Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak olyan párok ahol az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak olyan párok ahol az egyik fél szellemileg sérült?

Figyelt kérdés

A másik fél pedig teljesen egészséges? Hogyan fogadják el őket az emberek? Ki vannak téve rosszindulatú megjegyzéseknek, bántásoknak, értetlenkedő tekinteteknek?

hogyan reagálnátok rá, ha ilyen helyzetben titeket alázna meg valaki?


2010. aug. 3. 00:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
2:03-as vagyok. Hagyjuk a "bármikor-rádeshet-3-kamion" demagógiát, igen: mindenkivel történhet baleset, de ha abban szellemileg sérül, akkor hiába ölel utána ragaszkodóbban és hiába bájos az együgyűsége, nem fog tudni veled olyan dolgokról beszélgetni, amik most - egészséges emberként - lényegtelen apróságnak tűnnek, de ha hirtelen eltűnnének a kapcsolatból, megéreznéd a negatív hatását. Hiába tisztelendő a szeretet-központúságuk, ha utána nem fogja tudni 3 napnál tartósabban megjegyezni a köztársasági elnök nevét, nem képes, csak segítséggel levinni a szemetet és segítened kell bedugni a kulcsot a zárba, és akkor kihagytam a sorból a művészeteket, a kiállításokat, az újságolvasást, és akkor remélem nem kell folytassam a sort. Az eredmény továbbra is az, hogy akinek mentálisan kielégítő egy szellemi sérülttel alkotott kapcsolata, annak baj van a fejével - minden rossz szándékom nélkül.
2010. aug. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Testi sérült emberrel simán járnék, szellemi sérülttel viszont nem. A párkapcsolatnak többek között az a lényege, hogy mindenben a társam tudjon lenni a partnerem. Például, komolyabb dolgokról is lehessen vele beszélgetni, legyen művelt, megértse a problémáimat, segítsen, lehessen vele programokra, társaságba járni, stb. Ez NEM azt jelenti, hogy lenézem a szellemileg sérült embereket, hiszen nem tehetnek róla. De ha csak ragaszkodásra, és szeretetre vágynék, akkor vennék egy cicát, vagy kutyát. Megmondom őszintén, fogalmam sincs, egy úgymond egészséges embert mi vonz egy értelmi fogyatékoshoz. Azzal semmi probléma, ha két sérült ember egymásba szeret, hiszen hasonlóképp látják a világot, csak a gyermekvállalást kell erősen mérlegelni.
2010. aug. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

07:33 ezek alapján, hogy tudjon mindenrőúl beszélgetni veled, legyen mindenben a társad, az egészséges csajok 99,9%-a nálam kiesne. Mert legtöbben nem szeretik a focit, én viszont igen. Legtöbben nem értenek a rendszerinformatikához, pedig az a munkám, ezáltal arról sem tudnék velük beszélni. De még ha az előző kettőben otthon vannak, a csillagászat tutira nem érdekli őket, ami amúgy a hobbim. Pedig egészégesek.

Tudod, az ember jobb esetben nem IQ-teszt alapján választ párt. Lehet, hogy egy szellemileg sérült csajjal esélyem sincs a relativitás-elméletről társalogni, de ez igaz egy átlagos egészséges csajra. Ha meg ő valamiben jártasabb, akkor neki lehetne ugyanez a kifogása ellened. Szóval pajti, Neked lehet, tényleg jobban jönne egy macska vagy egy kutya, mint egy nő.

2010. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kösz, de nem vágyom nőre, mert hetero vagyok. :) Ettől függetlenül matematikus, és érdekel a csillagászat is, de ezekről ritkán beszélgetünk. Nekem fontos, hogy a férjem értelmes, és mindenben a társam, ha másnál ez nem szempont, az az ő dolga. Fene tudja, valamiért jólesnek az olyan apróságok, hogy le tud szaladni egy kifliért, és nem verik át ötezer forinttal, hogy átveheti az ajánlott leveleimet, és nem dugja el, vagy nem az akváriumba dobja, hanem odaadja, hogy megbeszélhetem vele azt, hogy hová menjünk nyaralni, hogy vehet fel pénzt a bankból, hogy van önálló jövedelme, hogy el tud menni szülői értekezletre, hogy tanul a gyerekkel stb. Ja, és még a rendőrség sem visz el, ha szexelünk, mert nem bűncselekmény. Aki szellemileg sérült emberrel teszi, az akár büntethető is, a körülményektől függően.
2010. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

02:03

nem keresem a szellemi sérültek társaságát, így alakult. pszichológusra nem nekem van szükségem, hanem azoknak akik 120 kilós férfi létükre női ruhába bújnak, és kifestik magukat, aztán előadóművésznek nevezik magukat, azoknak a szülőknek, akik részegen rendszeresen megverik, megerőszakolják a gyermeküket, azoknak az aljas, agresszív embereknek, akik védtelen állatokat kínoznak, azoknak, akik minden hétvégén beszívva fekszenek a saját hányásukban, azoknak akik élvezik ha rájuk kakálnak stb.

az, hogy én szeretek egy tisztalelkű, kedves, jóságos embert, aki történetesen a balesetei következtében kicsit nehezebben rakja össze a fejében a gondolatokat, az nem jelenti azt, hogy én szorulok segítségre.

elég baj az nekem, hogy nem merem felvállalni ezt a kapcsolatot, mert a gyenge lelkem fél az emberek ocsmány reakcióitól.

2010. aug. 3. 15:21
 16/16 anonim ***** válasza:

Icsanyám egyik barátnőjének férje autista. A nő nagyon józan, harmonikus természetű, borzasztó értelmes, és az érzelmi intelligenciája is abszolút helyén van.

Felneveltek két okos és egészséges gyereket.

Miért kell rögtön ítéletet mondani arról, aki nem egy átlag palihoz köti az életét?

2012. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!