Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagy baj ha az anyósom az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy baj ha az anyósom az esküvőnkből minimális szervezést vesz ki?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha értelmetlenül van megfogalmazva a kérdésem, itt jobban kifejtem, hogy mire is gondolok.


Szeptemberben összeházasodunk a párommal. 25 és 27 évesek vagyunk. A szüleink ragaszkodnak hozzá, hogy ők is segítsenek anyagiakban az esküvőnket, lagzinkat.

A mi oldalunkról rengeteg az ismerős és szolgáltató, amiket mi szélsebesen eltudtunk intézni: virágüzletes a rokonunk, apukám ismerőse a zenész banda, én a fotósunkkal vagyok jóba... Szóval úgy képzeljétek el, hogy az évek során szerzett kapcsolatokat most tudjuk hasznosítani. Viszont az anyósomék nem nagyon tudják kivenni a részüket. Felajánlotta, hogy ha gondoljuk, ő tud egy jó cukrászt, aki NEKI AJÁNLOTTAK. Szóval ő nem is szokott tőle vásárolni sosem, csak ajánlották. Nekünk viszont ez is már lenne, akitől mindig a nagy ünnepekre kilószámra rendeljük a süteményeket, ismerjük az ízvilágot és 100%-ban megbízunk benne, hogy odateszi magát az esküvőre is. Csak félek, hogy esetleg az anyósom megsértődik ezen ha azt mondanám, hogy ezt sem intézheti.


Szerintetek? :/ Rákérdezzek erre, hogy zavarja-e?


U.I.: Amiben viszont kellene/kellett volna segítenie, abban full nem segített. Elmentünk 2 hónapja a lagzi helyszínére megbeszélni a vacsorát és mindkét félről ott voltak ugye a szülők is. Az anyósom konyhafőnök egy intézet konyháján. Tisztában (kellene hogy legyen) van a normázással/ személyre. Ő a megbeszélés alatt csak ült, elnézést a kifejezésért, de bambán, mint aki azt sem tudta, hogy mit keres ott. Mikor megkérdeztük, hogy mit szól, mennyit kellene számolni egy személyre, akkor mint aki felijedt, hogy "Jajj, hát személyre? Nem is tudom mennyit szoknak számolni"... Talán itt lett bennem az a pont, hogy na jó, inkább jobb ha ezt mi szervezzük meg.


2019. jún. 19. 08:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, rossz ragozásokért, de sietve kellett írnom :)
2019. jún. 19. 08:30
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szokásos helyről rendeld a sütit, hiszen már van jól bevált.

Esetleg el lehet menni abba a cukrászdába, amit ő javasolt, és utána visszautasítani.

Egyébként pedig kérj tőle valami olyat, amire biztosan nincsen ember.

2019. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már ez alapján is úgy tűnik, hogy a szüleid az átlagosnál sokkal jobban benne vannak a szervezésben, sőt gyakorlatilag minden munkát másra delegáltatok, a kapcsolataitoknak köszönhetően. Nem ilyen egy normális esküvő szervezés..szóval nem értem a problémád sem.
2019. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, neki baj-e.

Száz meg száz olyan kérdés van, amik arról szólnak, hogy állítsák le a kotnyeles rokonságot, szóval annak hogy nem akar mindenhol ott lenni, mindenbe beleszólni, csak örülhetsz.

Szerintem emiatt ne parázz, amire van ismerős, azt intézd el, esetleg ha valahol megakadsz vagy valamire nem ismersz embert, szólhatsz neki, de gondolom a végén úgyis te intézed ezeket a dolgokat is,, ő max. javasolhat.

2019. jún. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Miert kene anyosnak barmit is szerveznie? Egy intezet konyhafonoke meg nem egy sef vagy egy cateringgel foglalkozo konyhafonok, hogy ezt tudnia kene. Nem ertem, mit nyaggatod az embereket a te eskuvoddel. Felnott emberkent dontsd el egyedül vagy a paroddal hogy nektek mi sok keves.
2019. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3. És a még nem tudom melyik kommentelő:

Attól mert vannak nekem és a szüleimnek kapcsolataink, nem értem, h ezzel mi lenne a probléma. Mivel másabb ha nekem van? Annyi, h ők adták oda a telefonszámot, ugyanúgy én intéztem. Semmivel sem másabb mintha netről szednék ajánlásokat. Ez nem tudom miért ennyire kiakaszto.


Egyenként a vacsorán meg egy kvázimenü lesz lefőzve és a személy norma ugyanaz egy étteremben is kb., mint amit a konyhán számolnak egy emberre. Nem grammra pontosan akartam a választ, hanem körülbelülre.


Többieknek köszönöm a választ, akkor ezen nem szabadna megsértodnie... :)

2019. jún. 19. 09:09
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán hány ember kell egy esküvő megszervezéséhez? Bocs, ha trollnak tűnök, de számomra is érthetetlen a probléma. Mi ketten a férjemmel szerveztünk mindent nem egészen egy hét alatt. Olyan helyről rendeltünk mindent, amit ismertünk. Ruhát is talán egy óra alatt választottam. A kaját, sütit mindent sikerült kettőnknek kitalálni.

Azt javaslom, ti is szervezzétek ketten együtt és így nem kell senkire várni, vagy neheztelni, ha esetleg a véleménye, vagy ízlése nem egyezik a tietekkel. Rendeld meg azt a sütit, amit ti szerettek. Nyugodtan mondjátok meg, hogy ez a ti napotok, a további dolgokat ti intézitek. Köszönjétek meg az eddigi segítséget.

2019. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Engem konkrétan a párod és az anyósod helyében zavarna ,hogy sok mindent te intézel a te!!ti!! ismrőseitek által..mármint hogy csak úgy lehet.

Lehet az anyósod szimplán megsértődött tehát direkt teszi a butát merthogy többi dologban is ti döntötök...bamba nézés=szóljon ne szóljon....ha csendbe marad jobb lesz -gondolatok

2019. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj, hogy ilyen, más eladná a lelkét az ördögnek ha ilyen bamba, nem beleszólós anyósa lenne. Nekem 4 fős (mi+2 tanú) esküvőm lett, mert az anyósom mindenbe beleszólt és azt hitte, hogy ebben ő a főszereplő. Aztán hoppon maradt, mert ott sem lehetett. Azóta viselkedik. Adj hálát az égnek, hogy ilyen valószínűleg másba se fog beleszólni, és kialakíthatsz vele egy nem túl közeli, de diplomatikus kapcsolatot. Az meg, hogy nem mindenki az esküvőd körül pörög, az egy dolog, ez csak neked a mostani életed fénypontja, másnak nem.
2019. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, biztosan nincs hozzászokva, hogy rendezvényeket szervezzen. Lehet esküvőn se nagyon volt.

Ha nagyon zavar, akkor megpróbálhatod vinni magaddal. Teszteljétek le a sütiket, nézzetek ruhákat, stb.

2019. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!