Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagy baj ha az anyósom az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy baj ha az anyósom az esküvőnkből minimális szervezést vesz ki?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha értelmetlenül van megfogalmazva a kérdésem, itt jobban kifejtem, hogy mire is gondolok.


Szeptemberben összeházasodunk a párommal. 25 és 27 évesek vagyunk. A szüleink ragaszkodnak hozzá, hogy ők is segítsenek anyagiakban az esküvőnket, lagzinkat.

A mi oldalunkról rengeteg az ismerős és szolgáltató, amiket mi szélsebesen eltudtunk intézni: virágüzletes a rokonunk, apukám ismerőse a zenész banda, én a fotósunkkal vagyok jóba... Szóval úgy képzeljétek el, hogy az évek során szerzett kapcsolatokat most tudjuk hasznosítani. Viszont az anyósomék nem nagyon tudják kivenni a részüket. Felajánlotta, hogy ha gondoljuk, ő tud egy jó cukrászt, aki NEKI AJÁNLOTTAK. Szóval ő nem is szokott tőle vásárolni sosem, csak ajánlották. Nekünk viszont ez is már lenne, akitől mindig a nagy ünnepekre kilószámra rendeljük a süteményeket, ismerjük az ízvilágot és 100%-ban megbízunk benne, hogy odateszi magát az esküvőre is. Csak félek, hogy esetleg az anyósom megsértődik ezen ha azt mondanám, hogy ezt sem intézheti.


Szerintetek? :/ Rákérdezzek erre, hogy zavarja-e?


U.I.: Amiben viszont kellene/kellett volna segítenie, abban full nem segített. Elmentünk 2 hónapja a lagzi helyszínére megbeszélni a vacsorát és mindkét félről ott voltak ugye a szülők is. Az anyósom konyhafőnök egy intézet konyháján. Tisztában (kellene hogy legyen) van a normázással/ személyre. Ő a megbeszélés alatt csak ült, elnézést a kifejezésért, de bambán, mint aki azt sem tudta, hogy mit keres ott. Mikor megkérdeztük, hogy mit szól, mennyit kellene számolni egy személyre, akkor mint aki felijedt, hogy "Jajj, hát személyre? Nem is tudom mennyit szoknak számolni"... Talán itt lett bennem az a pont, hogy na jó, inkább jobb ha ezt mi szervezzük meg.


2019. jún. 19. 08:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Természetesen a döntés a miénk és ha többen tudnák értelmezni a mondatot, akkor megértették volna, hogy mindent mi inteztünk, max elérhetőséget AJANLOTTAK. Nem volt kötelező ezt elfogadnunk, én felőlem se erőszakoskodtak a szülők, h már pedig ez lesz! Nem kell itt kiforgatni a dolgokat. Egyszerűen annyi volt a kérdés, hogy baj-e hogy anyósomtól nem tudtam olyan tippeket kapni, amit alkalmazhattunk volna az esküvőn.

Egyébként én meg nem szégyellem, hogy a szüleim segítenek tanácsokkal!, nem nagyobb ember a szememben aki maga szervezi ;) Voltam már olyan lagziba, ahol a fiatalok a saját fejük után mentek, és az egész úgyis nézett ki...


Köszi a válaszokat

2019. jún. 19. 11:34
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezen fönnakadni....

Rendeljetek sütit a saját, megszokott helyetekről, az anyósnak meg adjatok valami más feladatot, mondjuk segítsen a vőlegény öltönyénél. De ha nincs feladata, az se baj. Nem mindenki ugribugri típus.

"Szerintetek? :/ Rákérdezzek erre, hogy zavarja-e?"

Te ne. Esetleg a vőlegényed, mivel az ő anyja...

2019. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez most már tényleg nevetséges... Komolyan semmi sem jó már? Eddig sajnáltam a menyecskéket, de ez most már tényleg sok. Más össze tenné a két kezét ha anyós kussban maradna és nem dumálna bele mindenbe. Azzal semmi gond nincs, hogy a szüleidnek vannak kapcsolatai de ez a ha van rajta sapka az a baj, ha nincs az a baj...
2019. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a legfőbb probléma, hogy egy idegesítő buzgómócsing vagy. Neked esküvőd lesz, úgyhogy mindenki azonnal táncoljon úgy, ahogy te fütyülsz, és ki vagy akadva, hogy valaki nem vágja hanyatt magát a te naaaaagy napodtól. "Anyósod" nyilván beletörődött már, hogy elnyomsz mindenkit magad körül, és nem is próbálkozik már semmivel, mert látja, hogy felesleges, nem lehet veled mit kezdeni.

Generálod a problémákat, és feszkót csinálsz teljesen jelentéktelen dolgok miatt. Tipikusan az a nő vagy, aki ellenségének tekinti a jövendőbeli anyósát, és minden apróságon kiakad. Ezzel az esküvős hülyeséggel máris találtál egy ürügyet, hogy elkezdhesd a gyűlölködést, gratulálok! :)

2019. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk senki nem segített sem anyagilag sem a szervezésben, mégis olyan szupi esküvőnk volt, hogy azóta azt hallgatjuk. Pedig nem volt semmi extra dolog csak finom étel, jó zene és sok pia.
2019. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!