Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Itt a vég? Te tudnál így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt a vég? Te tudnál így tovább vele élni?

Figyelt kérdés

Na szóval...tettem fel ide egyszer kérdést.


Arról meséltem,hogy a barátom mennyire szerelmes,hogy sosem szakítana,mindenben előtérbe helyez,lesi minden kívánságom,szinte mindig minden úgy van,ahogyan én szeretném.


Minden vágya az,hogy velem élje le az életét. Megkérte a kezem is,de a mi korunkban ezt nem lehet annyira komolyan venni. Mert ő 18 éves, én pedig 17.


Nos,tegnap viszont megkérdezte,hogy ugyanúgy szeretem-e,mint az elején,meg hogy szerelemből szeretem-e.

(Bevallom,néha azt éreztem,hogy szerelmes vagyok,néha meg azt,hogy nem. Szakítani én sem tudtam soha,ahogyan ő sem.)

Tehát válaszoltam neki. Aztán persze visszakérdeztem.

Azt mondta,hogy nem érzi már azt a hatalmas lángolást,de még szerelemből szeret. Csak mondjuk már nem 100%,hanem mondjuk csak 80%.

Mikor megkérdeztem,hogy mi értelme együtt maradnunk akkor,hiszen most közöltük ezeket egymással és amúgy is sokat veszekszünk,arra azt mondta,hogy de ő szeret éés szerelemmel szeret és velem akarja leélni az életét akkor is. Hogy neki nem kell más,mert senkit se tudna ennyire szeretni,szóval hogy én kellek neki.

Ja,meg hogy a gyűrűt,amit kaptam tőle,ami elvileg eljegyzésigyűrű,azt ő szerelemből adta (kb. 2hónapja) és nála azóta sem változott semmi.

Na mit gondoltok erről? Engem ez elszomorít,én sose gondoltam volna,hogy ő egyszer ezt fogja mondani nekem. Félek,hogy ez csak rosszabb lesz.

Mindig arra panaszkodik,hogy az a baja velem,hogy nem törődöm vele eléggé,és érzi,hogy nem érdekel engem annyira. Szóval elvileg ebben kellene változnom.


Tudnátok segíteni? Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan próbálnátok azt a 80%-ot visszarakni 100-ra?


2010. júl. 25. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Te sem szereted, szóval nem értem miért baj, hogy ő sem "100%-ban".
2010. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos idő után a lángoló szerelem elmúlik és helyére szeretet kerül.

Itt az a kérdés, hogy ilyen fiatalon vállaljátok-e ezt a helyzetet..

2010. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pontosan ez a bajom. Hogy lasssan 1,5 éve vagyunk együtt,ennyi évesen vagyunk...és elkezdődött ez az átalakulás.

Nem tudom,hogy ez így normális-e? Mert nála még nem csak szeretet,de egyszer csak annyi lesz majd.

2010. júl. 25. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, tudnék vele élni továbbra is. Azt viszont mind a kettőtök jólléte érdekében javaslom, hogy többet ne méricskéljétek, hogy a "szeretlek", az vajon hány %-ot jelent a "kiindulási állapothoz" képest.


Szeretni valakit, az egy érzés. És mint olyan, állandóan változhat a jellege, az intenzitása. De ettől függetlenül az értéke még maradhat ugyanaz. Ez nem olyasmi, mint amikor lemérjük, hogy ha a folyadék egy része elpárolog az edényből, akkor mennyi marad benne.


Az pedig természetes, hogy a kezdeti nagy lángolás idővel kissé alábbhagy. A barátod részéről talán kicsit butaság is volt, hogy jött ezzel, hogy de már nem annyira, mint az elején.


Az emberi kapcsolatok mindig változnak, és az érzelmek is. Nem csak egy féle szeretet létezik. Egy már nem lángoló, de stabil és mély "szeretlek érzés" is érhet éppen annyit, mint a kezdeti lángolás.


Jó esetben ha azt mondja valaki a párjának, hogy szereti, azt komolyan is gondolja. Ennyi, és pont. Utána kész érvágás azon agyalni vagy olyat mondani, hogy de most akkor mégis hány %-ban. Szerintem ezt többet ne tegyétek. L/22

2010. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt csak én kértem tőle,olyan viszonyításként,hogy akkor mégis hogy állunk.
2010. júl. 25. 13:55
 6/6 anonim ***** válasza:

az utolsó kommentelőnek nagyon igaza van. én másfél éve vagyok a párommal együtt, és soha de soha semmilyen körülmények közt nem kérdeznék ilyet, hogy de mégis hány %-ra szeretsz. azért mert egyszerüen baromság...nem szabad a kezdeti 100%-hoz hasonlítani egy kapcsolatot sem, ugyanis az az újdonság hatása miatt volt annyira izgalmas...Inkább örüljetek neki hogy a ti kapcsolatotok már érettebb ennél a szintnél és legyetek boldogok hogy rajtatok nem fog az idő kereke mint más párokon, és nem hagyjátok el egymást csak azért met épp nem szeretem a másikat úgy mint a legelején. És megsugom: soha nemis fogod már úgy szeretni. Mert már annál jobban szereted és mélyebben!


19/L

2010. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!