Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak kapcsolatfüggők? Ezen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak kapcsolatfüggők? Ezen hogyan lehet segíteni?

Figyelt kérdés

Úgy értem a kapcsolatfüggőt, hogy ha nincsen párja, akkor képtelen igazán jól érezni magát a bőrében. Pusztán a tudat, hogy nincs senkije elkeseríti, mert úgy érzi, hogy így nem kap meg mindent érzelmileg amire szüksége van.

Ha van kapcsolata, akkor nem látszik igazán, hogy függő lenne, talán kicsit ragaszkodóbb, és nagyobbak az elvárásai.

Hogyan lehetne elérni, hogy az iylen ember egyedül is oylan teljesnek érezze az életét, mint párban?

Fiatal, 19 éves. 3 éves kapcsolaton van túl.


2010. júl. 23. 15:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

És még valami: csak elkezdeni nehéz, amikor a legmagányosabbnak érzed magad. Amint elkezdesz változni beindul egy folyamat, és egyre többen szeretnek. Ettől pedig még erősebb leszel, és minden könnyebb lesz. ez lehet hetek, hónapok vagy évek kérdése, emberfüggő. Nekem három-négy hónapba tellett.


Egyébként pedig, nekem az is sokat segített, hogy belegondoltam, hogy jövőre ilyenkor is leszek valahol. És addigra ez az egész semmit nem fog jelenteni. És csak vártam, hogy múljon a magány és szomorúság. Hiszen ezek is természetes dolgok, ezt el kell fogadni és hagyni elmúlni.

2010. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől nem leszel jobb házastárs. Mert nem tudsz úgy viselkedni hogy ne támaszkodjál a másikra, hiszen függesz tőle. Nem tudsz úgy kiállni az igzadért, konfliktust felvállalni jobban félsz, hátha esetlen egyedül maradsz emiatt. Szóval az a jó, ha két egészséges ember van együtt, akik nem mankónak használják a másikat. Ha nem így van, eldőlnek ha a másik nincs mellettük és ez frusztráló. Én is valami hasonló vagyok, voltam, de dolgozok rajta tudatosan, hogy jól érezzem egyedül is. Mert függeni nem egészséges dolog, meg kell tanulni felnőttként megállni saját lábunkon lelkileg, akkor tudjunk igazán boldoggá tenni a társunkat.
2010. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
ha valóban boldog akarsz lenni, el kell szakadnod attól az egoista tévhittől, hogy a boldogsághoz indok kell. ez egy hatalmas csapda: amíg hiszed, hogy neked valami boldogságot ad, addig hajszolni fogod, hogy megszerezd így a nagy hajszában elfelejtesz boldog lenni. ha meg megszerzed a boldogságod vélt tárgyát, akkor meg minden pillanatban attól fogsz félni, hogy elveszted a nagy félelemben megint elfelejtesz boldog lenni. ám a boldogsághoz nem kell semmi, nem kell hozzá indok. csak az ego, az elme keresi az indokokat, mert képtelen felfogni az élet ellentmondásokkal teli teljességét, tökéletességét. az elmét az ok-okozati összefüggések létrehozása élteti, de mindez csak illúzió: amikor boldog vagy, arra alapvetően nincs indokod. amikor igazán boldog vagy, amikor fekszel a tengerparton és napozol, amikor fáradtan hazaérsz, és jóleső sóhajjal belezuhansz az ágyba, amikor csak öleled a szerelmedet és nem gondolsz semmire amikor valóban boldog vagy, akkor eltűnnek az indokok. sőt, még te is eltűnsz: amikor te magad vagy a boldogság, akkor az egod, az elméd megszűnik! ekkor csak vagy, s ez maga a boldogság. s hogy miért vagy boldog, amikor nincs rá semmi okod, hogy boldog legyél? mindenért és semmiért.
2010. júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!