Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor derül ki, ha egy gyermek...

Mikor derül ki, ha egy gyermek szellemileg sérült?

Figyelt kérdés
Pusztán érdeklődésből tettem fel a kérdést, nem érint egyelőre, egy tv műsort láttam ilyen gyerekekkel, nagyon megérintett a dolog. Már pár hónapos korban látszik, vagy csak kisgyermekkorban derül ki?
2010. szept. 29. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Nem tudom. De sztem vannak babák, akiken már pici korban látszik, hogy vmi nem stimmel. Nem olyan érdeklődő, nem úgy reagál dolgokra,lassabban fejlődik, hasonlók. Viszont biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok is, akiknek csak nagyobb terheléskor, pl. iskolába kerülés derül ki, hogy képtelenek ekkora szellemi teljesítésre.
2010. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
gondolom, ez függ a sérülés fokától is.
2010. szept. 29. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresztfiam autista, ő telljesen átlagos kisbaba volt, gügyögött, sírt, játszott. Kb egy éves kora után kezdték sejteni a szülei, hgy valami baj lehet, nem foglakozott semmivel, csak ült egyhelyben és sikítozott, nem kezdett el beszélni, nem lett szobatiszta. Most 8 éves és még mindig pelenkázni kell, nem beszél csak sikogat. Szegény elléggé sérült és a fejlesztő suli sem segített eddig sokat!
2010. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Kb fél éves kor fele lehet sejteni. Van 2 ismerősöm is akinek sérült gyereke van és ennyi idősen sejtették, hogy valami baj van.
2010. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Down-kórt pedig már az anyaméhben is ki lehet szűrni, de ha nem, születés után nem sokkal már "látszani" kezd szegényeken :(
2010. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy baráti pár, nekik sérülten született a kislányuk. Tulajdonképpen már a születésétől észre kellett volna venni, de ők csak úgy nyolc hónapos kora körül kezdtek foglalkozni azzal, hogy valami nem stimmel. Pl. ez a kisbaba abszolut nem tartott senkivel szemkontaktust, mindig megfeszülve, szinte c betűt formálva volt a teste, később pedig az a jellegzetes üres tekintetű vigyor. (nem tudom másképp leírni)
2010. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Hát először is, olyan nincs, hogy szellemileg sérült, csak olyan, hogy értelmi sérült valaki, vagy mentálisan, stb.

Az meg, hogy mikor látszik... Vannak olyanok, amik már újszülött korban, más dolgok pedig akkor kezdenek látszani, amikor a baba nem fejlődik azonos ütemben a kortársaival. Persze vannak eltérések, de minden ilyen fejlődéssel kapcsolatos dolognál (pl. mászás, beszéd, stb.) meg van az, hogy legkésőbb mikor kezdi el egy ép gyerek, és ha még akkor sem kezdi el, akkor már lehet gyanakodni, hogy valami baj van.

2010. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!