Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Utólag kérhet még gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utólag kérhet még gyerektartást a volt szeretőm?

Figyelt kérdés
Terhes lett a volt szeretőm, vagy én vagy a férje az apa. Ő a férjével akarja felnevelni,szakítottunk is. De ha évek múlva kiderül ,hogy nem az övé a gyerek,akkor még a nyakamba tudja varrni a gyerektartást vagy bármit?
2019. dec. 4. 14:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem legjobb, ha emigralsz 1 olyan orszagba, ami nincs jogsegelyegyezmenyben Magyarorszaggal, nevet is valtoztatsz, meg plasztika.
2019. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

#10: Nyilván a szeretői viszony célja nem a közös gyerek volt.


Viszont a gyerek rohadtul nem tehet arról, hogy az apja és az anyja szeretői viszonyban, felelőtlenül, védekezés nélkül dugtak. De ha már ezt tették, egyiküknek sincs joga csak úgy eldobni a saját gyerekét, igenis viseljék a felelősséget, és neveljék fel tisztességben a gyereket. (akár együtt, akár külön)

2019. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
És nekem milyen jogaim vannak? Kit tud zárni teljesen a gyerek életéből az anya? Van lehetőségem apasági tesztet csináltatni?
2019. dec. 4. 17:38
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#13) semmilyenek, lévén a házasság apasági vélelmet keletkeztet, tehát a gyerek apasági státusza rendezett.

Ilyenkor 2 törvényes lehetőség van, az egyik, hogy az anya, az apának vélelmezett férj, meg a biológiai apa közösen nyilatkozik, hogy a gyerek apja nem a férj, és akkor tárgyalás nélkül, bírósági határozattal az apaságot elismerő harmadik fél lesz bejegyezve apának.

A másik, ha a vélelmezett apa (tehát a férj) indít eljárást az apasági vélelem megdöntésére, és ha ez sikeres, a gyerek apasági státusza újra rendezetlenné válik, akkor indíthat az anya apasági pert a valódi apával szemben.

Szóval van egy nemperes, közös megegyezéses út, meg a peres út.

De vígasztaljon kérdező, hogy egyedül az anya sem tehet semmiféle jogi lépést, vagy a férjet meg kell győznie, hogy indítson pert, vagy a gyámügyet kell meggyőznie, hogy a gyerek érdekében áll a perindítás.

2019. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%
#12, c'est la zsizny, ilyenkor szerintem a legtisztességesebb megoldás mindenkivel szemben, ha a nő megszakíttatja a terhességet, hacsak a két férfi meg a nő hárman, közösen nem jutnak valami ettől eltérő megállapodásra.
2019. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
Ha csak simán szólsz a férjnek, még ha ő is az apa, sanszosan és jogosan otthagyja a hűtlen nejét és a gyereknek esélye sincs teljes családban felnőni. Szülés után csináltathatnátok magán úton DNS tesztet, 30-40 E Ft. Ha a férjé, és nem derül ki a megcsalás, akkor a gyereknek nyugis élete lehet. Ha a tiéd, utána ha a szeretőd nem is akar borítani, még mindig felvilágosíthatod a férjét.
2019. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
". Szülés után csináltathatnátok magán úton DNS tesztet, 30-40 E Ft. " - erősen kétlem, hogy ebbe a nő belemenne, az ember nem azért lesz szerető, mert borítani akarná a házasságát. Enélkül meg a Kérdezőnek esélye sincs DNS-mintát szerezni a gyerektől, pláne, hogy a nő már szakított.
2019. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%

Ha nem megy bele, a kérdező azonnal mehetne a férjhez. Szerintem jobban járna, ha belemenne, legalább tudná, ki az apa.


Már ha a kérdezőt tényleg érdekli.

2019. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező?
2022. dec. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Semmi ,nincs kapcsolat velük és nem tudom kié a gyerek,de már nem is érdekel.
2023. jan. 1. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!