Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy negyvenen felüli patológiás eset tud érdemben fejlődni, ha lett betegségtudata, elkezdett magába szállni, és együtt akar működni a terápiákon, akár gyógyszerre is nyitott?
Figyelt kérdés
Van értelme egy ilyen emberrel újrakezdeni, ha a másikat már addig is totál leszedálta, míg végre fel nem ébredt, hogy a hiba (nyilván egyetlen másik fél sem lehet tökéletes) de a nagy hiba az ő készülékében van? Ha a másiknál már elfogyott a szufla, akkor is vágjon bele, van értelme?2019. nov. 9. 10:11
1/11 anonim válasza:
Én nem vacakolnék vele, hanem keresnék egy eredetileg normális embert. De ez én vagyok.
2/11 anonim válasza:
Hosszú távon mi a profit? Megéri a befektetést. ROI mi?
3/11 anonim válasza:
Ha az a szufla tényleg elfogyott, akkor eszébe sem jut már újrakezdeni az illetővel.És ilyenkor már nincs kérdés sem, hogy érdemes-e újra belevágni a mentálisan zavart elmével.Szóval itt még van szufla.
4/11 anonim válasza:
A másikat kíméld meg, a fogad, öklöd, farpofád meg szorítsd össze és ssri/snri, nyugtató, altató szarokat hacsak nagyon nagyon nincs más választásod, ne szedj, mert azzal is elbaszol vagy 10 évet, mire lejössz róluk, meg ha meg is gyógyulsz, ugyan azok lesznek az akár permanensen visszatérő elvonási tünetek, amire eleve felírták. Pszichoterápiát próbálj, legyen támogató közeged és ha ellensúlyozni kell ideiglenesen valamit, próbáld természetesen.
5/11 A kérdező kommentje:
hosszútávú profit lehet: kétszülős családban felnövő gyerekek
2019. nov. 9. 12:06
6/11 anonim válasza:
#5
Ja. Teljesen jó lesz a gyereknek egy elmebeteg mellett felnőni. Ez aztán a hosszútávú profit....
8/11 anonim válasza:
Tud érdemben fejlődni.
Nincs értelme újrakezdeni.
9/11 anonim válasza:
Miért patológiás eset?
Pontosan mi a diagnózis?
10/11 anonim válasza:
Terápiával (ha az illető komolyan veszi) az érdemi változás több évig tart és közben is elég idegőrlő lehet a családtagok számára. HA benne marad az illető a terápiában, ez is kétesélyes. A gyógyszer csak tompítja a tüneteket, bár bizonyos esetekben elengedhetetlen (skizofrénia, bipoláris zavar, stb.). Egy "sima" személyiségzavarnál a terápia sokkal hatékonyabb, mint a gyógyszer. Plusz az is benne van a pakliban, hogy ha az illető változik a terápia hatására, akkor ő maga akar változtatni az addigi életén, akár teljesen felrúgja azt. Minden család egy rendszer, ha egyetlen eleme változik, akkor az egész változik. Szóval arra ne építs, hogy az illető majd olyan lesz, amilyennek TE szeretnéd... mert ez biztos, hogy nem így lesz. Olyan lesz, amilyenné ő szeretne válni, és egyáltalán nem biztos, hogy abban a képletben te is benne leszel. Ennek függvényében dönts!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!