Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kijelenthető, hogy a felek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kijelenthető, hogy a felek nem egymáshoz valók, ha már valakiben megfogalmazódik egy esetleges szakítás gondolata?

Figyelt kérdés

Tehát van egy párkapcsolat, amiben a felek úgy ahogy, megvannak egymás mellett. De az egyikük sokszor azt érzi, találna olyan embert is maga mellé akivel jobban összepasszolnak a jelenlegi párjánál. Ám az sem jelenthető ki hogy éppen szöges ellentétei lennének egymásnak, mert vannak jó oldalai is a kapcsolatnak, de mégis azt érzi hogy valami nem jó, és minél több idő telik el annál inkább előjön ez az érzés.

Mi az őszinte véleményetek egy ilyen szituációról? Érdemes a fennálló problémákat, és a másikat a különbözőségei ellenére is elfogadni, vagy inkább hagynátok a kapcsolatot?


2021. ápr. 11. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb olyan, hogy jobb mint a semmi.


egyszerűen megfogalmazva: Van egyáltalán kedve ahhoz, hogy beszélgessen erről a párjával, van bármi kedve ahhoz, hogy változtassanak valamin? vagy igazából nincs is kedve hozzá, csak úgy él a kapcsolatban napról napra?

2021. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez az illető fejében dől el. Tényleg nem valók egymáshoz, nem tudja szeretni, mert van valami, amit nem tud vele megbeszélni, amivel nem tud együtt élni? Vagy csak valami irreálisat kerget, hisz olyan kapcsolat nincs, amiben nincsenek problémák? Talán pont ő maga generál egy játszmát vagy vetít ki valami félelmet? Én úgy gondolom, hogy nem elfogadni kell a problémákat és nyelni, aztán dobbantani, hanem dolgozni kell, hogy jobb legyen. Ha kicsit konkrétabbat írnál, szerintem te is jobban látnád kívülről, hogy ez komoly dolog vagy felfújtad. A kisördög biztos benne van mindenkiben, hogy hátha még mást is tartogat az élet, ez a mai kor egyik legnagyobb problémája, hogy az emberek félnek elveszíteni a képzelt lehetőségeket is. (Ezt persze nem túlzásként értelmezendően írom, tehát pl. egy bántalmazó kapcsolatban ne maradj benne, de totál egoista szemlélet sem "üdvözítő".)
2021. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden párkapcsolat egyik alapköve a különbözőségek méltányolása, mert azt egy másik, különálló személlyel létesítjük, aki nem azonos velünk, tehát más.


"Kijelenthető, hogy a felek nem egymáshoz valók, ha már valakiben megfogalmazódik egy esetleges szakítás gondolata?"


Kijelenthető, de nem lesz feltétlen igaz. Először is érdemes lenne meghatározni, hogy mitől válik két ember egymáshoz valóvá.


A párkapcsolat mindig egy önismereti munka is.

2021. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szakítás gondolata már attól is megszülethet hogy egyszer nincs időd XY dologra a kapcsolat miatt, ez szerintem mindenkivel előfordul. Mivel élsz ezért az öngyilkosság gondolata is mindenkinél felmerül, ha dolgozol egy nagyon jó helyen, akkor is elgondolkosz a kilépésen hogy újra szabad legyél.


Szóval szerintem nem számít egy ilyen kósza gondolat.

2021. ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor írok egy kicsit konkrétabban is.

Úgy látom, főként alapvető viselkedés- és személyiségbeli különbségek vannak köztünk.

-Ő az a sokat beszélő, de keveset mondó lány. Csicsereg egész nap, de ennek kb 20%-a értelmes. Én kevesebbet beszélek; csak ha lényeges dolgot kell közölnöm.

-A humorérzékünk is különböző. Nekem fekete humorom van, míg neki eléggé fanyar a humorérzéke. Rendesen idegesítő hogy egy poénomra sem reagál, így aztán inkább már egy ideje nem is mondok egyet sem. Én értem az övét, de leginkább ilyen cicás, lovacskás, pónis, kislányos poénokat gyárt, amin én felnőtt fejjel egyszerűen nem tudok nevetni.

-Aztán, úgy vélem 28 éves kora ellenére még mindig valami kislányszinten van gondolkodásilag. Szinte semmit nem tudok megbeszélni vele felnőtt fejjel, amit belsőségesnek érzek. Folyton elvihogja a dolgokat. Egyre kevesebb együttérzést, empátiát vélek benne felfedezni.

-A családommal állandóan van valami problémája. Ha nem beszélek róluk az a baj, ha beszélek, akkor felidegesíti magát a semmin, és az a baj. Hiába mondom neki, fogadja el őket, hisz messze élnek tőlünk, és én is elfogadom az övét, de nem.

-Nem elfogadó. Én 90%-ban elfogadom az embereket olyannak amilyenek. Aztán csináljon mindenki azt amit a legjobbnak érez saját maga számára. Ő viszont mindenkiben lát valami tüskét, amit viszont nekem nehéz elfogadnom, mert saját magát, s ezzel kettőnket állít be úgy mások előtt, mint akik minden lében kanál. Én pedig nem ilyen vagyok.

-Értetlen is. 100x el kell neki valamit mondani mire... akkor sem érti meg. Aztán meg les, hogy miről is van szó... Tipikusan mint a viccekből a szőke nő.

-Figyelmetlen és kétbalkezes, illetve nem fogadja meg mások jótanácsait.

Sorolhatnám még. Az érdekes az, hogy az ő családjával nagyon jól kijövök és megértjük egymást, csak vele nem az igazi. Hiányolom hogy ha belekezdek egy mondatba, a párom fejezze be helyettem, és én az övét, mert egy rugóra jár az agyunk. Hiányolom hogy rá lehessen bízni komoly dolgokat is mert van benne felelősségérzet. Hiányolom hogy ha mondok egy poént, reagáljon rá egy másikkal, és én is az övére.


Huh... Elég sokat írtam. Nem szeretném szaporítani a szót, de azt hiszem a lényeget leírtam, mégha folytathatám is.

2021. ápr. 11. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:
És mit szeretsz vagy szerettél meg benne?
2021. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem is tudom. Eleinte nem jöttek elő ezek a tulajdonságai. Egy normális, intelligens lánynak tűnt, akivel jó volt együtt lenni. Addig fajultak a dolgok míg össze nem költöztünk, és ezt követően kezdtek felszínre jönni az elsorolt dolgai. Persze ekkorra már összefonódások jöttek létre köztünk és a családjaink között. Így kb olyan mintha férj és feleség lennénk, saját családdal.

Jelenleg, ami biztos, hogy egy kedves, bújós, vidám lány a barátnőm, ami szerintem egy jó dolog. De mégis azt érzem hogy mindez nem ellensúlyozza a különbségeinket.

2021. ápr. 11. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!