Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek van értelme még a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van értelme még a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

A párommal már 6 éve vagyunk együtt, de tegnap mondta, hogy sokat gondolkodott a kettőnk kapcsolatán, és arra jutott, hogy nincs semmi értelme, hogy együtt maradjunk. Az oka az, hogy nem segítek neki anyagilag, mármint arra gondolt, hogy nem adok a kajába pénzt. Nem lakom nála, de elég sokszor ott vagyok.

Én most a munkaügyi által járok suliba és így a keresetem a minimálbér. Ő pedig osztályvezető volt, de 1 hónapja lefokozták, és 40.000 Ft-tal kevesebbet kap. Gondolom ezért várja el, hogy adjak a kajába pénzt, mert nem tudja finanszírozni. Kb. 2 héttel ezelőtt nem nagyon aludtam nála, mert tekintettel voltam arra, hogy most nem úgy áll anyagilag, hogy csúnyán szólva engem is tudjon etetni. De ekkor sírt a szája, hogy miért nem alszom ott, találkozzunk sűrűbben stb. Elmagyaráztam neki, h miért és azt mondta, h de ő el tud engem tartani. És most megint sír a szája, h szakítsunk mert nem segítek neki, és még keresett több okot, h szakíthassunk. Mondtam neki, hogy nagyon jól tudja, hogy amíg munka nélkül voltam (majdnem 1 évig) sok tartozást halmoztam fel magamnak, és még mindíg azt nyögöm. Még arra sem volt pénzem az idő alatt, hogy suliba járok, hogy ruhát vegyek magamnak.

Ja, és az a baja, hogy anyának haza adok 30.000 Ft-ot. Szerinte neki kéne adnom, mert többet vagyok nála. Mondtam, hogy anyának azért adom oda azt a pénzt, hogy segítsem és egyúttal megköszönjem, hogy felnevelt. De ezt nem tudja megérteni.


Lehet, hogy megtudnám beszélni anyával, hogy egy 10essel kevesebbet adjak neki és a páromnak adom azt a 10.000 Ft-ot, de szerintetek van értelme? Tudom, részben igaza van a páromnak, de megérthetné, hogy én sem állok úgy anyagilag egyelőre. És ha még direkt "félre is állok", azért h ne kelljen rám is költenie akkor nem kéne azért megsértődni, és azt mondani, h de ő el tud engem tartani.


Reggel felkeltem és olyan rossz érzésem volt. Egyszer úgy érzem h megszokásból vagyunk együtt, egyszer pedig úgy, h nem. Szeretem őt é enm akarom elveszíteni.


2010. aug. 25. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
ez érdekes. szerintem felejtsd el ezt a pasit, ő sem tudja mit is akar. ilyet kérni tőled? az én párom is volt hasonló cipőben, lefokozták, kevesebbet kapott, stb. mégsem szólt soha semmit. sőt, alig várta hogy ott legyek nála bármi áron. tudna spórolni is. nehogy már azért ne aludj ott mert "etetni" kell. és nem tudtok összedobni egy olcsó kaját olyankor? olyan sok lehetőség és megoldás van, csak tudod, akarni kellene. üljetek le és beszéljétek át, hogy még szeretitek e egymást és van e így értelme, hogy csak a kifogás van és a sírás-rívás. ne a pénz hozza össze az embereket és ne is amiatt menjenek szét. hidd el, tapasztalat....
2010. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az én párom is mindíg azért nyavajog, hogy vele legyek. És ha 2-3 éjszakát otthon alszom, akkor meg veszekszik velem, hogy miért nem nála voltam.És nála ez már azt jelenti, hogy mindíg otthon vagyok és sosem vagyok nála.Szóval nem lehet rajta kiigazodni. Egyszer ez, egyszer az a baj.

De én mindíg mondom neki, hogy nem kell mindennap főtt kaját enni. Elég, ha csak 7végén főzünk. Akkor meg az a baja, hogy ő nem akar szárazkaját enni. Valóban nem tudja, hogy mit akar. Semmi sem jó neki.

Tegnap kérdeztem tőle, hogy szeret e és azt montda, hogy nem tudja. Szerinte csak megszokás. Régen is volt ilyen téren problémánk, szakítottunk és visszakönyörögte magát. Szóval nem hinném, hogy megszokás, csak egy kicsit ellaposodott a kapcsolatunk. (szerintem)

Velem nem tud programot szervezni csak a haverjával. Ha elakarok menni valahová, akkor szervezzem meg én. És mindíg arra hivatkozik, hogy mindenhová pénz kell. Múlthéten elmentünk a Margit szigetre és tök jól elvoltunk. De emiatt is nyavajgott tegnap,mert mondtam neki ,hogy nem muszáj beülni valahová enni, hanem csomagolhatunk is,hogyha ilyen helyre megyünk. ,,De hát ahhoz is kell pénz". De nem annyi mintha beülnénk valahová. Nem?

Ajj...Nem tudom mi legyen. Szeretem, de sok dolgon változtatnunk kell. De ehhez ketten kellünk.

2010. aug. 25. 10:17
 3/4 anonim ***** válasza:
ha az egyik fél változtatni akar a másik viszont nem, akkor szakítani kell.nálunk is voltak - vannak hasonló problémák. mit együtt is élünk, én szeretem és ő is, viszont ha probléma van ő vagy átlép és nem érdekli, vagy csak siránkozik. én meg próbálom megoldni a helyzetet. de már sokszor lehetetlennek tartom, mivel én próbálkozom, de ő nem. és ehhez tényleg két ember kell. ha te ezt érzed amit el is írtál és nyilván így van, mert te irtad, akkor én szakítanék a helyedben. és nem hiszem, hogy megfogod bánni. inkább keress egy másik normális pasit magadnak aki nem nyavajog állandón.
2010. aug. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor is szakítsak vele, ha szeretem? Szerinted nincs értelme megbeszélni? Hagyjam a fenébe?
2010. aug. 25. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!