Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Lehet, hogy rosszul látjuk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy rosszul látjuk, és ez lenne a normális, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre,hogy akármennyire lehet szépíteni,az ember alapvetően ösztönlény,és a legtöbb megcsalja a párját,férjét,feleségét.És szép az elképzelés,hogy ha minden rendben van a kapcsolatban,akkor minden rendben van hűség terén is.De valljuk be,a tapasztalat azt mutatja,még ez sem garancia semmire.Tehát vajon el lehetne fogadni,hogy a másik lefeküdhet mással is,mert ezzel adjuk meg neki a szabadsága tiszteletét? És hát furcsa kimondani,mert ellentétben áll az általánosan elfogadott "erkölcs" fogalmával,de pont,hogy ezzel nem lennénk önzőek.

Ha nem működik (legtöbb esetben)az az elvárás,hogy ne csaljon meg a másik,és a féltékenység csak fölösleges félelemmel,aggódással,dühvel jár,akkor inkább elengedni az egészet a francba.Persze elméletileg ezt könnyű mondani,tudom.

Azt is sejtem,hogy a kérdés állóvizeket fog felkavarni,az enyémet is felkavarja(alapvetően birtokló,féltékeny típus vagyok sajnos)Szóval nem kell rögtön nekem ugrani,hogy csak a hűtlenségemet akarom legalizálni stb.

Pusztán kíváncsi vagyok,mennyire merünk erről őszintén beszélni,és,hogy mit gondoltok.


2020. máj. 3. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem azért zavar a dolog, mert szeretnék családot, gyerekeket. Ami azért valljuk be egy 20-25 éves "projekt". De most akkor azt mondod, hogy nem lehet normálisan felnevelni 2-3 gyereket (közösen, együtt, egy anyának és egy apának), mert úgy is valamelyik megcsalja a másikat és szétrobban a házasság?
2020. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Hálisten én nem egy állat szintjén vagyok, és a párom sem. Mindketten mélységesen elítéljük a megcsalást. Sokat beszélünk a dologról, mert látjuk hogy a környezetünkben mik történnek, és mindig arra jutunk, hogy ha valami menthetetlen, akkor elválnak útjaink a hazugságok helyett. Őt ráadásul megcsalta az exe, úgyhogy tudja milyen érzés átverve lenni, biztos vagyok benne hogy soha nem tenné meg, és soha nem hoznám olyan helyzetbe, hogy valamilyen szinten rákényszerüljön a dologra. Persze ehhez az is hozzátesz, hogy nagyon jó a szexuális életünk, nagyon nyitottak vagyunk egymás vágyaira, nem mellesleg mindketten karban tartjuk a testünket, hogy az idő múlásával is vonzók maradjunk egymás szemében.
2020. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én értelek. Túl az általános társadalmi normákon, amibe ez belerúg én azt gondolom pszichésen nem működhet.


A párkapcsolat szentsége az emberek fejében a kizárólagosság miatt létezik egyedül. Tehát tiéd a férfi/nő, más úgymond nem fér hozzá. Ezt most értsd jól. Ettől van különleges érzése. Szerintem még a megcsalásnak magának is azért van vonzó tulajdonsága, mert bűnös élvezet, tehát nem szabad, de azért csinálod. Ha a párod nem lesz kizárólagosan a te partnered, szerintem a legtöbb ember képtelen lenne különleges személyként gondolni rá, mert onnantól csak szexuális izgalom, de nem párkapcsolat. Tehát a megcsalás sem okoz bűnös élvezetet, csak újabb szexuális izgalmakat és az illető egy dolgot fog majd hiányolni, hogy tartozna valakihez, hisz neki nincs kizárólagosság az életében, csak szexuális izgalmak. Ez persze valakinek vagy jó vagy nem, de aki a valakihez tartozás érzését keresi, annak nem működne az általad vázolt modell szerintem, akkor se ha valahogy képes lenne meggyőzni magát róla, hogy belefér a nyitottság. Én nyitott kapcsolatoknál is csak azt látom, hogy vagyon megőrzés van, de intimitás vagy összetartozás már nincs, csak a felek nem akarnak kilépni a komfortból.

2020. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy leírtátok a meglátásotokat,mindenkinek ment a zöld.Jöhetnek még!
2020. máj. 3. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:

3-assal egyet értek.


A nyitott nem boldogabb, nem jobb a monogámnál szerintem. Sőt, többet árthat, pont az intimitás megélése veszhet ki belőle igazán idővel. Ott is beköszön az eltávolodás.


Én úgy látom, ha nagyon általánosítani akarok, hogy 2 féle ember van.

Egyik aki nem így indul, de az a kapcsolat már egy ideje nem elégíti ki, vagy max hazudik a párjának is, magának is. Képtelen a változtatásra, boldogtalan, és ezzel kompenzál.


"És szép az elképzelés,hogy ha minden rendben van a kapcsolatban,akkor minden rendben van hűség terén is."

- Ki szerint van rendben, szerinted? A megcsalt pár szerint( aki legtöbbször vak, vagy talán ő is önző, és néhányuk nem is akarja észrevenni a párja valódi igényeit? Hány megcsalás van abból,hogy betelik egyszercsak a pohár, mert épp a másik igényei szerint zajlik az életük. Szerintem ez nem fekete-fehér, és sokat lehetne fejtegeti, ha mélyebben akarod boncolgatni.. Minden esetre akik nem így tervezték, ott nagy arányban ez nem igaz, ha az a kapcsolat VALÓBAN ( nem szerinted, és nem a másik szerint) jó és kielégítő, akkor igenis kevesebb esélye lesz a megcsalásnak, nagyobb eséllyel áll ellen a kísértésnek. HA az a kapcsolat jó. NEm azt mondom, hogy minden esetben, de ott jön képbe a 2. típus:


A 2. akinél másiktól teljesen független a megcsalás, ő eleve csak és csalni fog így is úgy is. Ő nem monogám, ő nem tartja rossznak, sem erkölcsi sem más szempontból hogy mással is szexeljen a párján kívül. (Ezt is fel lehet egyébként ismerni, ha valaki tényleg figyel a másikra és és jó az emberismerete). Van ilyen, őt valóban el kell fogadni, ő szórni is fogja a magvait mert szeret szexelni és kell az újdonság,ő nem látja értelmét a hűség láncának.


Te melyik vagy?

A te kérdéseben is észrevettem egy apróságot:

"Lehet, hogy rosszul látjuk, és ez lenne a normális, mit gondoltok erről?"


- KI az a "MI"? :) A párod gondolja így valójában? Az embernek általában van önálló gondolata, te vagy tisztában az elveiddel, az értékrendeddel, neked kell tudnod, mi a jó neked, mert sokszor még a párod sem fogja tudni.


Nekem amúgy az a bajom a nyitott kapcsolattal/házassággal, hogy nem igazán boldogságból történik, nem tudom te hogy látod.. Tehát nem a legnagyobb happy közben, és nem úgy, hogy jaj de szipi-szuper minden, hanem pont hogy egy megszokott görcsös valami megtartása, vagy egyéb érdekekből való megtartása ( vagyon, gyerekek, kényelem, a langyosmegszokás, stb). Tehát már eltávolodtak, de lépni félnek, bent maradni sem a legjobb így, hiszen hiányzik valami, így marad ez a köztes megalkuvás.


Lehet ezt szabadságnak is hívni, de őszintén, ha annyira szeretjük, miért nem elégít ki a másik teljesen, miért keressük mellette az újat? Ha szabadságot akarunk, nem lenne egyszerűbb akkor barátként meglenni, és közben valóban mindenféle kötelesség, megfelelés, alkalmazkodás, lemondás stb nélkül, valóban szabadon élni és csinálni bármit, ismerkedni kötetlenül, szexelni kötetlenül, amit szeretnél? De hát a kényelem, hogy este mikor hazamész, van kihez szólni közben..


Hát nem tudom, én is gondolkoztam már ezen a kérdésen, de kb 1 előnye és sok hátulütője van. De érdekes téma, szívesen meghallgatnék olyan párokat, akik mondjuk 10+ éve így élnek ( miért döntöttek így és milyen a kapcsolatuk: milyen volt, és milyen lett azóta- ha még együtt vannak.)

2020. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"És szép az elképzelés,hogy ha minden rendben van a kapcsolatban,akkor minden rendben van hűség terén is."


- Ki szerint van rendben, szerinted? A megcsalt pár szerint( aki legtöbbször vak, vagy talán ő is önző, és néhányuk nem is akarja észrevenni a párja valódi igényeit?"


Van egy kollégám,rendszeresen megcsalta a volt felesége.Közös barátjukkal...Megbízott mindkettőben,azt mondta,azóta bánja,hogy ő hűséges volt a nőhöz,és kihagyott lehetőségeket.Kérdeztem tőle,minden rendben volt,például szex,anyagiak? mondta igen,minden,sokat is dolgozott,sok pénzt vitt haza.Persze,most mondhatjuk,hogy mivel keveset volt otthon,lehet,hogy csak ő gondolta,hogy elég a nőnek a szex.Azt mondjuk nem tudom konkrétan,hogy erről mennyire ültek le beszélgetni,és a lényeg,hogy mennyire őszintén.

Szóval igazad van,ez az egész megcsalás/hűség egy komplexebb téma.


"Te melyik vagy?


A te kérdéseben is észrevettem egy apróságot:


"Lehet, hogy rosszul látjuk, és ez lenne a normális, mit gondoltok erről?"


Egy hosszabb távú(6 év) kapcsolatom volt,amiben megcsaltam a barátnőmet és a kemény az,hogy ez megtörtént 2-3x különböző nőkkel,de igazából csak egyre volt "szükségem" amikor konkrétan a másik csaj kezdte a szexet,és hát nem bírtam magammal,annyira felizgatott.A másik két esetben meg inkább meg tudtam volna állni.Egyébként meg a barátnőmmel rendben volt a szex,kevés probléma volt vele.

Jelenleg több éve nincs párkapcsolatom,kilátásban van egy elvált nő,de még nem jöttünk össze.A "MI"-t általánosságban értettem az emberekre,itt válaszolókra,mert énszerintem a legtöbb ember elvárja a másiktól a hűséget.

2020. máj. 3. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Bennem van egy ilyen perverz vágy, hogy kíváncsi lennék arra,ki jönne be és hogy szexelne a férjem,jó sok együtt töltött év után, de közben meg tuti hogy belepusztulnék a féltékenységbe,és kinyírnám mindkettőjüket rögtön utána.. :-) Szóval szerintem ez majdnem lehetetlen kategória,nagyon kevés ember lenne rá képes, úgy hogy szeret, mert a szerelemben azért van egy jókora adag birtoklás is,hacsak nem reménytelen...
2020. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 5

Áh, értem már, hogy értetted.

Igen, a legtöbben inkább elvárJUK a hűséget. :) Részemről ha valóban igazán jó lenne kapcsolat, én nem kockáztatnám. ÉS itt nem a lebukásról beszélek, hanem a jó kapcsolatról, intim kötődésről, félnék, hogy mások ezt megbontanák, ami van. Nem tenném ki ilyennek.


Persze nem vagyunk egyformák, te ilyen vagy, ezt is el lehet fogadni, valóban nem mindenki monogám. És akkor a nyitott kapcsolat lehet egy jobb alternatíva is. De a saját világunk/gondolkodásunk sosem prezentálja vagy fedi le a teljes emberiséget, tény, hogy többség elvárja a hűséget.


Meg másik kérdés, hogy téged zavarna-e, ha barátnőd, vagy jövőbeli barátnőd időnként mással (is) szexel.

2020. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!