Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak kapcsolatfüggők? Ezen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak kapcsolatfüggők? Ezen hogyan lehet segíteni?

Figyelt kérdés

Úgy értem a kapcsolatfüggőt, hogy ha nincsen párja, akkor képtelen igazán jól érezni magát a bőrében. Pusztán a tudat, hogy nincs senkije elkeseríti, mert úgy érzi, hogy így nem kap meg mindent érzelmileg amire szüksége van.

Ha van kapcsolata, akkor nem látszik igazán, hogy függő lenne, talán kicsit ragaszkodóbb, és nagyobbak az elvárásai.

Hogyan lehetne elérni, hogy az iylen ember egyedül is oylan teljesnek érezze az életét, mint párban?

Fiatal, 19 éves. 3 éves kapcsolaton van túl.


2010. júl. 23. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én írtam ki nemrég: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Az ilyen ember szerintem csak akkor tud megváltozni, ha felismeri, hogy ez neki problémát jelent, és tudatosan segít magán, vagy segítséget kér.

2010. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én kapcsolatfüggő vagyok. Végletekig ragaszkodom a páromhoz, s egyedül rémségesen érzem magam. Én nem tudom mi a megoldás. Ha tudnám akkor mívelném, s nem lenne gondom. Bár még abban sem vagyok biztos, hogy ez gond lenne.
2010. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

15:46

Nincs kedved találni vmi megoldást?:D Talán együtt sikerrel járnánk. Én nem akarok így élni. Egyetlen célom van: boldognak lenni. De amíg a körülményektől függök, addig ez nem fog menni.

2010. júl. 23. 15:55
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem az is gond, ha gond, hogy imádom a párom. Másrészt csak úgy kiugrani sem tudok. Ha holnap elküldene, még az sem tudnám merre menjek, mert szüleim biztos nem fogadnának be.

Nekem mi okoz gondot? Elnézést az offért, de ha meg tudod fogalmazni az már jó! :)

2010. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ennyi idősen okozhatja az hogy hosszabb távu kapcsolatot éltél meg. megszoktad azt hogy van melletted valaki, és nem tanultl meg fiatal lenni pasi nélkül. hidd el tudom milyen érzés, én is 19 vagyok és 4.5 éve vagyok kapcsolatban. többször szakítottunk , olyan lettem mint egy macskás vénasszony :) A megoldás szerintem az lehet hogy el kell kezdened élni. járj el bulizni ahogy a többi ember, és ne is gondolj arra hogy nicns melletted senki fogd ezt fel úgy, hogy szabad a pálya, jöhet a szerelem! próbálj úgy nézni az egyedül töltött időszakra mint lehetőségre, nem pedig mint veszteségre.
2010. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia én is 19 vagyok, és ugyan ezzel a problémával, ha gondolod írj privit és msn-en megbeszélhetjük, és segíthetünk egymásnak :) 19/L
2010. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én is kapcsolatfüggő vagyok. 14 éves korom óta van mellettem valaki. Az első 5 évig tartott, aztán a mostani 3 éve tart. Nem tudnék egyedül élni, kell mellém valaki!

22/L

2010. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

19/L írtam neked.:)


22/L Talán így "nőttünk fel"?:S Nem szocializálódtunk rendesen? Vajon ez baj lehet? Vagy ez is egy életforma? Talán mi jobb házastársak leszünk ettől?

Fú most jó sok minden jutott eszembe.:D

2010. júl. 23. 16:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg ez nem baj. Akkor leszek bajban, ha véget ér ez a kapcsolatom és egyedül maradok. Bár remélem ez nem fog bekövetkezni. Olyankor totál depressziós tudok lenni. De már akkor is ha egyedül kell töltenem egy éjszakát. aludni se tudok olyankor.

22/L

2010. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hasznos lehet neked az én tapasztalatom...


14 éves koromtól 20 éves koromig folyamatosan párkapcsolatban voltam. Egyikből estem a másikba, de nem is volt ez baj, mert szerettem mindkét embert, akikkel ez alatt jártam. De aztán szakított velem a második fiú és teljes letargiába estem, kétségbeesetten keresgélni kezdtem, miközben még mindig szerelmes voltam az exembe, de nagyon. Azt sem tudtam, hogy kell egyedül levegőt venni... Akivel összejöttem, azt csak bántottam, mert nem szerettem, és mellette is folyamatosan keresgéltem. Közben pedig megcsaltam az exemmel, akit szerettem, és aki kihasznált. Gyönyörű mese, mi? :S


Na de aztán felismertem, hogy mi történik velem, hogy párkapcsolat függő vagyok, és mindezek miatt idegi roncs is lettem addigra. Hogy tönkreteszem magam körül az embereket, és hogy amíg ilyen betegesen keresek "mankót" magamnak, addig soha nem fogok tudni futni. (Ha érted a metaforám). Szakítottam azzal a fiúval, akit addig csak kihasználtam, és elhatároztam, hogy a magam lábára állok. Kerestem szabadidős elfoglaltságot, sportoltam, írogattam, gyöngyöt fűztem, utazgattam a barátaimhoz, buliztam (de nem kavartam összevissza mint egy idegbeteg). Nagyon boldogtalan voltam. Közben exem is nehezítette az életemet... És eldöntöttem, hogy addig, amíg nem tudok szívből jövően mosolyogni, amíg nem érzem azt, hogy sugárzik belőlem az erő és az életöröm, amíg nem lobog bennem újra a régi tűz, addig nem lesz senkim. Elképzeltem magam harcosnak, aki szembe száll az élettel, és bebizonyítja, hogy képes kimászni ebből a gödörből. Sikerült is. Egy idő után mosolygós lettem, gyűltek körém a barátok. Egyre több embert ismertem meg, akik szerettek engem, önmagamért. Számtalanszor visszakaptam, hogy mennyire megváltoztam.


És, közben kapcsolatom is lett. Az ölembe pottyant, szerelmes lettem. Nem mankónak használtam, és azóta is figyelek, hogy a személyiségemet ne hagyjam megváltoztatni. Szeretjük egymást, de mégiscsak két önálló ember vagyunk, akik fogják egymás kezét tűzön-vizen keresztül. Ennek így kéne működnie. :)


Talán segítettem. Szerintem a legjobb mód az, ha lefoglalod magad, és eldöntöd, hogy addig senki semerre, amíg nem tudsz egyedül boldog lenni. Nehéz, de muszáj. És meglátod, a boldogságod vonzani fogja a többi embert. Barátokat, és szerelmeket is.


21/L

2010. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!