Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ez már alkoholizmu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez már alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint 2 hónapja ismerkedek egy fiúval, távkapcsolatban vagyunk, hétköznap 2x szokott általában értem jönni és hétvégéket együtt töltjük.

Hétköznap mikor felérünk a lakásomra fél órán belül már tuti nyit egy sört, vagy bort..2-3 doboz sört iszik vagy ha bortnyit, akkor én iszok kb 1 decit a többit ő..Hétvégén is minden nap iszik, van hogy már ebédhez is, pálinka, bor sör..Nekem ez fura, előző párommal mi hétköznap szinte sosem ittunk max 1-2 pohár, alkalomadtán, inkább csak hétvégente.


Túlaggódom vagy tényleg gáz?



2021. márc. 23. 09:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez már függőség, ami a szememben egyenlő az alkoholizmussal.
2021. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Az. Gáz.
2021. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én is voltam ilyen, aztán csak egyre jobban súlyosbodott a helyzet és a legrosszabbakat inkább le sem írnám. Azóta inkább nem iszom alkoholt egyáltalán, mert nekem nem való, rá tudok függni. A barátodnak sem való, mert ő sem tud mértéket tartani benne.
2021. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha hétközben az alatt a két nap alatt is mindig iszik, meg hétvégén is, akkor valószínűsíthetően azokon a napokon is, amikor nem találkoztok (sőt, lehet amikor nem látod, még többet, ezt nem lehet tudni, de látod, melletted is csak ennyire tudja disztingválni magát).

minden nap beverni 2-3 sört vagy egy üveg bort pedig igen, alkoholizmus, ez már nem az alkalmankénti kultúrált italfogyasztás esete.

Én nem vesződnék vele, nem gondolom, hogyha az ismerkedős fázisban sem bírja ki nélküle, (mert ugye lássuk be, ilyenkor mindenki igyekszik a legjobb formáját hozni, aztán később kezdenek csak pozyogni a csontvázak a szekrényből), később csak rosszabb lesz.

Azt sem hiszem, hogy ennyire korai fázisban neked kellene ezzel foglalkozni, avagy ultimátumot adni, vagy ha abba is hagyná a kedvedért-amit kétlek- sokáig húzná nélküle.

másrészről nézd a jüó oldalát, kiderült a legelején.

Ne légy önsorsrontó és ne bajlódj egy alkoholistával, ez nem az a kategória, hogy adni kell neki egy esélyt. Ismerkedési fázisban is végig vedel, semmi kötelezettséged felé, nem tartozol felelősséggel érte egy bimbozó kapcsolatban.

Ha nem akarsz bonyodalmat a legegyszerűbb, ha rövidre zárod. Megmondhtaod kerek perec neki, hogy miért, ahogy reagál rá, az elég sokat elárul majd a jelleméről.

Én megmondom őszintén, ha azt mondja felhagy vele sem vennék ekkora keresztet a nyakamba egy két hónapos találkozgatás után, nem rokonod, nem férjed ezer éve, aki mellett ki kellene tartanod.

Álljon le a piával önmagáért, aztán ha már pár hónapja nagyjából megvan nélküle, ráér akkor társat keresni, mondjuk ezt magától kellene felismernie, nem neked kell az orrára kötni.

2021. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig iszik előtted, akkor valószínűleg ugyanennyit iszik, mikor nem találkoztok, akkor is.

2-3 doboz sör, az kicsit sok.

Borból különösen, hiszen ha jól értem, egy palack (7,5 deciliter) bor elfogy úgy, hogy abból te 1 dl-t iszol. Ő tehát 6,5 dl-t.

Igen, ez alkoholizmus. Valószínűleg még "csak" lelki függőség van, de majd lesz testi is, és tönkremegy az egészsége, leépül a személyisége.

2021. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1 deci bor, vagy 1 sör normális. Amit ez a fickó csinál már alkoholizmus.
2021. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Csak nekem tűnik ez olyan "Balázsos" kérdésnek? Egy nő szemszögéből megfogalmazva.
2021. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki minden nap iszik, már függőségnek vehető, még ha a mennyiség nem is éri el azt a szintet, hogy segg részeg legyen.
2021. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket :)

Nem tettem neki szóvá, csak ismerkedünk, ne kérhetem számon, de aggaszt a dolog, otthon sem ez a megszokott és előző párjaimmal sem, így nem tudtam eldönteni, hogy túlreagálom-e.


Egyébként 32 éves, komoly pozícióban dolgozik, sokat stresszel, gondolom ezzel vezeti le a napi feszültséget :/

2021. márc. 23. 10:26
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen alkohol problémák.
2021. márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!