Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm vegán és elvárja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm vegán és elvárja hogy én is az legyek. Minden vegán (lány) ilyen?

Figyelt kérdés

Nem az a térítgetős fajta egyébként... előtte nem volt ilyen, de miután összeköltöztünk, kijelentette h nem tarthatok húst a hűtőben és a lakásba se, ha meglátja h vmi nem vegán azonnal kidobja. Egyébként finomakat főz, de néha rettenetesen hiányzik h húst egyek. Eddig étterembe jártam heti kétszer de most bezártak az éttermek, rendelni meg nem rendelhetek..

Van olyan pár ahol az egyikük vegán aki kompromisszumra jutott ilyen kérdésben? Esetleg ötletek?


2020. nov. 10. 17:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
A szakítás. Nem tudnék vegán férfival együtt élni.
2020. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

"előtte nem volt ilyen, de miután összeköltöztünk, kijelentette h nem tarthatok húst a hűtőben és a lakásba se, ha meglátja h vmi nem vegán azonnal kidobja"


Ennyi erővel - és amennyibe nem tartod magad alacsonyabb rendű lénynek nála, akkor épp ennyi joggal - te is mondhatod neki, hogy nem tarthat nem állati eredetű készítményeket sem a lakásban, sem a hűtőben, és ha ilyet meglátsz, kivágod a kukába.


Vagy választhatod, hogy átmész papucsba (csúnyább kifejezéssel élve puhap..cs leszel), és mindent úgy csinálsz ezentúl, ahogy ő akarja és elvárja.


Utóbbi esetben pár hónap alatt eléred, hogy tudat alatt már nem fog férfinak tekinteni, és éltek együtt addig, amíg előbb-utóbb le nem cserél valakire, akire majd férfiként tud tekinteni, mert van önálló akarata, és nem tudja a kénye-kedve szerint irányítani.

2020. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Szia, én vegetáriánus vagyok, a férjem nem az. Szerencsére ő is szereti a zöldséges ételeket, amiket főzök, de néha szoktam csak miatta húst is készíteni, természetesen azt rendel és étteremben ha megyünk is azt eszi, amit akar (mondjuk van, hogy ő is vegát eszik). Eddig a munkahelyen ő is húsosat evett, szokta mesélni, ha betolt vmi durvát, de ez egyre ritkább. Sose erőltettem, párszor már mondogatta, hogy akár egyszer ő is vega lesz, de szerintem még nem komoly. Plusz tejterméket, tojást én is eszem, tehát nem annyira "durva". Nem titkolom előtte sem, hogy egészségesebbnek és fenntarthatóbbnak tartom a vega étkezést, de nem gyerek, hogy én mondja meg, mit egyen. Van két kicsi gyerekünk, és nekik is készítek húst, már ha megeszik. Szóval szerintem a barátnőd lehetne toleránsabb, jó esetben még éveitek vannak a formálódásra... jó esetben.
2020. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

"kijelentette h nem tarthatok húst a hűtőben és a lakásba se, ha meglátja h vmi nem vegán azonnal kidobja."

Te ezt komolyan hagyod? Ennyire papucs vagy? Ha én ebben a helyzetben lennék, akkor lenne külön polcunk a hűtőben. Bevásárláskor pedig mindenki vesz, amit szeretne, otthon pedig a megfelelő polcra kerül. A főzés már nem ilyen egyszerű, de azt is meg lehet oldani, csak akarni kell.

Én a helyedben beszélnék vele, hogy te is hadd éld az életed ahogy te szeretnéd, ha ez nem tetszik neki, akkor otthagynám a francba, mert ez így nem párkapcsolat.

2020. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez elég durva. Pedig én vegetáriánus vagyok. Amúgy szerintem a vegánok jobban hajlanak fanatikusabban képviselni a nézeteiket, mint a vegetáriánusok, tehát lehet, hogy valóban nehéz olyan vegánt találni, aki nem akar téríteni. Én nem erőszakolom rá a családomra a nézeteimet. Én is ettem állatokat 37 évig, 5 éve értem meg arra az elhatározásra, hogy én ebből kiszállok, akkor is, ha éhenhalok, akkor is, ha nem, mert az állatok a barátaim és ez a rendszer nem tetszik. Másoknak is meghagyom a döntés jogát, így a családtagjaimnak is. De én annyira szélsőséges nem vagyok, hogy se méz, se tojás, se tejtermék - bár ez utóbbi tényleg nem mindenkinek egészséges. Értem azt is, hogy miért tiltják a vegánok és tényleg borzalmas a nagyüzemi állattartás, de én személy szerint éhenhalnék tojás és tej nélkül. Tisztelem, aki meg tudja valósítani, de nem vagyok erőszakos térítő.
2020. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Rendelsz és megeszed.
2020. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%

"ha meglátja h vmi nem vegán azonnal kidobja"


Amikor ez elhangzott, annyit mondtam volna neki, hogy ha ezt előfordul, akkor az első ilyen eset után szólni fogok, hogy másnapra pótolja, amit eldobott.


És egyúttal közölném, hogy neki is szabad akarata van, de legyen tisztában a tettei következményével: a második ilyen eset után elköltözöm, és onnantól fogva azt tart a hűtőben, amit akar.


Gondolom, te is felfogod azt, hogy ez a kérdés rég nem az étkezési szokásokról szól, hanem arról, hogy szabad akarattal rendelkező embernek tart-e a párod, és tiszteletben tartja-e a saját életedre vonatkozó döntéseidet, vagy igényt tart arra, hogy átvegye az irányítást a téged érintő kérdésekben.


Amúgy te költöztél hozzá?

2020. nov. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Camorri ***** válasza:
97%

Nos mint sokan írták ugye, hogy vagy papucsnak akar, vagy szakítani.

Miért? Elvégre Ő is húsból van. Szóval Ő se lehet otthon.

Állj a sarkadra, és ne hagyd magad.

Persze nem azt mondom hogy mostantól mindig az legyen amit Te akarsz, hanem kompromisszum! Pl, legyen heti 1-2 nap amikor húst szeretnél NEM étteremben hanem otthon enni.

Vagy ha neki ez nem tetszik, akkor legalább ha rendelsz valamit ne keljen kidobnod, hanem legalább másnapig tárolhasd és megehesd.

2020. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

A te kolbászod sem kell neki?

🙂 ez amúgy nagyon fanatikus, vissza kéne fogni magát.

2020. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%
A punci nagy úr! Vannak akik háborúkat indítottak érte, te meg egy retkes brokkolit nem tudsz beverni, hogy elkussoltasd?
2020. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!