Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most dobjam ki? Mit csináljak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most dobjam ki? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A párom valószínűleg hónapok óta a szemembe hazudik!

Volt egy munkahelye,októberben kezdett, de januárban elküldték létszámleépítés miatt. Azért őt, mert akivel egy műszakban van, kiment az Egyesült Királyságba melózni.

Tudom, hogy már ez is hülyén hangzik, de elhittem. Azóta sem talált munkát, mert akit felhív - mert mondom neki, hogy hívja fel - az vagy nem veszi fel, vagy túl sok gyakorlati időt kér, ami ugye neki nincs.

Tegnap megtudtam, egy jó barátomtól, hogy akkor nem volt annál a cégnél leépítés, és hogy beszélt avval a fickóval, aki a !párommal egy műszakban volt! (aki ugye kiment Angliába), és ő a mai napig ott van.

Az "Angliába dolgozó srác" kérdezte meg a barátnőmtől, hogy az én párom talált-e már valami munkahelyet, ahol jobban fizetnek. Barátnőm teljesen értetlenül állt a hallottak előtt, és előadta a fenti sztorit. Hát a srác közölte, hogy az én "igazmondó" pasimat nem elküldték, hanem felmondott, merthogy kevés volt a lóvé--azt hozzáteszem még, hogy a minimálbért minden hónapban kézhez kapta!

Most szerintetek mit tegyek? Járt már valaki ilyen, vagy hasonló cipőben? Vagy csak én vagyok ilyen hülye, hogy csak tűrök és tűrök?


2010. aug. 1. 09:39
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hát igen, még kapta a segélyt, addig más adójából élt.

Engem is az bánt a legjobban, hogy hazudott. Hogy higgyek el ezek után akármi neki?

Próbáltam hívni mezőgazdasági munkára, de nem jött, mert csinálja az anyjáék házát, meg fáradt, meg nem fog annyi pénzért (500Ft/óra) olyan melegben gürizni...stb.

És hiába mondtam neki, hogy én is szívesebben csücsülnék egy tiszta, légkondis irodában, és gépelnék, vagy iktatnék, minthogy a koszban, porban kapáljak a földön, de hát ha ez van, akkor ezt csinálom. És nem hatotta meg.

2010. aug. 1. 12:16
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Azért jobb volna a másik fél álláspontját is hallani.


Egy példa:

A szomszédom távkapcsolatban élt egy nővel egy ideig. Majd engedett az egyre erősebb hisztérikus követelésnek és oda költözött a nőhöz, valami távoli, eldugott faluba. Ott hagyta a jól fizető munkáját, a barátait, mindent a szerelemért. Az Isten háta mögött sajnos nem talált munkát, egy papucs lett, egy lenézett szolga a lány és a családja számára.

Ezt a verziót én hallottam a szomszédomtól és a családjától.

A lány és az ő családjának a verziója (én is olvastam, amit a szemére vetett a nő): Ide költözött az a semmirekellő, élősködött, mindent tönkretett, egy nyavalyás állást sem tudott keríteni magának, a lusta disznó, egy senki.


Hogy a történet ne legyen lezáratlan, a szomszédomat még a nő hagyta ott, egy gazdag férfiért.

Azóta ez a "mocsok lusta senki" szomszédom visszajött, talpra állt, keményen dolgozik, néhány hónap alatt összehozta a lakásra, új autóra valót.


Szóval, nekem a kérdező történetéből az áll össze, hogy a férfi csúnyán összeveszhetett a munkaadóval, de ezt otthon nem merte bevallani(talán mert félt, hogy kap a pofájára?). Azóta pedig nehezen talál munkát, ami pedig egyesek számára notórius munkakerülésnek tűnik. Válság van. Ez van. Azért nem hibáztatom, hogy nem megy el a mezőgazdaságba dolgozni, lehet, talán nem ért hozzá. Ha elveszíteném a munkám én sem mennék el traktort vezetni, kaszálni vagy trágyát rakodni, mert gépész vagyok.

2010. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Minden elismerésem a szomszédodé, hogy volt ereje talpra állni.

Ez csak egy a sok közül, volt neki másik munkája is, ahol a szakmájával kellett dolgozni, de az sem tetszett neki...a pénz és a társaság meg a korán kelés miatt. És ez NEM 1 esetben volt így.


Nem vagyok egy hárpia, tőlem senki nem szokott "kapni a pofájára", de egy idő után én is besokallok!


Én sem traktort vezetni küldtem voltan, csak kapálni akartam hívni, amihez nem kell nagy IQ, a gazt akárki ki tudja vágni. Paprikaszedés is indul hó végén, de oda sem jön, pedig az sem egy nehéz munka. A tescos árufeltöltő munka nem tetszik neki, a szakmájában sem szeret dolgozni, a mezőgazdaságban sem, de tanulni sem akar.

2010. aug. 2. 10:38
 14/22 anonim ***** válasza:

Én írtam le a szomszédom esetét.

Nem is gondoltam, hogy hárpia lennél, nyilvánvalóan jót akarsz, a párodat sem ismerhetem, csak azt írtam le, ami a fejemben összeállt.


Valami oka csak van, hogy ilyen a hozzáállása.

Azzal, hogy mindig felhúzza az orrát, a túlzott büszkeségével takargat valamit:

Talán lelki válságban van és depressziós, vagy egyszerűen valamiért hatalmas benne a feszültség.

Mindig van valami a háttérben.

El kell érned, hogy megnyíljon előtted.


Egy biztos, ha a párom közös munkára hívna, nem mondanék ellent.

2010. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ki kell számolni a közös háztartás költségeiből a rá eső részt, és szigorúan bevasalni rajta.

Megmondani neki, hogy kibúvó csak akkor van, ha látjátok a jószándékot a részéről, ennek ellenére nem sikerül munkát találnia. Ebben az esetben is legalább a lehetőségeihez képest köteles hozzájárulni a kiadásokhoz.

Ha valami mégis másként történne, fájdalmas búcsút kell venni tőle.


Lehet úgy is élni ahogy ő szeretne, meg úgy is ahogy Te, de a kettő biztosan nem összeegyeztethető.

Addig kell tisztázni a dolgaitokat, ameddig nem merültök bele túlságosam, később még nehezebb lesz.


Az én véleményem egyébként az, hogy azonnal szakitanod kéne vele, de ez egyáltalán nem mérvadó. Te sokkal jobban ismered a helyzetet.

2010. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Miért nem őt kérdezed meg? Valószínüleg tudja, hogy nem értenéd meg, ezt alátámasztja, hogy te ezért már szakítanál is vele. Valószínüleg jól ismer és tudja, hogy nem lehet őszinte veled.


Abba is gondolj bele, hogy vannak emberek akik többet akarnak az élettől és nem adják el magukat szarért hugyért és bizony tartják magukat valamire. Ha többen így gondolkodnának talán nem itt tartanánk, de ehelyett azt látom, hogy piti pénzekért elvállalnak minden szart, de nem azért mert nincs más, hanem azért mert ez egyszerűbb mint keresni valamit ami a kvalitásuknak megfelel. Ez az igénytelenség. Te is minek tanuált ha aztán nem hasznosítod azt a tudást? Persze tudom nincs munkalehetőség. Magyarországon szerintem csak az nem dolgozik aki nem akar!

2010. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Egyébként mihez ért mivel foglalkozik? Mivel tölti az idejét?
2010. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is szégyelte előtted bevallani,hogy felmondott,és nem talált munkát.De ez még 1-2hónapig rendben is lett volna,ha mostanra már lenne állása,és az addig nálatok felélt időt,az új fizetéséből ki is fizeti visszamenőlegesen.

Mivel már nem bízol meg a párodban,jobb ha hagyod,és továbblépsz,és keresel egy dolgosabb férfit,aki nem szégyell bevallani semmit.23n

2010. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem ha valakinek igazán szüksége van a munkára, az talál. Engem ebben az évben 3 helyre hívtak dolgozni (egyikre sem panaszkodom, konkrét fizetést az egyiknél mondtak is: 140ezer).


Mindegyiket el kellett utasítsam, mert tavaly júniustól van munkám, és mivel ez az év sűrű lesz megigértem a főnöknek, hogy ha pörögnek az óraszámok akkor maradok. (amúgy tavaly érettségiztem)

Nem kapok sokkal többet mint a kérdező (600/óra), de nem olyan fárasztó és sokat lehet bevállalni. Mindezek mellett egy ismerősünk kibővítette a házát. Amikor éppen csinálta és nem melóztunk, akkor neki segítettünk (alaptól a tetőig)

2010. aug. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez a bizalomról, a jövőről szól.


Három éve vagytok együtt, közös háztartásban, és ilyesmit eltitkolt előled. Hogy lehet ezek után számítani egy ilyen emberre? Hogy lehet családot, gyereket vállalni olyasvalakivel, aki ennyire lesz*ar mintent, és lusta?


Csak egy példa: bár 2 egyetemre is járok, mindig is dolgoztam mellette, már most is jól kereső fejlesztő vagyok, mégis, ha volt egy kis időm, elment a moziba pénztárosnak. Aki akar, az dolgozhat. Szerintem tedd lapátra, főleg, hogy ilyen szorgalmas csajszi vagy. Csak visszahúz téged, így nem mentek majd semmire az életben.


22/F

2010. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!