Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nárcisztikus az exem,elhagytam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus az exem,elhagytam három hete,de napról napra rosszabbul vagyok,mikor lesz ez jobb ?

Figyelt kérdés

Aki tudja,milyen egy Nárcisztikus pasi,annak nem kell elmagyarázni.

Nem,nem én diagnosztizáltam,hanem mikor vége lett, beszéltem egy exèvel,ő mondta el hogy igazi nárci,egyszer miatta elment orvoshoz is,de nem képes belátni hogy gond van vele,így az első találkozó után abbahagyta a ezelőtt én erről nem is hallottam,de most egész nap ezután olvastam,és minden egyes pont illik rá,kivéve a verés,sosem bántott az exèt viszont többször is ..

3 hete megmondtam neki hogy vége.

Ne tudjátok meg hogy hogyan beszélt velem,elvette a pénzem és mikor számon kértem,megkérdezte milyen pénzről beszélek.

Teljesen tönkre mentem azóta,nem múlik a fájdalom,nem keres,hiába írok neki nem reagál.

Néhány napja mindnehol tiltottam,azóta még szörnyebben érzem magam.

Mikor lesz ez jobb ?

Hogyan tudok ettől az érzéstől megszabadulni?

Hiányzik ,de gyűlölöm,el akarom felejteni mégis mindig rá gondolok csak.

Sok sok év után végre szeretet ,törődést kaptam...most itt állok egyedül,pénz nélkül,testileg lelkileg lepukkanva.

Mikor lesz jobb ?

Kérem,aki volt ilyen helyzetben,segítsen

Mitől lesz jobb?

Nem bírom már ezt 😭😭


2020. aug. 9. 16:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy inkább sok nő nem elég jó szeretőnek."


Túl a dolog morális részén, hogy van tartásom és gerincem, ezért nem lennék soha partner egy másik érző lény átverésében, más nőnek a használt fehérneműjét se venném fel tíz mosás után sem, nemhogy a szexuális partnerével szexeljek - a gondolata is taszít.


Kérdező, mennyi pénzedet vette el az exed, és hogy fért hozzá?


A helyedben azért tennék feljelentést, akkor is, ha nehéz, vagy lehetetlen bizonyítani, hogy kölcsönadtál neki. Nincs rá legalább olyan tanúd, aki tud erről?

2020. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan másfél év után kezdtem jobban lenni, de még ma is van hogy gondolok rá és bizonyos dolgok triggerelnek továbbra is (szerencsére egyre kevesebb). Már nem úgy ahogy akkoriban, de ez elég sok kutatással, szenvedéssel és fájdalommal járt.


Szakembert és kezelést, nárc témában való elmerülést (cikkek, mások tapasztalatai, filmek, könyvek, sorozatok), a magadra való koncentrálást (önfejlesztés, alkotás, a múltadra való reflexió, pl. miért tudott olyan könnyen behálózni) ajánlom és idővel jobb lesz. Sajnos ez nem olyan mint egy rendes szakítás, sokkal többet kell foglalkozni vele, vagy egy életre tönkre tehet. Valójában nem szerelem amit érzel, hanem addikció, amit a viselkedésével alakított ki és traumás kötődés van köztetek, amit belső munkával fel kell oldani. Ez hosszú idő és nagyon sok türelem kell hozzá.


Ajánlok továbbá nárcokkal és személyiségzavarokkal kapcsolatos fórumokat (külföldiből jó pár ilyen van), nagyon sokat segít hogy látod más miken megy keresztül és ugyanazokat írja amik veled történtek. Másrészről feltudsz készülni a következő lépésére, mert elég nagy eséllyel megkereshet egyszer, ahogy mondta is az ex. Akár közös ismerős által, vagy valami kamu profilról figyelgetve, bármi lehet és bármit behazudozhat megint.

2020. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy most nagyon el vagy de próbálj valami hobbit keresni az hidd el segít. És napi szinten keress apró örömöket és ezt elalvás előtt gyüjtsd is össze.


Munkád van? Szóval a kérdésem lényegében ugye nem az utcán vagy?


Ami segíthet hogy apró örömöket keresel, hobbikat és kezdj el örülni hogy szerencsésen ki tudtál lépni ebből a rossz kapcsolatból.


Tudod milyen jó érzés csak úgy sétálni egyet vagy látni ahogy a fák levelei rezegnek? Próbálj arra gondolni mikor még kisgyerek voltál és milyen könnyen tudtál rácsodálkozni gondtalanul szép dolgokra.

2020. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok,egy albérletben vagyok egy másik városban,senki, még a családom sem tudja a címem.

Munkám van,hála istennek,de elég sok pénz van nála, autóra gyűjtöttünk,úgyhogy több száz ezer forintról van szó.

Bizonyítani nem tudom ,vagyis ott volt egy srác mikor konkrétan 300 ezret adtam neki,de az ő legjobb haverja,így nem fog mellém állni.

De igazad lehet,lehet egy jogászt meg fogok kérdezni.De a rendőrség azt mondta,hogy azt is állíthatja,hogy arra adtam a pénzt,hogy festett nálunk (újítottuk fel együtt a házat ahol közösen laktunk )

Szóval el vagyok veszve ebben az ügyben,de talán még most sem késő feljelenteni.

Ezen még gondolkodom.

Miután egyszer csúnyán elmondtam mindennek,mondtam hogy tolvaj vagy és feljelentelek,akkor utána még beszéltünk,és azt mondta,hogy örüljek,hogy egyáltalán beszél velem,mert én rendőrrel fenyegettem és neki idő kell hogy ezt megemèssze.Elsőre én is sírtam,hogy szegényt így megbántottam...ez is a hatása,amit tett belém.

Hiszen ő lépett le a pénzemmel, ő hazudott nekem hónapokon át,és neki kell idő hogy megemèssze?

És hogy ő nem mer velem kettesben lenni, még nem tudna velem találkozni...?!wtf?!

Sok minden világos lett számomra, mindenért magam hibáztattam,amikor nem írt vissza, akkor is azt gondoltam,hogy biztos tettem valamit,amiért nem ír nekem,megint megbántottam...borzalmas mi lett belőlem.

Volt hogy egy közös munkahelyről is azért küldtek el minket,mert egyik este együtt dohányoztam az egyik pincér sráccal,de kb másfél méterre állt tőlem,és kiabált velem, hogy én hogy gondoltam ezt,ki kellett mennem és meg kellet mutatnom hogy én hol álltam és a srác hol állt.De ő csak mondta és mondta...másnap megfenyegette a srácot aki szólt a főnöknek és elküldött minket.

Először azt hittem csak féltékeny,de ez is a nárcizmus tipikus jele.

És az hogy a barátnőmmel sokat voltam,jól éreztem magam vele,és ő ezért fröcsögő nyállal ordított hogy válasszak,vagy a barátnőm vagy ő.. sírtam,és mondtam soha többé nem megyek hozzá csak ne kiabáljon már velem.Egy óra múlva azt mondta hogy természetesen nem kell választanom,de ezek után már nem mertem vele barátkozni,és azóta sem bocsájtotta meg nekem a barátnőm.

Tudnék mesélni...és tudom hogy az anyukám is mérgező személyiség,otthon is rengeteg gondom van,talán ezért tudott ennyire behálózni.

A volt barátommal 5 évet voltam együtt,az a szakítás nem fájt ennyire mint ez.

Szörnyen érzem magam.

Ma,hogy olvasok erről,már tisztábban látok,de fáj minden,és igen,talán az is hogy nem ír vissza,ez is megőrjít.

Legalább annyit írna hogy kopj már le,de semmire, még ennyire sem méltat..se önbizalmam,de egyéniségem,semmim sincs már.

Itt ülök egyedül a lakásba,eddig,e héttel ezelőttig még az esküvőm terveztem,most pedig reggeltől estig zokogok,hogy milyen horrorfilmet nézek én...

2020. aug. 9. 20:08
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Legalább annyit írna hogy kopj már le,de semmire, még ennyire sem méltat..se önbizalmam,de egyéniségem,semmim sincs már."


Ez normális, olyan mintha kiszívta volna a lelked. Most egy baromi nagy ürességet érzel, de szép lassan el kell kezdeni betömni a régi dolgaiddal (és újakkal, pl. különböző érdeklődési körök vagy tevékenységek), amik azzá tettek aki voltál. Ugyanúgy létezik az a személy, csak egy hatalmas sebet kapott, ami miatt gyógyulnia kell.


Ez a 3-4 héttel utáni rész a legnehezebb időszak, mert a kezdeti fellélegzést, amikor úgy érezted hogy végre szabad vagy, felváltja az egyre erősebb félelem és a benned lévő ürességtől való menekülni akarás, annak a kényszeres és minél gyorsabb betöltésre való hajlama. Két probléma általános ilyenkor, vagy visszamennek a nárchoz, mert nem bírják, vagy másokból "szippantják" ki a figyelmet (pl. rögtön új kapcsolattal vagy ismeretségekkel), mert annyira áhítoznak iránta.


Ilyenkor még az agyad teljesen lüktet és lényegében elvonási tüneteket produkál, ahhoz szokták hasonlítani a folyamatot, mint mikor a drogról szoknak le. Szinte kötelezően szokták a szakembert ajánlani egy ilyen kapcsolat után, aki segít egyenletesen haladni azon az úton, amin egyszer kijössz egyből. Nem szabad viszont siettetni.

2020. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ahogy írta az egyik válaszoló ez nem olyan mint egy szimpla szakítás. A barátnődet nem tudod megkeresni? Biztos megérti ha elmondod neki amit nekünk leírtál. De szerintem lehet segítségre is lenne szükséged hogy ki tud beszélni magad.


Van tartalékod amúgy?


300 ezer forint sok pénz nem kéne hagyni. Beszélned kéne a csávó exével hátha ő tudna neked segíteni ha már csak el mondja mit tett vele az már lehet sokat segítene mikor megkeresel egy jogászt. Szerintem egy jogásszal kéne beszélned hatha tudna segíteni.

2020. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ja csak azt elfelejtette mondani a rendőrség ha azt állítja azért büntizhetik is hogy nem adott neked számlát a festésről. Érted mit akarok ezzel mondani?
2020. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Mondta a rendőrség,és ma írtam és a Navnál egy feljelentést,hogy nem adott számlát...kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye.

Az exèt verte,többször is megverte,de sosem fog nekem ebben segíteni,pont ezért,mert fél tőle.

Én is mondtam neki, hogy fogjunk össze,de nem akar rendőrségre menni,nem akar ügyet,neki van most egy 3 hónapos kislánya ,és fél,ami érthető.En is félek,de mindent meg fogok tenni,hogy egy kicsit valamit visszakapjon.. tudom a bosszú is csak rá foridott energia,de hidd el,nem csak ez a 300 ezer forint van nála,ez csak egyik része😞

Most két hétig éjjel nappal dolgozni fogok,vasárnap kivételével,hála istennek most sokan vannak Szabin,így egy kicsivel többet tudok keresni.

Kell még egy két dolog az új albérletbe.

Szóval a következő 2 hétben nem tudok orvoshoz menni,de ha azután is úgy érzem még,hogy szükségem van rá,akkor mindenképpen keresni fogok egyet.

Nem akarok visszamenni hozzá..nem fogok neki elkezdeni könyörögni,mert csak akkor jönne vissza,ha bocsánatot kérek ezerszer milliószor és leírom milyen csodálatos milyen okos szép..úgy 2 hónapja szakítottunk,akkor ezt csináltam,és vissza is jött,és ez lett a vége...most nem könyörgök,csak a pénz miatt írtam neki,hát a csenddel ver,és mondja mindenhol hogy én pszichopata vagyok és fél tőlem😞Már nem akarok róla hallani,holott bele halok ha eszembe jut hogy mást ölel,mást csókol,de nem fogok soha de soha visszamenni hozzá,nem tudom ezt csinálni,tönkre mentem.

Szép vékony lány voltam,tele célokkal boldog voltam jókedvű ...most totálisan más lettem,hiztam,boldogtalan vagyok,szenvedek, igénytelen lettem...semmihez nincs kedvem fáradt vagyok állandóan nem alszom jól.

Nagyon hosszú út áll előttem,de legalább nektek hála tudom,hogy mire kell számítani.

Szerintem eddig az volt a baj,hogy siettettem a dolgokat,tegnap is egész nap azt mondogattam magamba,hogy legyen már vége miért tart eddig

De ezek szerint hagynom kell,hogy a maga szép folyamata történjen.


15-ös,másfél év?

Ennyi ideig tart ?

Neked ez idő alatt sikerült nemet mondani?

Vagy nem is keresett közben ?

Jelentkeztem most 2 Facebook csoportba és folyamatosan olvasok a neten.

Esetleg filmet,vagy sorozatot tudsz ajánlani a témában ?


Köszönöm nektek,a legjobb helyre írtam ❤️❤️

2020. aug. 9. 21:47
 19/27 A kérdező kommentje:

Ja,és nem,nem szeretnék új kapcsolatot,viszont egy olyan kérdésem lenne hogy van egy nagyon jó barátom,azt mondta ha akarom, kiírhatjuk Facebookra hogy egy pár vagyunk ,talán ezzel is bántani tudjuk őt.

Lehet gyerekes,de ez jó megoldás lehet ?


A barátnőmmel beszéltem már,annyira aranyos volt.

Elhivtam a héten magamhoz,hogy töltsünk együtt egy napot,mindent csak mi ketten beszéljünk meg

Igent mondott.

Remélem sikerül rendbe hozni

2020. aug. 9. 21:50
 20/27 anonim ***** válasza:
15-ösnek teljesen igaza van több idő mint egy szimpla szakitas. Ha valaki kimenekult ebbol annak legfokeppen az onertekeleset kell ujraepitenie es ezert hosszu folyamat.
2020. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!