Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért bűn a megcsalás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bűn a megcsalás?

Figyelt kérdés

Én eddig minden partnerem "megcsaltam" de sosem éreztem, hogy eszel rosszat tettem volna ... ugyanúgy szerettem, vonzódtam hozzá ... sőt, boldogabb lettem'


Miért bűn ez?

Nő vagyok..


2019. nov. 15. 10:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon nehéz egy pszichopatának elmagyaràzni az érzelmeket, ezért meg se próbálom. 🤷‍♀️
2019. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Mert nondjuk ne folyton magad szemszögéből nézd?!

Másiknak a lelkébe taposol és megalázod, de a lényeg, hogy te jól érezd magad?!

Remélem legalább egy hangyányit is érzed, mi a baj veled.

2019. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert fogalmad sincs, hogy milyen egy párkapcsolat, nem tudsz semmit a tiszteletről, nem tudsz semmit a szerelemről, nem tudsz semmit semmiről. Ezért...
2019. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
A kérdés megléte igazolja azt, hogy bármilyen választ is írna ide bármelyikőnk, nem tudnád értelmezni. Vagy nem is próbálnád meg.
2019. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Mert hazudni bűn. Megcsalni meg csak aut lehet, akinek a pofájába hazudsz.


Egy párkapcsolat nevében is benne van, hogy PÁRkapcsolat, két ember között alakul ki. A házasságkötésnél pedig hűséget is fogad az ember konkrétan. Egyértelmű, hogy a mi kultúránkban ezek olyan kapcsolatok, amelyek monogám, monoamór viselkedést követelnek, feltételeznek. Sok esetben azért, mert az emberek többségének ebből több előnye származik, mintha egy egész kolónia létezne. Gazdaságilag, lelkileg és ha van, a gyerek szempontjából is. A másik fél úgymond erre mondott igent és ideális esetben az ehhez tartozó szabályokat követi. Ha te nem tudsz így viselkedni, akkor meg mi a francnak hiteted el a másikkal? Magyarán nem tartod a "játékszabályokat", mitöbb erről hazudsz is. Tehát csalsz.

2019. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%

Alkotmányunk nem tíltja. Tehát úgy nem bűn.

Erkölcsileg nem szép, de a saját szemszögéből ez sem bűn.

2019. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Saját szemszögödből.. Lett volna.
2019. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

"hazudni bűn"


"Azt fogod leírni 'Hazudni bűn'.

Hányszor írjam le? - játszotta el Harry sikeresen a készséges diákot

Addig írod le, amíg el nem érjük a kívánt hatást.

Nem kaptam tintát.

Nem lesz szükséges tintára - Umbridge hangjában nevetés bujkált"


(Nem pontos idézet)


Amúgy szinte mindenki hazudik ebben-abban, a megcsalás nem emiatt rosszabb, mint más hazugságok, hanem mert olyannak hazudsz akit elvileg szeretsz. Olyannak akiben meg kellene bíznod és főleg neki is benned. Az egyetlennek - pár közeli rokonod leszámítva - akire számíthatsz és aki fix pont az elmebeteg modern társadalmunk fertőjében.

2019. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Az érzelmi intelligenciád valószínű, hogy nem éri el a németjuhász kutyámét sem, ezek után nehéz lenne neked elmagyarázni hogy ez miért bűn...
2019. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy gondolom neked nehéz ezt megmagyarázni. Talán segít megérteni, ha fordítva gondolod el. Hogy téged csal meg az akit nagyon szeretsz, bízol benne. Hogy esne? Ha még mindig nem érted akkor ne a megcsalast vedd,, hanem mondjuk bízol a párodban és rajösz valamiben konkrétan átvert, becsapott. Jól esne? A megcsalas is átverés.

De ha te még boldogabb is vagy ettől akkor szerintem kár a gőzért.

2019. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!