Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Az tényleg igaz, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az tényleg igaz, hogy a férfiak azért csalják meg a nőket, mert hajtja őket a "vadászösztön"? (Én úgy tudtam, hogy csak az állatoknak vannak reflexei.)

Figyelt kérdés

2020. aug. 17. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Vadászösztön, ja az. A nő meg fejfájás miatt nem szexel. Ez mind igaz...
2020. aug. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mind ösztönöd, mind reflexed van neked is. Az más kérdés, hogy nagyon sok ösztön és reflex kioltható, vagy legalábbis visszafogható.

Ettől még vannak, léteznek és hatnak rád.

És vannak olyanok is amikre nincs hatással a józan ész.

A szex egyeseknek az utóbb említett kategóriába tartozik sajnos mert, vagy nem is akarnak ellenállni a kísértésnek, vagy tényleg ennyire ösztönlények.

2020. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Az össze-vissza dugás lehet ösztön, a megcsalas meg csak simán gerinctelenség.
2020. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

A férfi célja biológiailag, hogy minél több helyen vesse el a magját. A nő hordja ki és gondozza az utódot, így az ő célja biológiailag a biztonságra törekvés. Viszont az is igaz, hogy hosszú távon azoknak az utódai nőnek fel sikeresebben, ahol mindkét fél részt vesz az utódnevelésben, tehát a férfi is marad, és élelemre vadászik, meg megvédi a családot. Ha lelép, az utódot nem védi senki. Így alakult ki a kétszülős család, azonban ez a monogámia választott monogámia, és nem biológiai, mint pl egyes madárfajoknál. Ha az lenne, akkor mindannyian életünk első párjával élnénk le a teljes életünket.


Ez lenne a száraz biológiai háttér. Azonban az ember nem kizárólag ösztönlény, gondolkodik, és érez. Az ember képes szeretni, a szeretet pedig általában a monogámia mellett teszi le a voksát. Tehát hiába a késztetés (nemcsak férfiaknál, nőknél is van, még ha nem is a fizikai, sokkal inkább lelki tényezők tudják kiváltani), de mivel gondolkodunk, érzünk és szeretünk, így - jó esetben - nem lépünk ki a kapcsolatunkból az első kósza inger hatására. Még a férfiak sem, legfeljebb csak a kandisznók, meg a férgek, de azok másik faj.

2020. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez egyfajta ösztön lenne akkor minden férfi ilyen lenne- és minden nő is.

Az embert nem az ösztönei irányítják, mint az állatokat, a cselekedetei felett van kontrollja.

A megcsalás leggyakoribb oka az önbizalomhiány és az ebből fakadó pozitív visszajelzés megszerzése.

2020. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4 kimaradt a képletből a közösségi gyereknevelés. hogy nem csak egy férfi és egy nő van jelen, hanem az egész törzs. a kétszülős kiscsalád az emberiség történelme során nem volt túl gyakori (vannak is vele bajok, főleg a mai elszigetelt formájában hatalmas teher a szülőknek)
2020. aug. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Jogos a meglátásod, gondoltam rá én is, hogy meg kellene említeni, de ennyire mélyen nem akartam már belemenni.

Sokféle családmodell alakult ki az évezredek során. Ma is van matriarchiális társadalom, ahol több apa és egyetlen nő van, és közösen felelnek minden gyerek jólétéért, van ugye a muszlim többnejűség, ahol az apa van egyedül, és a feleségek vannak többen (bár ott sok esetben nem élnek egy házban a feleségek, hanem mindegyiküknek saját, elszeparált otthona van, ahol csak a saját gyerekeiket nevelik), és ezekre a családokra, kapcsolatokra az egyoldalú monogámia jellemző, amikor az egyik fél monogám, a másik meg poligám.

Ami számomra igazán érdekessé teszi az egészet, az az, hogy valójában mindkét nem elvárja a másik féltől a monogámiát és a kizárólagosságot önmaga számára, azonban önmagának mindkettő megengedi a poligám életvitelt. Az, hogy melyik nem a poligám az adott társadalomban, az attól függ, melyik nem vezeti éppen az adott társadalmat.


A mi kultúránkban a közösségi gyereknevelés már kiveszőben van, hiszen nincsenek már többgenerációs családok, vagy ha vannak, hát kevesen. Kitolódik a gyerekvállalás ideje, megöregszenek a nagyszülők. Van helyette intézményesített gyerekfelvigyázás, ahány család, annyi rendszer, vannak mozaikcsaládok (ők is megérnek egy misét, mert az a rendszer is tud nagyon rosszul, de meglepően jól is működni, lévén gyakorlatilag 4 szülő jut a gyerekekre, akikre eredetileg csak 2 jutna).

Szóval ha a múltbéli családrendszereket nagyjából meg is tudjuk határozni, a jelenlegieket már sokkal nehezebb.

Egy biztos. Egészséges, sikeres felnőtt abból a gyerekből lesz, akinek mindkét szülője aktívan részt vesz a nevelésében. Egy olyan apa, aki a gyerekét csak létrehozza, de utána nem foglalkozik vele, az legfeljebb a génjei továbbörökítésében mondható sikeresnek, de szülőként semmiképpen sem.

2020. aug. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem kb húszéves koromig hajtott a vadászösztön. Aztán megtaláltam azt, aki mellett nem akarok vadászni és elvettem feleségül.
2020. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!