Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennétek, ha a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a férjetek nem akarna elmenni dolgozni, de valami kis bevételt így is minden hónapban szerezne?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy - mint most kiderült- direkt úgy rendezte az egész életünket, hogy majd ki tudjon állni az állásából. Én mindig dolgoztam, szülés után hamar már home office-ban, tényleg mindig, leghosszabb idő egy hét volt, amit szabadságon töltöttem, meg is lett az eredménye, egy teljes szervezeti kimerülés. De pár nap után akkor is dolgoztam. Ő hónapok óta itthon van, és maszekol valamit, amiből marad kb 70.000 ft bevétele, miután adót fizetett, ennél én nyilván többet keresek azért. Az én fizetésem mindig is a létfenntartásunkra ment, ő régen vett magának cuccokat, csak úgy kedvtelésből, én nem tudtam.

Mikor kérem, hogy menjen el dolgozni, mert kevés ez a pénz, annyit mond, hogy ha annyira akarok, vállaljak még be én is másodállást.

Mondtam neki, mikor itthon maradt, meg mikor beteg lettem, hogy akkor viszont övé a házimunka. Hát azt ímmel-ámmal, félig-meddig azért csinálgatja, de a koszt nem távolítja el, inkább, csak pakol, tehát ezt nem tudom elfogadni teljes értékű munkának.

Nem igazán tudnék hová költözni a két gyerekkel, ha a házat eladjuk válás esetén, az sem megoldás, mert semmire nem megyek ennyi pénzzel, egyedül eladósodni meg nem is mernék, meg lehet nem is kapnék így hitelt, de a legfőbb, hogy olyan állapotban van a szervezetem, hogy nem is tudnám ezt egyedül vinni ezt a két gyerekes-két munkahelyes életet, mert így is sokszor van, hogy nem tudok bemenni az irodába, hanem itthonról csinálom a munkát, pihenve.

Szóval mit lehet tenni ilyenkor, mit lehet mondani a férfinak, hogy lehet rá hatni, ha ez a válasza, hogy én menjek másodállásba..


Az nem kérdés, hogy rossz a házasságunk, nem kérdés, hogy micsoda férfi. Ezek tények, én is tudom sajnos. De mégis, hogy taktikázhatnék, hogy érhetném el, amit kell, ha nem tudok elválni?


2019. jún. 5. 10:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdeném azzal, hogy őt nem tartom el ezesetben.

Nem főzök rá, nem számolok rá hideg kaját, nem veszek tisztálkodási eszközöket, nem mosom a ruháit, nem fizetem a telefonszámláját, internetet, csak annyit mindenből, ami magamnak és a gyerekeknek kell.

Kimarana a családi programokból, nem jönne fagyizni, moziba, stb...


Legyen elég az ő 70ezre ruhára, telefonra, ételre, gyógyszerre... Persze ez bőven elég, minderre, csak semmi egyébre nem.

2019. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Ő hozzáfér a te jövedelmedhez?
2019. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan nem számíthatsz rá férjként és apaként. Nem szoktam a válást javasolni, de láthatóan őt nem érdekled már. A helyedben én elválnék és a gyerektartást kiváltandó felajánlanám neki, hogy hagyja ott a fél házat. Aztán tartsa el magát a 70 ezerből. Így gondoskodna a gyerekeiről is, mert a jövedelméből nem tudna. Te is jobban jönnél ki, ha nem kellene még valakit eltartanod.
2019. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben a helyedben csinálnék magamnak egy bankszámlát, esetleg valamelyik gyerek nevére. Oda félretennék havi X összeget, mindegy mennyit. Gyűjtögetném magamnak (erről nem kell beszámolni a férjednek). Aztán ha összegyűlik annyi amennyi elég a továbblépéshez, akkor csomagolnék.


Aztán amin változtatnék:

Kettészedném a rezsit. Fele-fele arányban és a gyerekek költségeit is felezném. Arra figyelnék, hogy mindig legyen otthon annyi kaja, amennyi a gyerekeknek elég, de nem tömném meg a hűtőt, ha elfogyott valami, akkor nem eszik.


Ugyanezt tenném a tisztálkodási szereivel is és az egyéb ilyen dolgaival.


Te azért nem fogsz tudni soha továbblépni, mert a gyerekek mellett eltartasz egy óriáscsecsemőt, aki csak a pénzt viszi, de semmilyen téren nem tud hozzátenni ahhoz, hogy neked könnyebb legyen. Gondolom igényei azért lennének.


Meglátjuk hogy jön ki 70.000 forintból, ha fizetni kell mindennek a felét, plusz még ruhákat meg egyéb dolgokat is kell magának vennie.

2019. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Igen, igen, egy éve elkezdtem így félretenni, kötöttem egy megtakarítást, erre gondolván.

Értem, tehát ne etessem.

Amúgy nem, nem fér hozzá a jövedelmemhez, de ez nem számít semmit, sajnos az nem működik, hogy rezsi fele van kifizetve, vagy ilyesmi, mert nem fizette, mikor nem csináltam én meg. Hatalmas tartozás gyűlt össze akkor.

Igen, jó ötlet, hogy arra vegyem rá, hogy költözzön el.

Ez még nem is jutott eszembe. A ház fele-fele tulajdonban van kettőnk nevén.

2019. jún. 5. 15:51
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért számít, hogy hozzáfér-e a te jövedelmedhez, mert ha igen, akkor még jobban meg tudja nyirbálni, így viszont tudsz húzni egy határt, mit nem fizetsz neki és pont. Pénzcsapot el is zárhatod azonnal.
2019. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Értem. Huh, most akkor próbálok bekeményíteni, csak nekem ez nehéz magatartás, sajnos nem vagyok ez az erős, határozott típus, mindig mindenkivel békében akarok lenni, nem megy a konfrontálás. De majd belekezdek.
2019. jún. 5. 16:11
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

nem kell konfrontálódni direktben. Ne főzz rá! ne mosd ki a ruháit! csak annyi kaját vásárolj, amennyit ti megesztek. minden nap csak annyit. estére fogyjon el. csak magatoknak teríts, neki ne. ne hívd enni az asztalhoz... oldja meg ezeket, ahogy akarja.


nyilván a rezsit fizetni kell... de pl az ő telefonját nem. Mondd le. vagy mondd le a tv előfizetést. Spórolni kell, ezzel tudsz., nem tetszik neki, majd tesz ellene.

2019. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont összeszorítod egy kicsit a gatyaszárat. Ha nektek nem kell kábetévé (és nincs rá hűségidő), akkor lemondod. A telefonszámlátok ha külön van, csak a sajátod fizeted. Ha egyben van, akkor hűségidő után azt is kettéveszed, te fizeted a sajátod, neki max kikapcsolják. Otthoni vezetékest (ha van) lemondani.


Mosószert annyit venni amennyi hármótoknak kell, gyerekek ruháit és a sajátjaidat mosod, az övéit nem kell. Annyi vizet, tejet, kaját veszel amennyi nektek elég.


Majd amikor földig érő szakálla lesz, mert nem tud borotválkozni és beköpik a legyek olyam büdös lesz, akkor csak elkezd dolgozni.


Viszont mindenképp ott kell hagyni amilyen hamar lehet, mert ez a pasi egy pénznyelő, soha nem lesz semmitek. Mi lesz, ha a gyerekek egyetemre akarnak menni, különóra kell, vagy táborozni szeretnének? Azelőtt kellene lépned, mielőtt még nagyobb xarban lesztek.

2019. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek érdeke, hogy a sarkadra állj. Ők még kicsik, hogy magukat lássák el, de a férjed már nem csecsemő.
2019. jún. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!