

4-re:

Ahogy olvastam a 3-as választ, már sejtettem, hogy a feleség nem akar párterápiát.

Szóval ha a feleség nem akar párterápiát, akkor váljon. Az asszony fojtogatta és ütötte. Fordított esetben mit javasolnál a feleségnek??? Ugyanezt, nem?

És ha elváltak, akkor a férj menjen el pszichológushoz. Derítse ki, miért vonzotta be ezt a nőstényördögöt. Mert ezek nem véletlenek az életben. Nehogy a következő párja is ilyen agresszív legyen.

2021. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz gyermekkora volt. Az anyja verte, az apja nem törődött vele. Nem is tartja a szüleivel a kapcsolatot. Az osztálytársaink is bántották.

Nekem is hasonló volt a gyerekkorom.

2021. jún. 21. 13:13
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Tehát szar minden, de azért a második gyerek csak ott van. Annyi ilyen rinya van itt gyakorin mostanában. Sírás-rívás, bántalmazás, alázás, de valahogy mindig van a történetben 2 vagy több gyerek, akik közül a legkisebb 1 év alatti. Nem értem, de biztos én vagyok a hülye...

Amúgy kérdező szabadítsd rá a csávót a gyakorira, itt kipanaszkodhatja magát.

2021. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy írna erre az oldalra.

Amúgy igen, nekem is 3 éves a kisebbik gyerek, és nem rég váltunk el. Nehéz ebből lépni.

2021. jún. 21. 13:18
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

"Az anyja verte, az apja nem törődött vele."

Ez tökéletesen megmagyarázza.

Csak persze így is kell pszichológus, mert ezt az élményt most felül kéne írni.

Jobban járt volna veled. Meg talán te is ővele, nem?

2021. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!